Bojovník

The Brave

Bojovník

USA, 1997, 123 min

Skvely film velmi emotivny super premyslena pointa. Krasne zobrazene ako tato spolocnost jednoduch istym narodom nevyhovuje v tomto pripade to boli idiani pre nase zemepisne sirky to mozu byt romovia. Bohuzial uz ked som myslel ku koncu filmu, ze to ostne bez vycitky prislo nieco co ma na tychto hollywoodskych filmoch serie a to natvrdle zhadzovanie cirkvi. Hlavne v tom to pripade to nemalo velmi o podstatnenie lebo ten spor s cirkvou tam nebol velmi evidentny, ale bol tam viac menej naschval vlozeny.(25.9.2007)

• Roman.Ticka

Skoro 20 minut nepadlo ani slovo, pořád se ve filmu chodilo nebo jezdilo busem a statisticky nejčastěji kamera zabírala Johnnyho v riflích a barevné košili. Od chvíle objasnění pracovní náplně bezesporu geniálním Brandem jsem trnula, kdy to přijde. Takže každá další zbytečná minuta chození, tlachání o ničem a prázdných záběrů na odpadkovou riviéru, byla marná, držela mě jen nechutná nevysvětlitelná zvědavost, kam až daleko TO dojde. Nechci řešit nosnou myšlenku, je mi putna jestli šlo o zobrazení rozdílů mezi beznadějným zoufalcem a znuděným boháčem, o proměnu dětinského flákače v dospělého chlapa na pozadí smrti nebo jiné kontrasty. Já to vidím jako pohádku naruby: Naivní Jenýk chvíli loupal pro hodnou Mařenku elitní perníček, ale brzy skončil v nejčernějším pekle a ještě úplně dobrovolně.(26.11.2011)

"Zasral jsem si gatě. Bylo to dvaceticentimetrový hovno ve tvaru zvonu. Hodně tvrdý, až zbytečně moc." V poslední době tak nějak zjišťuju, že můj mladistvý hlad po nezávislých inteligentních klubových filmech silně vyprchal a můj vkus se tlačí čím dál tím víc k zábavnému béčku, nedej bože dokonce k bezduchému mainstreamu:). Bohužel/bohudík, Johny Depp v roce 1997 zrovna do podobné sorty nezávislých intelektuálů patřil a ve stejném roce také v tomto směru dosáhnul svého vrcholu, když se rozhodnul sám posadit na režisérskou židli. Příběh Bojovníka si pohrává s klasickým faustovským tématem. Zoufalý hrdina (Depp) upíše svou duši (tělo) ďáblu (pracháč Brando) a my sledujeme jak využije lhůtu, která mu do doby splacení dluhu zbývá. Není to sice špatné, ale je to hodně pomalé a taky nudné. Pokud máte podobné nezávislé filmy rádi, klidně si hvězdu nebo dvě přidejte, takhle ty tři ale myslím docela sedí.(17.8.2007)

Zatím jediný režisérský zářez Johnnyho Deppa mě zcela uhranul. Vsadím svoje boty na to, že jednou nám všem vytře zrak stejným způsobem jako to dnes dělá třeba Clint Eastwood. Protože tohle mělo neuvěřitelnou atmosféru, umně budované napětí z vědomí neodvratného konce, feeling jinakosti... prostě všechny filmové ingredience byly namíchány do zvláštně chutnajícího koktejlu, který bych si mohla dát klidně ještě jednou. Herecky i režisérsky nadprůměrně dobře zvládnuté.(24.5.2009)

• LEATHERFAC

Vážení přátelé...naprosto přesně to vystihla už Mi Nü-Chai, takže to zkráceně zopakuji: Nesmyslný, neuvěřitelný námět... Slabá režie, Depp jako herec se taky moc nepředvedl - měl jsem pocit, že za celý film nezměnil výraz a hlavně film je zajímavej prvních 15 minut a posledních 10...To co je mezitím je jen totální nuda a tlachání o ničem...sorry. Opravdu - ztracené dvě hodiny...(5.1.2010)

• - Depp byl dojat, když se mu po promítání dostalo bouřlivé ovace od režisérů Bernarda Bertolucciho nebo Emira Kusturici. (Petrus1)

• - Iggy Pop, který je autorem hudby, se ve filmu také krátce objeví, a to jako bezdomovec pochutnávající si na pečeném mase při Raphaelově (Johnny Depp) oslavě. Pop se vedle Deppa objevil již dříve ve filmu Mrtvý muž (1995).

• - Film v Evropě získal řadu obdivovatelů, ale v USA zůstal neznámý. (Petrus1)