poster

Jsem děvče s čertem v těle

Komedie / Hudební

Československo, 1933, 95 min

 • Marthos
  ***

  Režisér Karel Anton se až příliš brzy rozloučil s českým zvukovým filmem a barrandovskými ateliéry. Po natočení této operety přesídlil na tři léta do Francie, kde se mu podařilo úspěšně etablovat. Pro své rozloučení si zvolil lehce rozvernou divadelní hru Leo Marcheze, kterou do podoby bulvární operety upravil scénárista Emil Artur Longen. Do hlavních rolí si vybral krásky Ljubu Hermanovou a Lídu Baarovou a překvapivě a nečekaně i dva členy pražského Národního divadla Františka Smolíka a Ludvíka Veverku. Anton pak koncem roku 1936 získal lákavou nabídku od německých sousedů, kteří mu připravili nejlepší zázemí pro jeho další tvůrčí kariéru. V Německu nakonec zakotvil natrvalo a až do poloviny šedesátých let zde natočil řadu filmů. Antonův odchod z Československa, práce v zahraničí i nechuť vrátit se zpět způsobily několikaleté nespravedlivé přehlížení jeho jména a průkopnických zásluh v dobách němé a počátku zvukové éry české kinematografie. Tento nezájem však stále přetrvává. Bohužel.(5.10.2008)

 • D.Moore
  ****

  Veselohra s čertem v těle. Moc se mi líbila. František Smolík v nezvyklé poloze mě potěšil, vhod přišel i ryze limonádový a tedy nenáročný, ovšem zábavný námět o dvojité nevěře, několikanásobné lži a másle, jež mají ve finále na hlavě snad všichni zúčastnění. Lída Baarová vracející se od nehody byla obzvlášť kouzelná a Ljuba Hermanová takový živel, že jsem prostě neodolal a tu titulní píseň jsem si zpíval ještě dlouho po závěrečném titulku.___P.S. V malé roli se dokázala blýsknout i Světla Svozilová, které to v pánském opravdu seklo.(7.7.2016)

 • NinadeL
  *****

  Jeden z nejdivočejších českých filmů vůbec. Celku vévodí několikeré variování šlágru Veselé Anduly: "Jsem holka s čertem v těle a žár je v očích mých, mám zájem o ctitele jen z příčin rodinných..." Podobnou jízdou je pak Pán na roztrhání rozehraný obdobným ensemblem.(11.7.2011)

 • MirecRKK
  ****

  začalo to nie príliš dobre niečo ako argentínska telenovela, kde hneď od začiatku filmu ide o podvádzanie v manželstve, potom to prešlo skorej na tragikomédiu podľa skutočných udalostí ale po tomto dlhšom úvode z toho bola brutálne skvelá komédia a stále som sa smial, takto by mali byť všetky komédie, super naozaj vtipné scény a koniec vyzeral, že bude zase vážnejší ale zachránila to Ljuba Hermanová tak som sa mohol ešte naposledy zasmiať a koniec :)(1.2.2017)

 • Ironfood
  **

  Tak ze zápletky by se určitě dala uplést velmi slušná komedie, bohužel by to ale chtělo jiné herecké obsazení. Pochvalu si zaslouží v podstatě jen Mařenka Zieglerová jako ruská majitelka masážního salonu Nataša. "Divoká jízda" Smolíka, Veverky (bohužel ne Bedřicha, kterého jsem původně očekával) a Hermanové působí dost křečovitě a trapně. Zbývá Baarová, která nikdy nebyla žádná velká komička, a její milenec Trojan, jehož zvláštní zjev i hlas mi většinu času šel hrozně na nervy...(18.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace