Škola za školou (TV seriál)

Komedie

Československo, 1981, 13x20 min

Josef Platz

Jiří Šebánek

Vzpomínám si, že to bylo naprosto dokonalý a jak se vždycky Nárožnýmu odráželo světlo od brýlí. dnes naprosto nesehnatelné, pokud někdo máte - dejte vědět(1.1.2015)

Žákyně Pakostová a školník Kožíšek ve skříni. Byla to legrace.(7.3.2015)

Pamatuji si, že jsem se u toho královsky bavil. Petr Nárožný jako učitel prostě nemá chybu a celý seriál jednoznačně stál na jeho hereckém mistrovství.(5.4.2013)

• juvelinokivi

Podle fdb.cz vznikal seriál v letech 1981-83, v r. 1981 bylo natočeno 6 dílů cca 20 min. a v r. 1983 natočeno dalších 7 dílů, z toho 3 díly cca 20 min. a 4 díly cca 30 min. Námět a scénář: Jaroslav Pacovský, Jiří Šebánek. Kamera: František Procházka.(26.8.2012)

Zábavné 13-ti dílné vyučování ve třídě Petra Nárožného. V rozvrhu jsou předměty jako pracovní výchova,co s volným časem, výuka chůze, diskotékový tanec, předtaneční a pohybová výchova a česká jóga, které se skládají v jednotlivých dílech s lekcí: zhotovení lavice pro dvojčata, jak připravit zábavu pro společnost, zhotovení plastické mapy, výroba stínítka na lampu, pochodová drezura, funkce gardedámy v tanečních, výklad básně Polednice, rozbory textů písní Vítězslava Vávry a Karla Zicha, a další. Jako každá správná škola má i Škola za školou svého školníka a školnici. Připravované vydání DVD kolekce na květen 2016 má svůj fanouškovský facebook: https://www.facebook.com/skolazaskoloueu/?fref=ts, web: http://www.skolazaskolou.eu/, a první upoutávka již běží i na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=iibeKa4iBrE(18.3.2016)