Turk 182!

Turk 182!

Akční / Komedie / Drama

USA, 1985, 102 min

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (2) : Najhorší herec VR - Robert Urich, Najhoršia hudba - Paul Zaza.(29.2.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,594,997Tržby Celosvetovo $-(21.4.2010)

film som videl asi pred 20mi rokmi a vravím že stal za to,,som prekvapený že tak málo ludí ho videlo(17.11.2014)

I New York má své mýty a rebely, kteří na jeho bouřlivých ulicích prožívají své pohnuté příběhy. Toto je příběh třicetiletého muže, newyorského hasiče Terryho Lynche (Robert Urich), který v poslední chvíli vysvobodí z hořícího domu malé děvčátko a sám za to zaplatí několikaměsíčním léčením. Město ale odmítne uhradit jeho léčebné výlohy a jeho byrokratičtí nadřízení ho chtějí za tento hrdinský čin propustit z práce. Tvrdí totiž, že byl při zásahu opilý. Jeho mladší bratr Jimmy (Timothy Hutton), který chce dosáhnout spravedlnosti, na sebe vezme podobu „fantoma graffiti“ a skrývaje svou identitu za podpis "Turk 182!" zahájí sérii senzačních zpráv určených k znemožnění starosty Tylera (Robert Culp).(26.9.2010)