Nováček

• slovenský

Zelenáč

Komedie / Krimi

USA, 1990, 102 min

Chvilku jsem se s celým filmem tak nějak pral ale postupem času mě ten styl vyprávění, zápletka a ve finále i způsob jakým vše dopadlo dokázalo chytit. A vidět Marlona Branda 18 let po Kmotrovi v roli mafiánského bose prakticky stejného vzezření, který takměř stejně hraje aby ale vše vyplynulo naprosto jinak, to nikde jinde taky neuvidíte. 3,5*(16.7.2017)

To byl ale zase nápad! Extra pitomá komedie s "ultraekologickou" zápletkou, silně nepovedenými akčně-humoristickými scénami -vyniká honba za varanem v obchodním domě- a Broderick ve své normální (k uzoufání) formě. No, a proti tomu Marlon Brando, jenž tu ani ne tak zparodoval, jako zopakoval svoji geniální hereckou kreaci, což samozřejmě v tomto prostředí působí spíše směšně, ale alespoň se můžeme přesvědčit o tom, jak moc musel být Brando v opravdovém Kmotrovi nalíčen a "zestařen". Tenhle Kmotr se od Vita zas až tak "neliší". A ještě jedno plus to má - sice jen na "vnořeném" plátně -totiž Pacinův polibek odpuštění (nebo smrti?).(25.4.2005)

Kdybych měl výt opravdu objektivní, tak to na 4* není ani náhodou, protože příběh jak kdyby vypadl z nějakého hloupého seriálu, Matthew Broderick je a vždycky byl špatným hercem a některé vtipy jsou vážně na zabití. Jenže na druhou stranu režisér Andrew Bergman složil komediální poctu a jakýsi lehce parodizující pomník prvním dvěma dílům té nejlepší filmové série (minimálně mafiánské), který má svou největší výhodu samozřejmě v osobě dokonalého Marlona Branda, který si prakticky zopakoval svou nejslavnější roli, avšak z trochu komediálnějšího úhlu. Mezi další, a pro mě velmi příjemné, doplňky nejen o "Godfather" tématiku byly například ikonické scény z Al Pacinova projevu ve druhém Kmotrovi, odkaz na Puzova Supermana skrze jméno hlavní postavy, pravá Mona Lisa anebo fotka Marlona jako Benita Mussoliniho. Naprostá spokojenost za slabší 4*(17.6.2014)

mne neznamy reziser Andrew Bergman natocil celkom slusny film s istou az mafianskou zamienkou. V 80. rokoch este Matt Broderick /Ladyhawke/ bol aspon mladicka hviezda, ale zaciatkom 90. rokov sla jeho hviezda strmo dole, nepomohol ani tento film, v ktorom jedini, kto stoji za pozornost, je snad len Marlon Brando /Sestup Orfeuv, Young Lions, Streetcar Named Desire/ a Penelope Ann Myller /Cas Probuzeni/ a jedine, co stoji za pozornost, je mafianska zapletka. Broderick nevie hrat, co sa pri velikanovi akym Brando bezdebaty bol, krasne ukazuje. Rozhovory sa vsak daju pocuvat a exteriery boli na urovni. Celkovo vsak len slusny priemer, ani Brando, ani reziser a ani scenar nedokazali film posunut do nadpriemeru. 60 %(5.12.2015)

Veľkosť človeka je aj v tom dokázať si urobiť srandu sám zo seba... v prípade hercov je to v parodovaní seba samého a svojej úlohy. :-) Brando je proste klasa... tento film som videl už strašne dávno, no akurát teraz beží na JOJke, tak ma napadlo, že sem prihodím komentár :-) Čo sa týka filmu, tak nič prevratné (už sa v týchto komentároch opakujem), ale celkom pobaví. 6/10(17.8.2008)

• - Film mal premiéru v tom istom roku ako Krstný otec III (1990). (m.a.t.o.)

• - Marlon Brando hrá postavu, ktorá je založená na charaktere Dona Corleona z Krstného otca (1972). Okrem Branda sa v mafiánskej ságe objavil aj ďalší herec z tohoto filmu - Bruno Kirby hral mladého Clemenzu v snímke Krstný otec II (1974). (m.a.t.o.)

• - Marlon Brando sa na konci jedného natáčacieho dňa nechal odviezť z pľacu v kufri auta, aby sa vyhol fotografom. (m.a.t.o.)