Bojovník

The Brave

Bojovník

USA, 1997, 123 min

• Beastmaster4

Tak to zkrátím....utahaná, zdlouhavá a nudná blbost. Dojemnej cajdák z kterýho mi slzy netečou. Chudák, kterej zajistí rodinu tím, že prodá svoje tělo - tedy nechá se zabít jakýmsi umučením. Celej film je pak zdlouhavě zabranej tejden života takovýho hrdiny....no, kdo chce trpět s Deppem, ať se usadí a s klidem může začít...má na to přeci jenom krásné 2 hodiny :-D Jen já za to žádný prachy, na rozdíl od fešnýho kolíka ve filmu, nedostal :-/ :-D(10.8.2015)

• Renton

Scénář: Paul McCudden, Johnny Depp, D.P. Depp .. Slušný film o rodině a lidských hodnotách. Komunita na okraji společnosti si žije svůj těžký život a hlavním zdrojem problémů je nedostatek práce potažmo peněz. Když už Raphael jeden (málo uvěřitelný) kšeft najde a začne rodině zpestřovat život vydělanými penězi, vzbuzuje to pochyby v jeho rodině i závist jeho okolí. Přitom nikdo neví o co doopravdy jde… Vyznění má tento ojedinělý režijní počin mého oblíbeného herce Johnny Deppa určitě silné, ale moc mi nesedí ten způsob, jakým se k němu dopracovává. Mluvím teď o tvůrčím pojetí, kdy je vše servírováno ve velmi pomalém (až únavném) tempu - poeticky se střídají dlouhé záběry nevábné skládky a okolní krajiny prolité těžkými osudy místních indiánských obyvatel. A musím říct, že tento styl vyprávění nemám rád, hodně mě to místy nudilo! Co si ovšem bezpodmínečnou pochvalu zaslouží je Iggy Pop a jeho hudební doprovod - je působivý, stejně jako kamera. ___ Raději nehodnotím, nechci ten rozpor vyjádřit hvězdičkovou stupnicí (jeho hodnota by byla spíše nízká).(27.2.2007)

Velikým lákadlem bylo pro mne jméno M. Brando. Stejně tak velikým zklamáním bylo zjištění, že tento herecký velikán se v Bojovníkovi objeví na pouhých deset minut. Přiznejme si, že nebýt Deppa a vyumělkovaného nadšení z jeho zadku sedícího na dvou (režisérské i herecké) židlích, naše hodnocení by nebylo tak vysoké. Ve výsledku se totiž "pouze" jedná o lehce nadprůměrný snímek, nabízící pár momentů k myšlence nad vlastní existencí. Za to vysloužená první hvězda. Zbylé dvě "zachránil" Bojovníkovi Iggy Pop, jehož hudební doprovod je naprosto famózní!!!(8.7.2011)

Film je fakt pěkná Deppka, pan režisér hraje jako o život (tady vlastně doslova), Brando je psyko nevídané a skládka v hlavní roli neuvěřitelně bezútěšná. Kdo mě ale překvapil nejvíc je Iggy Pop. Ve filmu se jen mihne, ale pokud opravdu složil hudbu k tomuhle filmu, tak klobouk dolů, tohle bych od praotce punku nečekal. Bravo.(10.12.2009)

Johnny Depp hraje hlavní roli, režíruje, podílel se na scénáři a já lapu po dechu. Dala bych Bojovníkovi plné hodnocení, kdyby mě tak nezdecimoval, připouštím - ubohý důvod, když tak smutný, depresivní a bezvýchodný příběh, který do vás napere lavinu bolestivých otázek a v odpovědích není kouska naděje, se tak často nevidí - zvlášť když se jedná o režijní debut herecké hvězdy. Johnny hraje, jako by se s dlouhými vlasy a čelenkou na té skládce narodil a kdo viděl tenhle jeho herecký výkon musí ve srovnání s ním považovat oscarovou nominaci za Piráty z Karibiku za vtip.(30.1.2005)

• - Depp byl velmi zklamán negativními názory amerických kritiků při úspěšném promítání na festivalu v Cannes. Poté odmítl film promítat v Americe. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Producenti nabídli Deppovi rozpočet pět miliónů dolarů pod podmínkou, že ve filmu bude hrát. Když účinkování přislíbil Marlon Brando, rozpočet se zvýšil na sedm milionů dolarů. (Petrus1)

• - První slova ve filmu padnou až po více jak 10 minutách. (Zdroj: ČSFD.cz)