Mladý muž nachází v noci uprostřed lesa v opuštěném domě tělo zavražděného muže a těžce zraněnou vyděšenou dívku. Při tom je vyrušen dalším mužem, kterého začne lesem pronásledovat. Muž jej však surově napadne, posléze zraněného mladíka ještě srazí projíždějící automobil. Po 14 dnech se mladík probere v nemocnici z kómatu a začne vzpomínat na to, co předcházelo těmto dramatickým událostem a proč k nim vlastně došlo. (lola3121)

Adrian

Spider forest je "lynchovejši" ako samotné filmy od Davida Lyncha vrátane aj Lhurgom spomínaného Mullholand drive. Formálna stránka príbehu je bezchybná - pomalé švenky kamerou, hypnotická hudba, veľmi šikovný strih a atmosféra, ktorú možno krájať. Ale to najväčšie plus (i keď ambivalentne pre niekoho možno mínus) je samotný príbeh, resp. jeho rozloženie a následne predkladanie divákovi. Na jeho začiatku sa muž preberá z bezvedomia uprostred lesa. Krátko na to vojde do lesnej chatky, kde nájde brutálne skaličenú mŕtvolu muža a ženu tesne pred smrťou. Za domom začuje šramot - môže to byť prípadný vrah. Vydá sa za ním a po krátkej fyzickej konfrontácii s ním je na ceste zrazený autom. Keď sa preberie v nemocnici - prípadu sa ujíma jeho priateľ - policajný vyšetrovateľ. Lenže klbko toho, čo sa v skutočsnosti tej noci stalo je neskutočne zamotané a hlavne jeho zdroj leží hlboko v minulosti. Bez ďalšieho prezrádzania deja poviem len to, že pri tomto filme musíte byť pozorný každu sekundu, pretože každá scéna obsahuje nepatrné detaily, ktoré príbeh posúvajú vždy dopredu, častokrát nečakaným smerom. Šachovanie s časovými rovinami veľakrát v sebe obsahuje až troj a viac vrstvovú štruktúru (flashbacky vo flashbackoch...) a po skončení filmu je podobne ako u spomínaného Mullholand drive jeho znovupozretie priam nutnosťou! - To vo výsledku nie je jeho negatívom, ale skôr plusom. ()

kitano

Najprv by som rad vyjadril svoj nazor na to do akej miery sa da Spider forest oznacit za "Lynchovku". Moj nazor je taky, ze Lynchovky toci iba Lynch. Lynchova tvorba (Mullholand Dr. Lost Highway, Eraser Head...) je priznacna tym, ze sa jedna o filmove skladacky, ktore divaka popletu, zaplnia mu hlavu myslienkami, pocitmy, roznymi rieseniami, avsak....neponuknu odpoved. Ziadny iny film my neponukol ani z daleka taky zazitok, ako filmy od Lyncha.Spider Forest (alebo napriklad aj Forsterov Stay) su filmove puzzle, ktore su vsak poskladane z uceleneho pribehu a film do sebe na konci zapadne a ponukne riesenie, ktore sice nemusi byt doslovne, avsak je tym jedinym a spravnym rozuzlenim. Neberiem to ako zapor to nie, Lynch je ale Lynch, toto je o niecom inom. Spider forest je urcite vynimocny kusok, ponuka kvalitne herecke vykony, emocie a vydarenu mysticku atmosferu (hlavne prizracny dom v pavucom lese je naozaj posobive miesto)...nemozem vsak povedat, ze to je pre mna film, ktory sa (ako mnohe korejske snimky) vo mne rozlozil a ovladol moje pocity a emocie. Chyba bola, ze som cakal trochu nieco ine, a uz som sa pocas pozerania filmu nestihol spravne naladit. Znova ma ma vsak uputala schopnost korejcov dodat inak "obicajnym" scenam vinimocny cit a jemnost, ktora dovoli onu scenu a jej obsah prezit omnoho intenzivnejsie. A preto, ked si po urcitom case tento film pustim znovu, uz sa nebudem pozerat na "Lynchovku", ale na vinimocny film. Verim, ze tak budem mat s filmu vyrazne iny (a lepsi) zazitok. (8/10) ()

zputnik

Vynikající potemnělá záležitost od našich šikmookých šikovných jihokorejců. Sakryš, znovu musím smekat před jejich schopností napsat silný a chytrý příběh zabalený do skvělé kompozice, hudby, hereckých výkonů etc. GEOMI SUP navíc o to více překvapí srdce a mysl náročnějšího(?) euro-amerického diváka, protože v lecčems skutečně připomíná Lynchovu tvorbu (bez toho však, aby to divák po shlédnutí uzavřel úvahou "kdo koho kopíroval"). GEOMI SUP prostě patří do TĚCH mysteriózních a potemnělých filmů, do kterých patří i David Lynch... a o to více se v GEOMI SUP může divák blaženě rochnit. Shrnuto a podtrženo: Vynikající film, který přináší nové a nové zážitky a dříve nepovšimnuté detaily při dalších a dalších shlédnutích. ()

*CARNIFEX*

Min sa preberá v nemocnici po ťažkej operácii hlavy. Ihneď si však začína spomínať čo sa vlastne stalo. Tesne predtým ako bol zrazený autom, ho niekto niekoľko krát udrel palicou do hlavy a zamdlel. Dôvod prečo ho niekto napadol bol prostý. V opustenom dome v hustom lese našiel mŕtvolu muža a ženy. Nebol tam, ale sám. Niekoho prekvapil a ten ho prenasledoval. Príbeh rozpovie svojmu známemu, ktorý je detektívom. Vraždu oboch ľudí začnú vyšetrovať, ale bolo naozaj všetko tak, ako si to mladík pamätá? Alebo je toho omnoho viac na čo by si mal spomenúť? Pre mňa osobne chaotické dielo v ktorom som sa niekoľko krát stratil, ako Karkulka v lese. Kiež by som stretol aspoň vlka, nech ma vystraší. O horor sa totižto v žiadnom prípade nejedná. Spider Forest je klasickou drámou, vykresľujúcou príbeh jedinca, trpiaceho ťažkou migrénou, ktorý nevie rozoznať realitu. Film mi prišiel zdĺhavý, miestami katastrofálne nudný. Záver síce mysteriózny, ale predvídateľný - 50%. ()

Asia_Power

Koukám tady se lynčuje víc než když ve středověku naháněli nebohé čarodějnice, což byly chudinky babky kořenářky a za to, že na louce žužlaly bezzubýma dásněma štovík, pohořely na hranici jako Johanka z Arku nebo Jan Hus. No já lynčovat nebudu, protože tohle nebyla na rozdíl od "klenotů" pana "Točím Vše Jinak" píčovina, ale naprosto krásnej výmaz hlavy, kde se člověk musel soustředit, aby to všechno pobral a kde nakonec hlavně dalo vše smysl, pokud jste si nezavařili mozkové buňky nebo nejste retardovaní, po lobotomii nebo prostě jen pokud rodiče nebyli z jednoho vrhu. Náš filmovej hrdina má hlavu na šrot, stylovej účes a několik možností co bylo či nebylo, mohlo být, nemohlo být, nebo to jsou sny, halušky, dobrej matroš, či ryzí pravda? Však on na to přijde, já mu fandím ! Otázkou je, jestli mu to bude k něčemu dobrý a nebo jestli se díky tomu nepůjde rovnou odstřelit. Každopádně já ho plně chápala, po špatném tripu bývám ve zcela podobný situaci, kdy se snažím vyřešit, co sem dělala, jestli mohu opravdu za následky já či někdo jiný a kam zmizel růžovej drak či gang trpaslíků. A dokazujte pak okolí, že existujou. To je teprve vomrd. ()