• Joe321

Zajímavá mytologie, i když se moc do tajů světa neponoříme. Vývoj postavy je podán podle mě dobře. Nudné jsou souboje nedávající moc smysl. Spousta věcí se opakuje stále dokola. I tři hudební témata se točí stále za sebou. Nejhorší jsou zřejmě nezáživné a nepotřebné monogoly postav. Většinou popisují, co se zrovna děje nebo co člověk už dávno ví, takže postrádají význam a jen natahují stopáž. Celkově... meh.(10.11.2013)

Ten konec to teda zkazil.. Přišlo mi, že se hlavní postava až lehce vzdala svého hlavního cíle. Představoval jsem si to jinak. Všichni "zloduši" přežili a pár těch Claymore bylo nakonec ušetřeno:D V každém díle bylo mnoho informací a moc se toho dělo.. Příběh byl moc dobře vymyšlenej, hlavně schopnosti každé z Claymore. Anime zkouknuto za 3 dny. Don't cry, it will make your face even uglier.(31.7.2012)

Claymore má sice pomalý a silně epizodický rozjezd, ale jakmile se začne dějová linka trochu synchronizovat a odhalí motivace jednotlivých postav, tak se začnou dít věci ! Navíc epizoda 8 má v sobě jeden most memorable moment, po kterém jsem zůstal sedět s očima více než dokořán a s husí kůží k tomu. Animaci a kresbě se nedá nic vytknout, jelikož je perfektní a správně vyjadřuje atmosféru špinavého fantasy středověku... podobně jako Berserk. Mno, pokud se vám Berserk líbil, tak tomuhle dejte taky šanci... není to sice to samé, ale co se atmosféry týče, tak jsou něco jako sourozenci.(19.4.2011)

Až do poslednej chvíle som čakal, kedy nadobudnú načrtnuté kontúry svoj zmysel. Čakal som a čakal, na pointu, na zmysel nášho snaženia, katarziu. Nedočkal som sa. Claymore skončil v polovici. A to je hlavný problém. Hoci autorom vyčítam poniekaľ zmätený začiatok rozprávania a nie príliš podarené zoznámenie sa s postavami, neskôr sa to všetko urovnalo a jednotlivé postavičky si začínali dýchať vlastným životom a žiť svoj príbeh (hoci sa dej posúval viac hovorením ako akciou, všetko sa komentovalo, vysvetľovalo a dialógy trpeli neskutočným pátosom). Po pravde najviac ma zaujal ten malý chlapec - Raki, ktorého putovanie a rozpoltenosť medzi dobrom (, ktoré bojovalo nástrojmi zla) a zlom (, ktoré nechcelo a nechce byť zlom - och, presladká Priscilla) sa mohlo stať ťažiskom deja. Nebudem fabulovať ako rôzne mohol tento seriál dopadnúť, tých možností bolo tak strašne mnoho, až mi je z toho do plaču (najviac ma lákala predstava, že by sa stal Claymore z Rakiho). Nič také sa však nekoná, seriál končí otvorený bez toho, aby vyriešil čo i len jednu jedinú nastolenú otázku. Takže teraz čo ... hodnotiť seriál, alebo hodnotiť polovicu seriálu, pričom tej druhej sa už nikdy nedočkám ? Otázka to prepekelne ťažká. Každopádne, Claymore ma svojou atmosférou strhol a stiahol so sebou, bavil som sa skvele.(12.3.2008)

• Laxik

Zajímavý příběh vs. něco, čemu Japonci hrdě říkají repliky... aneb Claymore jako živoucí definice anime. V tomhle démonořeznickém seriálu je to vše. Klasické propriety. Dobrý příběh, zajímavá kresba, dynamická hudba, poezie krve a meče, megasouboje. Ne vše z toho je extra úžasné, ale nic z toho není průšvih... ten přichází až s druhou várkou univerzálních anime motivů. Hloupé postavy, které z jakýchsi nepochopitelných důvodů zapomínají, co všechno uměly dva díly zpět, nedodržování pravidel vlastního fikčního světa, odmítání logiky jako nejhoršího z yoma, snadná vizuální zaměnitelnost bloncek s mečem (i když na to, že je tam tak pět desítek uniformovaně obrněných blonckek s olbřímím mečem, si animátoři poradili docela slušně, to zas jo), ale hlavně stupidní nefunkční dialogy (a monology a vnitřní monology), které většinou slouží jen jako vysvětlení toho, co se zrovna děje. A to i přes fakt, že bych musel být absolutní idiot, abych to nepoznal bez pomocných koleček. Navíc jsou tyhle mrtvolné proklamace tak repetitivní, až to celé vybízí k vymyšlení chlastací hry. Mix Berserka a Hellsingu OVA, tématem, motivy, selháními i kvalitou, bohužel bez highlightů, které se i v těchto málem provarech vyskytly.(19.2.2016)

• - Název pro postavy Claymore je odvozen od jejich typické zbraně, tedy dvouručního meče. Původně šlo o meč z 15. století, který používali skotští horalové nebo irští žoldnéři. Meč dosahoval délky až 140 cm, měl oboustrannou čepel s kovovou rukojetí potaženou kůží, která byla zakončena kulovitou hlavicí. Meče Claymore se postupně vyvíjely, až se z nich staly meče ozdobné. (Prochy38)

• - Dne 28. května 2009 byla na motivy seriálu vydána i videohra s názvem "Claymore: Gingan ne Majo" od společnosti Digital Works Entertainment. (Hem.m)