Curse of the Black Widow (TV film)

Horor / Krimi / Mysteriózní

USA, 1977, 100 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Tak tohle mě spíše zklamalo. Je pravda že jsem zas nic extra nečekal ale i tak. Od Curtise jsem viděl Trilogy of terror 1 a 2 a House of dark shadows a tohle je z tohoto čtyřlístku jasně nejslabší. Film bych spíš zařadil jako temnější kriminálku, ovšem tomu by neměl být konec. Konec je jistě zajímavý ale tak nešikovně udělaný že se spíše člověk začne smát.(pavouk doslova lítal). Jinak film je prakticky jenom o pátrání kdo zabíjí. Nehledejte ani moc atmosféry, většinou se film odehrává na policejní stanici a tam se jen kecá. A ani příznivci prsíček nic neobjeví. Aspoň že Patty Duke a Mills jsou sympatické a zvedají film do průměru. Film se nedá doporučit, jendá se spíše o krimi s kapkou mysteriozná, kde furt čekáte na konec a když se objeví tak jste spíše zklamáni.(27.6.2010)

Pomalu ale jistě začínám mít Curtisovu režijní filmografii docela slušně nasledovanou. "Kletba černé vdovy" by se spíš hodila jako delší povídka v rámci nějakého horrorového seriálu. Zápletka není úplně nejhorší, ale příběh je často dost zbytečně natahován. Narozdíl od SCREAM OF THE WOLF se zde v závěru Curtis rozhodl odhalit divákovi celou hrůzu, což ale byla osudová chyba. Jeho maxi černá vdova totiž vypadá tak kreténsky a uboze, že hravě strčí do kapsy dokonce i Sholderova ARACHNIDa (i když jsem si myslel, že je to nemožné), což neomlouvá ani rok vzniku filmu. Navíc celý závěrečný souboj je dost odfláklý a zbytečně urychlený. Tohle bude Dane dneska za tři hvězdy.(20.1.2009)