Svět draků

(TV film)
  • Velká Británie The Last Dragon (více)
Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2004, 99 min

Věříte na draky? Vládnou smyšlenému světu fantazie a pohádek. Hroziví okřídlení predátoři, kteří ve skutečném světe neexistují. Ale co kdyby...? Stejný produkční tým, který vytvářel speciální efekty pro filmy Harry Potter a vězeň z Azkabanu a Putování s dinosaury Vás nyní zve na výpravu do nitra bájné říše dravých nestvůr. Poznejte vše od jejich stavby a vývoje až k pověstné schopnosti plivat oheň. Kombinace hraných záběrů, historie a nejmodernějších animačních postupů dělá z filmu SVĚT DRAKŮ podívanou, ve které se o létajících monstrech dozvíte mnohem více, než jste kdy chtěli. (oficiální text distributora)

freddy

Tak tohle teda bylo něco! Draky mám rád a tohle mne překvapilo. Velmi zajímavě udělané a velmi realisticky natočené. Mnohdy mi bylo těch draků líto, jak dopadli, a na konci při zabití dračí matky s dcerou jsem brečel, protože mi jich bylo líto. Natolik realisticky to na mne působilo, že jsem ty draky vnímal jako opravdové reálné živé tvory. Bylo to úžasné a smutné zároveň, ale líbilo se mi to a oproti předpokladům, že si jen tímhle filmem zkrátím čas a pak to přepnu na jiný film, který měl začínat asi za 25 minut, jsem u toho seděl s otevřenou pusou a dokoukal jsem to až do konce. Tak zajímavé a pozoruhodné to bylo. Takže tvůrcům skládám ohromnou poklonu za velmi zajímavý a originální scénář a animátorům skládám pochvalu za reálné ztvárnění mytologických zvířat. A dávám samozřejmě pět hvězdiček, protože jsem z tohoto filmu naprosto nadšený! ()

Tom_Lachtan odpad!

UF... Naprostá hrůza, děs a odpornost. Přitom to mohl být naprosto úžasný mystifikační dokument, jenže to by režisér nesměl být nesmírný pařát a měl film natočit tak, aby vypadal jako dokument (kterýkoliv reálný dokument by vypadal takto, zasloužil by si vystřelení všech kopií přímo do slunce. A pro jistotu ne do toho našeho) a hlavně by měl angažovat alespoň nějakého poradce z oboru. Nebo alespoň nadšeného amatéra. Nebo do prdele alespoň někoho, kdo kdysi četl v ábíčku článek o dinosaurech a o vědě. Třikrát odpad. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +fantastický hudebné doprovod, dobrá animace, napínavá atmosféra, pěkný námět -občas né tak úplně uvěřitelné, ke konci už trošku zdlouhavé/// Film bych označnil za fantasy-dokumentární. Zvláštní spojení, které tu snad ještě nebylo. Čekal jsem nějou fantasy podívanou (rozuměj něco jako Dračí srdce) ale dočkal jsem se něčeho úplně jiného. Ovšem o to jsem byl překvapenější, že tvůrci něco takového vytvořili. Líbilo se mi společné poodhalování dračí historie. Místama je to hodně uvěřitelné, ovšem některé pasáže to celkem svojí logičností ubíjí, ale nadruhou starnu co kdyby?/// Celkem 72%/// ()

B!shop

Vcelku prijemnej film, kterej dokaze docela slusne celou dobu zaujmout a pribehove je docela originalni. Problem je, ze jednak hlavni vedci jsou strasne chytry, misty skoro az otravne a vsechno hned vymysli, pak, ze chvily tvrdi neco a za chvily tvrdi, ze ne a za treti, ze jakmile nadhodi nejakou zajimavou otazku, tak je hned strih na draky a otazka je behem minuty zodpovezena. Jinak, co se tyce draku, ty jsou udelany na tv film hodne slusne, akorat mi nekolikrat bilo do oci prostredi, kde se pohybovali, protoze kolikrat to bylo pekne odflakly a bylo hned poznat, ze tam jsou jen pocitacove pridany a celkove prostredi je takovy dost chudy. A celkove s draci casti si tvurci mohli krapet vic vyhrat, protoze paradni zabery podporeny peknou hudbou tu jsou jen misty. Celkove lepsi 3*. ()

tron

Fantázii sa medze nekladú alebo Čo ak draky nielenže žili, ale robili tak ešte aj za doby dinosaurov – a bojovali spolu? A nie len to, kľudne predsa mohli, napríklad v Číne, žiť ešte aj pred pár desiatkami tisíc rokov. Čo je len nedávno, keď sa to vezme z pohľadu evolúcie (a záver je ešte drzejší). Ako je možné, že chrlili oheň? Dokázali krídla uniesť toľkú váhu? Číňania, Aztékovia, Polynézania... vari si všetci drakov vycucali z prsta? Traja vedci, rumunská jaskyňa a jej šokujúce tajomstvo. Mýtus a skutočnosť, hm, človeka z toho trochu bolí srdce, nie? Na projekte sa podieľali aj Neil „Sandman“ Gaiman. ()