poster

Sayonara

 • anglický

  Sayonara

Drama / Romantický

USA, 1957, 147 min

 • nascendi
  **

  Keď sa pred mnohými rokmi povedalo: "To je ako vo filme", chceli sme tým vyjadriť, že je to neprirodzené, falošné, umelé atď. Pretože taký bol vtedy svet produktov továrne na sny. Sayonaru považujem za jeden z takých filmov. Po celý dlhý čas projekcie som mal nepríjemný pocit z predčasne zostarnutého filmu, ktorý podľa mňa nebol dobrý ani v dobe svojho vzniku a nezachránil ho ani Marlon Brando.(29.4.2010)

 • zette
  ****

  Muze se zdat seznameni Hana-ogi a Gruvera trochu naivni, zvlastni je i rychlokurz japonstiny Joa Kellyho... Jinak se vsak jedna o krasny film, ktery nam nastini japonskou kulturu kratce po druhe svetove valce. Stejne tak, vztahy americkych vojaku s mistnimi divkami (ja se jim tedy nedivim:-) ) a byrokracii a nesmyslne prikazy a zakony ze strany Spojenych statu. Film ma pomalejsi tempo, ktere se ale do tohoto filmu hodi. Marlon Brando se svym rozvaznym hereckym projevem a klidnym hlasem je vyborny a vojenska uniforma mu sekne. Umeki taky podala dobry herecky vykon, ktery byl ocenen Oscarem.(28.7.2013)

 • cheyene
  ****

  Poměrně silné romantické drama, které bylo po právu ověnčeno 4 Oscary a na dalších 6 nominováno. Snímek nastavuje zrcadlo předsudkům vůči vztahu dvou rozdílných ras a následkům, k nimž může lidská intolerance, nepřejícnost a nesmyslné (armádní) zákony vést. Marlon Brando sehrál svoji roli výborně a podle mého si sošku zasloužil. Na to, jak je film dlouhý, tak neposkytuje příliš prostoru pro nudu, protože jak jsem uvedl již na začátku, příběh je silný a poutavý.(13.8.2014)

 • gogo76
  ****

  M. Brando bol skutočne veľký herec, čo zisťujem postupne ako sa dostávam k jeho starším filmom. Zaujímavý film o láske amerických vojakov k japonským dievčatám všeobecne, čo nadriadený riešia najprv zákazmi, potom zákonmi, ale je tu aj jedna konkrétna love story medzi Brandom a japonskou umelkyňou. Film má pomerne dlhú stopáž, strihať by určite bolo z čoho, najmä z divadelných predstavení. Film ťahá Brando, ale musím súhlasiť aj z nascendim, že film trochu zostarol. Ak je film pravdivý i z pohľadu zákazov a zákonov v US army tak má o čosi väčšiu hodnotu a prikláňam sa k slabším štyrom hviezdam. Chápem však aj priemerné hodnotenia, tá dĺžka i rok výroby môžu mnohých odradiť. Videné na AMC. 70%.(11.9.2016)

 • Radyo
  *****

  Krásný snímek s romantickými prvky na pozadí válečného konfliktu. Slušnému hereckému obsazení vévodí v titulní roli Marlon Brando, jenž podává překvapivě silný výkon. I díky němu se pak divák snáze ztotožní s problémem, vyvstalým ze zápletky a udržuje se v napětí, jak to celé skončí. Na své si u tohoto snímku přijdou ale nejen milovníci romantiky, byť ta má v tomhle filmu své nezastupitelné místo.(26.9.2003)

 • - Režiséra Joshe Logana trápily během natáčení zdrcující deprese. (Cimr)

 • - Mnoho scén Marlon Brando upravoval, nebo během jejich natáčení improvizoval. Filmu vymyslel i alternativní závěr, kterým byl původně plánováný konec příběhu nahrazen. (Cimr)

 • - Do hlavní role byl napřed zvažován Rock Hudson. Ten ovšem dal přednost filmu Sbohem, armádo (1957). (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace