Manželské rošády

• slovenský

Pád do manželstva

Komedie / Drama

USA, 1991, 112 min

25. 11. 2009 (327.); těmto třem manželským párům štěstí přeji(25.11.2009)

• Tommassi3

"Co ty ?? Proč sis mě vzala ??" - "Máš druhý největší penis, jaký jsem viděla !!" - "Zeptám se, kdo měl ten první, a koleduju si o malér.." ;)(22.2.2016)

Príjemný, civilný film s ostrejšími drápkami a dotykom reality. Stojí to celé samozrejme na skúsených hercoch, ich partnerské vzťahy sú navzájom porovnávané a dotkneme sa aj politiky, súdov a spravodlivosti všeobecne. Tu vedie jednoznačne Bridgesov výstup v škole, ktorý svedčí aj o tom, že keď chce starší a múdrejší chlap povedať niečo mladšej generácii, tak tú to nezaujíma. Na rozdiel od ťažkého artu sú americké viac menej nezávislé filmy charakteristické tým, že nesledujeme dlhé zábery na ich utrápené ksichty, oni so všetko vždy povedia, čiže netrpia potichu. Čo preferujete, je čisto vecou vkusu. 70%(17.1.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,059,832Tržby Celosvetovo $-(21.11.2009)

Až príliš banálne plkotanie o každodenných veciach a témach, ktoré so sebou prináša manželstvo - rozvod, nevera, priateľstvo, zrada... Chcelo to väčšiu hĺbku myšlienok a zaujímavejší dej. Zišiel by sa nejaký nápad ako dejovú linku oživiť, prípadne by som do nej pridal ešte aspoň pár konfliktných situácií, proste celková dramatizácia tu bola dosť úbohá. Na druhú stranu ale postavičky mi boli sympatické, pričom čas od času prišlo aj na nejakú zaujímavejšiu situáciu, prípadne dialóg. Vidím to na slabší priemer. 55/100(29.8.2017)