poster

Incident

 • USA

  The Incident

Krimi / Drama / Psychologický

USA, 1967, 107 min

 • igi B.
  ***

  Scénáristicky vypointované spousty keců, uměle vykalkulované srdceryvné emoce, poněkud nelogické a místy až idiotské a hysterické chování postav, zbytečné až směšné tlačení na pilu kazící dojem realističnosti příběhu - zkrátka a dobře zase jednou >dobově stylové< drama jako příliš stylizovaná rádoby drsná ale přitom v principu vyměklá moralitka o tom jak snadné je být a bát se v nesprávnou dobu na nesprávném místě... Jak igitátor s oblibou říká - "v noci všichni slušní lidé spí", že... ;-] - - - P.S. Do toho pro nočnětelevizního našince pitomé reklamy, ořez obrazu na 4:3 a typicky debilní zvukově impotentní zato mocně uhýkaný čudlácký dabing - pro fanouška okrajových společenskokritických filmů z >šedesátek< vskutku nezapomenutelný (nefilmový) televizní zážitek... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 20.1.2012 na >neprimakůl< tv, hodnocení 165., komentář zde z toho všeho lehce rozmrzelý jako jednadvacátý - 21.1.2012(21.1.2012)

 • rikitiki
  ****

  Zdánlivě jednoduchý příběh, vlastně spíš historka, která začíná téměř stejně jako většina katastrofických snímků: představení různorodých lidí a jejich osobních problémů, které všechny zasáhne neočekávané. Je to metafora o společnosti a o lhostejnosti k potížím druhých, která je spolehlivou cestou do pekel. Tváří tvář zlu se všichni, kdo nic neudělají, navždycky ušpiní. Výborné herecké výkony a skvělá, do děje vtahujcí, kamera. Brilantní konec, který nenabízí laciné vykoupení. Jediné, co tenhle starý a chudičký film snižovalo, byla nevěrohodně podaná závěrečná bitka a občas trochu nelogičnosti. Ale jinak je to skvělý film, který se sleduje téměř bez dechu. /21. 1. 12./(21.1.2012)

 • Javert
  ****

  Rámcová filmová novela obsahující několik lidských osudů, které se sejdou v situaci nepříliš příjemné. V drastické konfrontaci se syrovým násilím ovšem vyplouvá na povrch to, že každý člověk je pod svou více či méně pestrobarevnou slupkou vlastně úplně stejně nijaký. Incident je filmem natočeným s citem a prodchnutý různými životními filosofiemi. Nadmíru (ne)příjemně depresivní "experimenťák".(7.11.2009)

 • Aky
  ****

  Téměř dokonalá psychologická studie, bezohlednosti, arogance, zbabělosti, která by byla úplně dokonalá, kdyby se dvě hlavní postavy nechovaly přehnaně exaltovaně, čímž jejich poloha malinko ztrácí na autentičnosti a vznikají tak místy nelogičnosti. Paradoxně herecké výkony ostatních převyšují oba hlavní představitele, což asi není ani tak vina samotných herců, jako spíše jejich vedení. I tak ale zejména z druhé poloviny filmu běhá i po létech mráz po zádech.(23.2.2013)

 • cheyene
  *****

  Incident je sice ve své stěžejní pasáži vyhrocený téměř až k absurditě, ale o to lépe staví zrcadlo lidské společnosti, resp. její zbabělosti, netečnosti a poddajnosti. Právě v tomto ohledu tkví ve snímku Larryho Peerce hlavní síla a smysl, který si zaslouží vysoké hodnocení, v mém případě plné. Martin Sheen a Tony Musante si záporné role patřičně užívali a je pravdou, že jakmile přistoupili do metra, stal se film velice napínavý, záživný a silný.(19.3.2017)

 • Beau Bridges

 • - Natáčení v New Yorku v metru ani pořizování jeho záběrů nebylo štábu oficiálně povoleno, a tak kameraman Gerald Hirschefeld a jeho asistent vzali skrytou kameru a natáčeli tajně. Ostatní záběry ve vlaku byly natočeny ve studiu. (reich)

 • - Natáčení probíhalo v New Yorku. (reich)

 • - Martin Sheen v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace