Reklama

Reklama

Železný trojúhelník

  • USA Iron Triangle, The

Obsahy(1)

Vojnový film zobrazený z dvoch pohľadov v čase Vietnamskej vojny, ako z americkej , tak i vietnamskej. Vietnamslý vojak v prvej časti filmu zachráni amerického vojaka pred istou smrťov a ten na oplátku zachráni život Vietnamcovi. Film neospevuje americké hrdinstvo a ukazuje negatíva z jednej i druhej bojujúcej strany. (andykovac)

Recenze (10)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má smůlu že přišel až takhle po Četě. Tohle není vůbec špatný film ale bohužel zapadnul právě kvůli zmiňovanému snímku. Bridges a jeho eskapády ve Vietnamu jsou parádní, sice tu není nijak moc akce(kromě konce) ale je tu vidět ta lidskost a krutost. Tvůrci si mohly více vyhrát s nějakýma scénama a ten zmiňovaný konec mi přijde až moc ustřihlej, ale je to prostě radost sledovat. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Pekny vojnovy film, ktory bol radost pozerat. Dobre vykreslene hlavne postavy vo filme z obidvoch stran barikady ma bavilo sledovat. Hlavne ta z vietnamskej strany, pretoze nepoznam ziaden iny, kde by sa to zaoberalo z blizsej perspektivy ku vietnamskemu vojakovi. Akcii tam neni prilis moc, ale to zas filmu neubera na putavosti deja filmu. Som rad, ze som mal moznost vidiet tento film pre mna urcite neznameho. ()

Reklama

J.o.h.n.ny 

všechny recenze uživatele

je to klasický válečný film z 80 let. Svým způsobem zajímavý a svým způsobem prostě jen 80. léta. Příběh je americkém kapitánovi, kterého zajme vietkong Ho, aby ukázal svému nadřízenému, že kapitán je jeho zajatec. Naknec ho Ho pustí. poté se střetnou v zavěrečném boji o vesnici - nejsilnější moment filmu za 4*, ale i jedna vyvražďovačka v domě (2*). A ta šílená elektronická hudba. Každopádně klady převyšují nad zápory. celkový hodnocení asi 3,5* ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Aj s myšlienkou ničím výnimočnou (odvaha, česť a klasické uvedomenie si nezmyselnosti vojny) sa dá natočiť kvalitná vojnová dráma s minimom vojnových scén. Ale tie, keď prídu, tak stoja za to a dosť sa čudujem, že tento film zostáva maximálne nepovšimnutý, popri dnešných spodinách by vyčnieval hodne vysoko, aj keď je to v podstate len silnejší priemer. 70%. ()

bogomira 

všechny recenze uživatele

Tak zaprvé děkuju MGM channel, že to omylem dali v originále a ne s dabingem. Film sám působí chvílema trochu srandovně, Vietnamci spolu mluvěj americkou anglinou a pořádaj si v lese divadelní představení spojený s politickou schůzí, ale na druhou stranu, příběh je docela zajímavej a jsou tam některý fakt silný momenty. Bohužel, vedle Apokalypsy, Čety a Obětí války tohle dílko nemůže obstát. ()

Reklama

Reklama