Starship Operators (TV seriál)

• Japonsko

スターシップ・オペレーターズ

• Japonsko

Stâshippu operêtâzu

Starship Operators

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2006, 13x25 min

Asi nejtvrdší hard sci-fi, které jsem viděl. Tohle není obyčejná space opera se zachraňováním princezen ale vážně míněné zamyšlení o svobodě, vědeckotechnickém pokroku a jedné hvězdné lodi, která se vzepřela. Přidaná dějová linka televizního přenosu celého dobrodružství vesmírné lodi nám dává možnost introspekce vlastního diváckého prožitku jako diváka zmiňované scifi reality show. Ti z vás co mají strach z japonského anime a děsí je sousloví reality-show, nemají se čeho bát. Seriál je pojat velmi realisticky a vážně, nečejkte žádné přehnané anime ječení ani trapné sprchové scénky. A i když jsme v průběhu seriálu svědky vyvíjejících se vztahů mezi členy posádky, určitě se nemusíte bát žádných uhádaných scén nad hrncem v kuchyni, jak je známe ze skutečných reality show.----------------> Obecně bych film doporučil nadšencům hard sci-fi žánru, zvlášť, pokud máte v oblibě space opery typu Battlestar Galactica. Pro někoho může být anime zpracování nezkousnutelné, protože ač se jedná o vážně míněné dílo, stále je výsledkem japonské seriálové kultury. Ale dejte tomu šanci a nebudete litovat!(23.12.2017)

• - Autorem eponymního vědeckofantastického námětu je knižní autor a japonský herní designér Ryo Mizuno. (Conspi)

• - Úvodní skladbou je "Radiance". Její autorkou je japonská popová zpěvačka Mami Kawada. Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Chi ni Kaeru". Tu má na svědomí mladá japonská j-popová zpěvačka Kotoko. [Zdroj: geneon-ent.co.jp/] (Conspi)