poster

Bojovník

 • USA

  The Brave

 • Slovensko

  Bojovník

Drama

USA, 1997, 123 min

 • Beastmaster4
  **

  Tak to zkrátím....utahaná, zdlouhavá a nudná blbost. Dojemnej cajdák z kterýho mi slzy netečou. Chudák, kterej zajistí rodinu tím, že prodá svoje tělo - tedy nechá se zabít jakýmsi umučením. Celej film je pak zdlouhavě zabranej tejden života takovýho hrdiny....no, kdo chce trpět s Deppem, ať se usadí a s klidem může začít...má na to přeci jenom krásné 2 hodiny :-D Jen já za to žádný prachy, na rozdíl od fešnýho kolíka ve filmu, nedostal :-/ :-D(10.8.2015)

 • Renton

  Scénář: Paul McCudden, Johnny Depp, D.P. Depp .. Slušný film o rodině a lidských hodnotách. Komunita na okraji společnosti si žije svůj těžký život a hlavním zdrojem problémů je nedostatek práce potažmo peněz. Když už Raphael jeden (málo uvěřitelný) kšeft najde a začne rodině zpestřovat život vydělanými penězi, vzbuzuje to pochyby v jeho rodině i závist jeho okolí. Přitom nikdo neví o co doopravdy jde… Vyznění má tento ojedinělý režijní počin mého oblíbeného herce Johnny Deppa určitě silné, ale moc mi nesedí ten způsob, jakým se k němu dopracovává. Mluvím teď o tvůrčím pojetí, kdy je vše servírováno ve velmi pomalém (až únavném) tempu - poeticky se střídají dlouhé záběry nevábné skládky a okolní krajiny prolité těžkými osudy místních indiánských obyvatel. A musím říct, že tento styl vyprávění nemám rád, hodně mě to místy nudilo! Co si ovšem bezpodmínečnou pochvalu zaslouží je Iggy Pop a jeho hudební doprovod - je působivý, stejně jako kamera. ___ Raději nehodnotím, nechci ten rozpor vyjádřit hvězdičkovou stupnicí (jeho hodnota by byla spíše nízká).(27.2.2007)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Velikým lákadlem bylo pro mne jméno M. Brando. Stejně tak velikým zklamáním bylo zjištění, že tento herecký velikán se v Bojovníkovi objeví na pouhých deset minut. Přiznejme si, že nebýt Deppa a vyumělkovaného nadšení z jeho zadku sedícího na dvou (režisérské i herecké) židlích, naše hodnocení by nebylo tak vysoké. Ve výsledku se totiž "pouze" jedná o lehce nadprůměrný snímek, nabízící pár momentů k myšlence nad vlastní existencí. Za to vysloužená první hvězda. Zbylé dvě "zachránil" Bojovníkovi Iggy Pop, jehož hudební doprovod je naprosto famózní!!!(8.7.2011)

 • 666teen
  ****

  Film je fakt pěkná Deppka, pan režisér hraje jako o život (tady vlastně doslova), Brando je psyko nevídané a skládka v hlavní roli neuvěřitelně bezútěšná. Kdo mě ale překvapil nejvíc je Iggy Pop. Ve filmu se jen mihne, ale pokud opravdu složil hudbu k tomuhle filmu, tak klobouk dolů, tohle bych od praotce punku nečekal. Bravo.(10.12.2009)

 • kleopatra
  ****

  Johnny Depp hraje hlavní roli, režíruje, podílel se na scénáři a já lapu po dechu. Dala bych Bojovníkovi plné hodnocení, kdyby mě tak nezdecimoval, připouštím - ubohý důvod, když tak smutný, depresivní a bezvýchodný příběh, který do vás napere lavinu bolestivých otázek a v odpovědích není kouska naděje, se tak často nevidí - zvlášť když se jedná o režijní debut herecké hvězdy. Johnny hraje, jako by se s dlouhými vlasy a čelenkou na té skládce narodil a kdo viděl tenhle jeho herecký výkon musí ve srovnání s ním považovat oscarovou nominaci za Piráty z Karibiku za vtip.(30.1.2005)

 • - Depp byl velmi zklamán negativními názory amerických kritiků při úspěšném promítání na festivalu v Cannes. Poté odmítl film promítat v Americe. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Producenti nabídli Deppovi rozpočet pět miliónů dolarů pod podmínkou, že ve filmu bude hrát. Když účinkování přislíbil Marlon Brando, rozpočet se zvýšil na sedm milionů dolarů. (Petrus1)

 • - První slova ve filmu padnou až po více jak 10 minutách. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace