Reklama

Reklama

Geomi sup

Obsahy(1)

Mladý muž nachází v noci uprostřed lesa v opuštěném domě tělo zavražděného muže a těžce zraněnou vyděšenou dívku. Při tom je vyrušen dalším mužem, kterého začne lesem pronásledovat. Muž jej však surově napadne, posléze zraněného mladíka ještě srazí projíždějící automobil. Po 14 dnech se mladík probere v nemocnici z kómatu a začne vzpomínat na to, co předcházelo těmto dramatickým událostem a proč k nim vlastně došlo. (lola3121)

(více)

Recenze (36)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Pavoučí les bohužel nenabídne moc pavouků, stejně tak hororových momentů. Tohle je hlavně mysteriózní drama, a i když jeho příběh není úplně nezajímavý, rozhodně je zbytečně zdlouhavý. Navíc se snaží diváka citově vydírat skrz postupné odhalování minulosti hlavního hrdiny, avšak tentokrát jsem to těm Korejcům vážně nebaštil. Film si tyká s hororem snad jen ve scénách v lesní chatce a hustě zarostlého okolí. A pokud neusnete, dočkáte se v ní i několika rudých cákanců. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Spider forest je "lynchovejši" ako samotné filmy od Davida Lyncha vrátane aj Lhurgom spomínaného Mullholand drive. Formálna stránka príbehu je bezchybná - pomalé švenky kamerou, hypnotická hudba, veľmi šikovný strih a atmosféra, ktorú možno krájať. Ale to najväčšie plus (i keď ambivalentne pre niekoho možno mínus) je samotný príbeh, resp. jeho rozloženie a následne predkladanie divákovi. Na jeho začiatku sa muž preberá z bezvedomia uprostred lesa. Krátko na to vojde do lesnej chatky, kde nájde brutálne skaličenú mŕtvolu muža a ženu tesne pred smrťou. Za domom začuje šramot - môže to byť prípadný vrah. Vydá sa za ním a po krátkej fyzickej konfrontácii s ním je na ceste zrazený autom. Keď sa preberie v nemocnici - prípadu sa ujíma jeho priateľ - policajný vyšetrovateľ. Lenže klbko toho, čo sa v skutočsnosti tej noci stalo je neskutočne zamotané a hlavne jeho zdroj leží hlboko v minulosti. Bez ďalšieho prezrádzania deja poviem len to, že pri tomto filme musíte byť pozorný každu sekundu, pretože každá scéna obsahuje nepatrné detaily, ktoré príbeh posúvajú vždy dopredu, častokrát nečakaným smerom. Šachovanie s časovými rovinami veľakrát v sebe obsahuje až troj a viac vrstvovú štruktúru (flashbacky vo flashbackoch...) a po skončení filmu je podobne ako u spomínaného Mullholand drive jeho znovupozretie priam nutnosťou! - To vo výsledku nie je jeho negatívom, ale skôr plusom. ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Dospělé na Hromnice o den více říznuté peklem a trestem v podobě neustálého opakování snu s malými výkyvy? Dost možná, ale ne že by na tom zase tak záleželo. Tohle přečurávání nepozorného diváka totiž postrádá jakýkoliv silný moment, trpí absolutní netečností vůči postávám z minulosti, přítomnosti i halucinací a svým tempem dokáže notně otrávit již během prví poloviny. Pomalé kamerové jízdy s pokusem o tísnivou atmosféru jsou k vidění i na lepších místech a Pavoučí les není lokalitou, kvůli které by bylo třeba si rvát žíly. ()

Marius 

všechny recenze uživatele

David Lynch. To je prvé čo každému pozornému divákovi udrie do očí už počas prvej polhodiny. Postavy vynárajúce sa z tmy a do tmy sa vracajúce za zvukov hlbokých tonov, stieranie hranice medzi snom, spomienkami a realitou boli až doteraz trademarkom pána Lyncha, ale odteraz už nebudú. Spider forest je duchárina prvej triedy (Shyamalan ticho plače v kúte a závidí) ktorá paradoxne vôbec nie je strašidelná, je to skôr logický oriešok s niekoľkými riešeniami a o niekoľkých neznámych, ktoré si musí divák pri maximálnom všímaní detailov sám vypočítať. Film je skutočne mnohovrstevný a zbesilo skáče medzi časovými rovinami, ako aj medzi snom realitou a spomienkami . To umožňuje v konečnom dôsledku niekoľko možných interpretácií celého deja i konca. Podľa názvu som čakal Béčkovú vyvraždovačku, dočkal som sa však inteligentnej mysterioznej drámy s perfektným príbehom. 10/10 ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Koukám tady se lynčuje víc než když ve středověku naháněli nebohé čarodějnice, což byly chudinky babky kořenářky a za to, že na louce žužlaly bezzubýma dásněma štovík, pohořely na hranici jako Johanka z Arku nebo Jan Hus. No já lynčovat nebudu, protože tohle nebyla na rozdíl od "klenotů" pana "Točím Vše Jinak" píčovina, ale naprosto krásnej výmaz hlavy, kde se člověk musel soustředit, aby to všechno pobral a kde nakonec hlavně dalo vše smysl, pokud jste si nezavařili mozkové buňky nebo nejste retardovaní, po lobotomii nebo prostě jen pokud rodiče nebyli z jednoho vrhu. Náš filmovej hrdina má hlavu na šrot, stylovej účes a několik možností co bylo či nebylo, mohlo být, nemohlo být, nebo to jsou sny, halušky, dobrej matroš, či ryzí pravda? Však on na to přijde, já mu fandím ! Otázkou je, jestli mu to bude k něčemu dobrý a nebo jestli se díky tomu nepůjde rovnou odstřelit. Každopádně já ho plně chápala, po špatném tripu bývám ve zcela podobný situaci, kdy se snažím vyřešit, co sem dělala, jestli mohu opravdu za následky já či někdo jiný a kam zmizel růžovej drak či gang trpaslíků. A dokazujte pak okolí, že existujou. To je teprve vomrd. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama