Černoch Benny Avalon je obyčejný polda, přesněji řečeno svérázný losangeleský pochůzkář, který pracuje s dětmi v ghettu a málokdy si vydechne. Běloch Joe Jennings je škrobený agent FBI, který se pokouší dopadnout obchodníka s drogami Ivoryho. Ačkoli jsou naprosto rozdílní povahou, přístupem i názory, jsou nuceni spolupracovat, což se zpočátku zdá naprosto nemožné, protože ani jeden není ochoten respektovat toho druhého nebo mu dokonce věřit. Jejich spolupráce je však jedinou šancí jak dopadnout obchodníka s drogami a překazit velkou zásilku pašované drogy. A tak se Joe musí hodně snažit, aby získal důvěru a pozornost otravného a neochotného černocha. Proti sobě mají bývalého mariňáka, plukovníka Hesera, který vede rasistickou bandu, zásobující místního mafiánského bose drogami výměnou za hotovost potřebnou k tomu, aby jeho banda mohla zbavit ulice všeho "nežádoucího". Jak se Benny a Joe postupně probíjejí blíž a blíž zločinci, kterého chtějí dopadnout, musejí se začít stále více spoléhat jeden na druhého. (oficiální text distributora)

ScreamJay

Prapodivná krimi, podivný děj a ještě podivnější herecké osazenstvo. Takže zdá se, že jediným čím tento film převyšuje sobě podobné jest výška Bubby Smithe. Lloyda Bridgese si pamatuju jako potrhlýho admirála ze Žhavých výstřelů, takže tady v roli potrhlýho velitele amatérské armády, žel bez kousta vtipných grimas to není ono. Stále sem čekal až se něco začne dít, no ale to co se pak dělo, to sem se bál vůbec očekávat. Zkrátka nevím jak u nás, ale v americe, když vám zabijí přitelkyni, kamarádku a kočku, je jasné že mstít budete právě toho chlupáče. "Ve jménu vlasti" balancuje nad propastí samotného odpadu a taťka "filmovej hnus" se na něj vesele zubí, ale zase nelze upřít, že v pár momentech se na to koukat dá. Zvlášť jak Bubba leze z auta, to vám je asi takový tóčo, jako když se snažíte narvat doutník do krabičky od sirek. Zá závěrečnou kropící scéno by si to ten odpad zasloužilo, ale já projednou nebudu zlej a tu jednu hvězdičku přidělím. ()