Zajdalen

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2003, 5 min

Bud Luckey

Steve Bloom

Na prvý krát ma to vôbec nezaujalo... no potom sme to raz použili na školení o stereotypoch a predsudkoch ako bodku na záver. Malo to výborný ohlas a myšlienka sa nestratila, naopak bola podčiarknutá. I keď od Pixaru určite nie najlepší, ale určite sa dá nielen pozrieť, ale dokonca využiť v praxi...(4.1.2007)

Rozhodně nejpodivnější kraťas od Pixaru, taková praštěná a skvěle animovaná bajka s chytlavou hudbou a jasným poselstvím, že nic není tak úplně strašné, na vše se dá zvyknout a ještě z toho něco vytěžit (ačkoliv dost možná je to poselství úplně jiné), stačí chtít. Doporučuji verzi s dabingem Tomáše Hanáka, která působí ještě zvláštněji než originál.(8.8.2013)

Takový příjemný milý snímek v podstatě o ničem, ale doprovázen fajn hudbou, kterou dotváří nejlépe ze všech ta sova... prostě život má své vzestupy a pády... jdu si tež poskočit:) Možno zhlédnout s českým dabingem zde: http://www.youtube.com/watch?v=WBLd5NN4Ynw (protože asi jsem slepá ale anglicky to na youtube nikde nevidím).(3.11.2013)

Chytľavý krátkometrážny počin božského Pixaru o fantasticky tancujúcej ovečke, ktorú ani zlí ľudia večne jej strihajúci báječnú vlnu, nezbavia jej úžasného talentu. A že pixarovské zvieratká nemajú pohlavné orgány? Nuž... nemajú. Cirka 5 minútový film navštívte napríklad na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=VHgahrjsqmY(20.5.2009)

Pixaři zase jednou v tomhle krátkém snímku ukázali, že to jde s humorem. Ano, ten příběh je vlastně pořádná blbost, ale to nic nemění na tom, že je to neskutečně uvolněné, stejně jako hudba, která kraťas doprovází. Celý filmeček by vlastně klidně mohl být country videoklipem, protože country zní v pozadí, zpěv je také country, navíc celé je to rýmované. Novátorské s nápadem, a co na tom, že je to o ostříhané ovci, která si chce jen tak skákat?(29.10.2013)

• - Sova je replikovaný a upravený 3D model jednoho z psounů stepních. (HappySmile)

• - Ruka, která vezme ovečku je rukou zubaře z filmu Hledá se Nemo (2003). (HellFire)

• - Když ovečka skáče kolem dokola místa, kde bydlí, každý animátor, který na snímku pracoval, udělal dva její skoky. (HappySmile)