• Estonsko

Lake Bodom

Horor

Finsko / Estonsko, 2016, 90 min

• Kudly4

Pěkné prostředí, výborná hudba, skvěle natočeno a to je asi tak všechno co se mi líbilo. V rámci žánru velká nuda, absolutně nesympatická Mimosa Willam, která mě srala už od samého začátku a nejen ona, nereálné chování postav (típek běhá s frajerkou po lese, po té, co někdo zabije jeho kamaráda a on řeší úplně jiné věci, jakoby se vůbec nic nestalo) Film je bez gore, takže také zklamání a na konci samozřejmě nesmí chybět pravý VRAH, který žije celou dobu hluboko v lese a každičký den, netrpělivě obchází své místo činu, zda někdo nepřijel opět stanovat. Trapas. (299. hodnocení)(7.10.2018)

• Magika82

Bloody13, kompletně jsi mi vzal slova z úst. Myšleno v dobrém slova smyslu.... Potenciál snímku nebyl využit. Námět měl mnoho možností vývoje, zvratů a přitlačení na pilu. Nestalo se. Nu, na známku Dostatečnou snímek dosáhne. 40% a 2 hvězdy........ A pokud jde o Psychora, chlapče/pane "zlatý", jdi se s tím Tvým experstvím na horory do háje zeleného! Co jsi kdy dokázal? Jsi profesionálním, vystudovaným žurnalistou se zaměření na filmovou kritiku? Nejsi... Natočil jsi nějaký veřejně dostupný horor? Ne... Napsal jsi někdy scénář, který byl přijat k natočení nějakého filmu? Zřejmě také ne... Když už zde sama vkládám komentář ke scénáři a ději, vkládám jej z pohledu profesionální spisovatelky/ scénáristky, a vždy dodám, že se jedná o můj subjektivní dojem. Ani já si nedovolím napsat, že je to objektivní názor! Tudíž Tě také žádám, aby jsi se zbavil své sebezvané pomyslné koruny "Zdejšího experta na horory".... Děkuji i za jiné hodnotitele. A rovněž, jako Bloody13, takto veřejně.(18.1.2017)

Bodom je trochu jako pofidérní horská dráha, která divně vrže a vydává nedůvěryhodné zvuky, když na ní jedete. Začátek byl pro mě dost rozpačitý, už jen ty nesympatické postavy nevěstily nic dobrého. Twistů je v tomto filmu několik, ale nechci spoilovat, takže řeknu jen to, že moje názory a pocity při sledování téhle finské podivnosti se v průběhu stopáže měnily tak často jako kostýmy Lady Gaga a vůbec jsem nevěděla, co od toho v další minutě můžu ještě čekat. Každopádně díky finále jsem nakonec asi spokojená a převládají lehce pozitivní dojmy, takže na doporučení to asi je, ale každému to do noty opravdu padnout nemusí, to si troufám tvrdit skoro s jistotou.(20.8.2018)

"Slasher" je jeden z "najprimitívnejších" hororových subžánrov, ktorý len zriedka kedy prekvapí nejakou originálnou vsuvkou či priebehom udalosti. Keď sa od úvodu chytám slamky, pričom z minúty na minútu prepadám myšlienke, že až na soundtrack či pár ojedinelých pasáži ani niet čo hodnotiť, asi sa "zhodneme", že celkový dojem z tohto snímku bude viac menej rozpačitý. Nebyť tej poslednej tretiny, zrejme by som sa hodnotením hýbal na okraji "priepasti". Takto vyvraciam svoje tvrdenie v prvých dvoch vetách, pričom uznávam, že výnimka potvrdzuje pravidlo. Tesná, no vďaka záverečnej 20cke zrejme s odretými ušami predsa len zaslúžená trojka - 52,5%(22.12.2016)

Dvaja chlapci a dve dievčatá prichádzajú k jazeru Bodom, ktoré sa vo Fínsku stalo známym po záhadných vraždách v roku 1960. Chcú sa pokúsiť o rekonštrukciu udalostí, ktoré sa vtedy odohrali, ale ich výlet sa mení na niečo úplne iné. S príchodom noci zisťujú, že nie sú jedinými, kto si chce na históriu jazera zaspomínať. Táto noc bude ešte krvavejšia, ako najkrvavejšia noc v histórii Fínska. - Po Bunny the Killer Thing prichádzajú tvorcovia z Fínska s niečím úplne iným, a to s hororom, ktorý je inšpirovaný jednou z najväčších záhad v histórii ich krajiny. Tvorcovia zohnali rozpočet viac ako milión eur, čo je badatelné hlavne na technickom spracovaní. Kamera vyniká hlavne počas nočných scén s autom. Hudba je taktiež velmi dobrá a niektoré soundtracky velmi zapamätatelné. Čo sa mi však nepáčilo, sú herecké výkony. Postavy nie sú úplne sympatické, čo považujem za chybu, pretože v scenári sa tvorcovia snažili ísť do duší postáv, a tak dať ich často nepochopitelnému konaniu hlbší význam, čo však v závere vyšlo nazmar, pretože sa dej až príliš často mení a uberá sa rôznymi smermi vtedy, keď sa predchádzajúce situácie ešte neobjasnili. Uvítal by som aj väčšiu brutalitu, pretože prostredie kempu je pre väčšinu hororových fanúšikov to najoblúbenejšie, takže mám pocit z premárnenej príležitosti urobiť si významnejšie meno a dostať sa do povedomia v zahraničí. Režisér sa však možno týmto smerom ani nechce uberať, pretože je to tvorca rodinných komédií. A preto tomu trochu zvýšim hodnotenie, pretože na neskúseného tvorcu, ktorý si pri réžii sám napísal aj scenár, je to celkom kvalitne zvládnutý horor.(19.12.2016)