Little Erin Merryweather

• USA Krvavá Karkulka
Horor / Thriller
USA, 2003, 84 min

Pohádka pro dospělé a otrlé. Z pohádky do pohádky. Trochu jinak! Bylo nebylo, v jednom zdánlivě obyčejném městě byla jedna zdánlivě obyčejná univerzita. Avšak zdání klame, tahle vysoká škola má jednu specialitu - tajemnou postavu v rudé kápi, která s oblibou vyhledává blonďaté studentíky patřící do jednoho bratrstva a zabíjí je těmi nejbrutálnějšími způsoby. Po původu nelítostného zabijáka pátrá Peter Bloom, který se s tím, co se děje, nehodlá smířit. Je však vůbec nějaká šance zastavit rudou smrt, nebo nakonec všechny dostane Krvavá Karkulka? (oficiální text distributora)

nevermore odpad!

Tento film je horor! Opravdu, dokoukat ho do konce je rovněž horor. Po čtvrt hodině hravě rozluštíte celou zápletku, dementnější dialogy aby člověk vymyslel, musel by si pořádně namáhat makovicu.HOROR skýtá nevídané praktiky detektivů, kolikrát nestačíte žasnout jakých indícií ti floydíci použili, že došli k těm závěrům. Všechny kladné postavy přemýšlí, jak kdyby byli otupělí nějakým hodně silným materiálem a pomalu se dostávám k tomu nejhoršímu. A to je to, že film Vás jedinkrát nepoleká, jestli je v něm dohromady 5 lekaček tak je to moc. Navíc jsou extrémně podprůměrné. Krvavá Karkulka je filmový horor, ale žánrový ni náhodou. 10% ()

Campbell

Na takovej malej nekomerční horor to i jde. Ve světě by to sice neuspělo, ale já jsem nic nečekal a nakonec jsem nebyl překvapenej ale ani ne zklamanej. Když opomenu naprosto uspávající prvních 20 minut tak se z toho vyklube solidní béčko, který není špatné jako některé jiné malé počiny. Jen ta hlavní vražedkyně, okolíní jsou dvě chyby a to že vlastně víme kdo je vrah od prvních minut a to že ta herečka je příšerná. Navíc ta její maska..... to má být klaun? Věc která mě překvapila byla krajina taková příjemná a hudba která byla dobře poslouchatelná. prostě takový béčka na neděli. ()

eraserhead666

Co z počátku vypadá na sice levné, ale přesto se zajímavými pokusy o vyprávění, céčko, začne najednou všit jedno negativum za druhým. Za největší z nich považuji fakt, že během úvodních dvaceti minut vám film prozradí všechno podstatné včetně identity vraha, jeho pohnutek a důvodů. Fajn, tak čekáte, že zbylá hodina přijde s něčím zajímavým. Nepřijde. Další negativum. Hloupé dialogy, ploché postavy a neskrývaná snaha diváka vůbec nijak nenapnout a nevyděsit, se najednou stávají podružnými negativy. Poslední z těch hlavních je - ač se název snaží tvrdit opak, není to vůbec krvavé. Přesto to nějaké zajímavé věci má - Představitelka Erin mi byla sympatická, vysokčily mi asi tři reálné osoby, co znám, které mi ji připomínaly. Vrah ve své vražedné masce byl fajn, vypadalo to působivě, škoda, že to je to jediné, co se o něm dá říct. Chtěl bych tu kreslenou knihu, co se objevila v závěru. Vypadalo to, že má mnohem větší koule, než celý film. ()

SOLOM.

Tenhle film se mohl stát určitě alespoň průměrným hororem, kdyby se jeho tvůrce vyvaroval naprosto školáckých chyb, kdy divákovi vlastně prozradí úplně všechno v prvních dvaceti minutách a připraví ho tak velmi brzy o všechny iluze. Tím pádem se na někteří asi ani nedodívají a rozhodně toho asi nebudou ani litovat. Na jedno podívání tahle krvavá Karkulka je, ale jinak je to jen další podprůměrný rádoby slasher s nulovou atmosférou a trapnými dialogy. Když si horor musím třikrát pustit znovu, protože u něj usnu je asi něco špatně. Slabé 2* za pěkně ilustrovanou knížku a flashbacky z minulosti ()

Prochy38

Je to špatné. Čím víc se mají filmaři, čím inspirovat a čím jde technologie více dopředu, o to horší jsou novější filmy. Nechápu. Tento, asi teda horor, neměl vůbec špatnou pilotní myšlenku. Sériový vrah s poruchou osobnosti tu byl už mnohokrát, ale tímto způsobem to ještě nikdo nepojal. Ovšem herecké výkony byly takové nijaké. Jednání osob, hlavně tedy té učitelky a v podstatě i detektiva, bylo až moc často úplně stupidní. O režijní práci se radši nechci ani bavit, je moudré, že nám ho tady raději nezvěřejnili:). Napětí nulové. ** snad za tu myšlenku a za jediný kladný faktor celého filmu, kterým byla hudba. ()