Reklama

Reklama

Škola za školou

(seriál)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Epizoda 1
Petr Nárožný jako kantor ohlašuje, čemu bude věnována jeho výuka pro mimoškolní dobu. Budou se vyučovat tři předměty - pohybová, předtaneční a estetická výchova. Poté zábavná výuka pokračuje výkladem "zábavy", pojmu hathajoga a jejích poloh. Učitel razi termín "česka jóga" a názorně to předvádí na žácích (v podstatě jde o polohy odpočinkové). Dalši výuka se týká tanečních a estetické výchovy, rozebírá se text písne V. Vávry Holka s citronovou šálou, která zni k závěrečným titulkům.

Epizoda 2
Ve studiové třídě probíhá "žertovná" hodina s vážným panem profesorem a rozvernými povyrostlými žáky. Hodně se mluví, také cvičí a i zpívá. Vtipného a zábavného pomálu. V předmětech se vyučuje česká jóga - aplikovaná na ranní vstávání a jízdu autobusem, předtaneční výchova - výzva k tanci a estetická výchova - žáci demonstrují text písně.

Epizoda 3
Petr Nárožný v roli učitele vyučuje "českou jógu" - neboli vyučuje pózy, které žáci zaujímají obvykle ve své lavici nebo na rande. Předvedena je funkce gardedámy v tanečních, dále probíhá estetická výchova a také rozbor textu populární písně Karla Zicha.

Epizoda 4
Vyučování probíhá ve čtyřech disciplínách. Úvodem česká jóga, výuka chůze s použitím archivních záběrů z konce 19. a začátku 20. století. Předtaneční výchova s historickým exkurzem. Estetická výchova - rozbor textu písně o golfu, která posléze zní k závěrečným titulkům. (narenta)

(více)

Recenze (6)

gombarix 

všechny recenze uživatele

Zapomenutá Šebánkova a Nárožného perla. Pamatuju si návod na výrobu rohožky z pivních vršků a diskošku za zvuků "Rivers of Babylon". :D ()

narenta 

všechny recenze uživatele

Zábavné 13-ti dílné vyučování ve třídě Petra Nárožného. V rozvrhu jsou předměty jako pracovní výchova,co s volným časem, výuka chůze, diskotékový tanec, předtaneční a pohybová výchova a česká jóga, které se skládají v jednotlivých dílech s lekcí: zhotovení lavice pro dvojčata, jak připravit zábavu pro společnost, zhotovení plastické mapy, výroba stínítka na lampu, pochodová drezura, funkce gardedámy v tanečních, výklad básně Polednice, rozbory textů písní Vítězslava Vávry a Karla Zicha, a další. Jako každá správná škola má i Škola za školou svého školníka a školnici. Připravované vydání DVD kolekce od roku 2016 se letos konečně dočká své realizace. už druhá upoutávka od dnešního dne na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=DU2hKvKjGys&feature=youtu.be ()

Reklama

juvelinokivi

všechny recenze uživatele

Podle fdb.cz vznikal seriál v letech 1981-83, v r. 1981 bylo natočeno 6 dílů cca 20 min. a v r. 1983 natočeno dalších 7 dílů, z toho 3 díly cca 20 min. a 4 díly cca 30 min. Námět a scénář: Jaroslav Pacovský, Jiří Šebánek. Kamera: František Procházka. ()

vinducha 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě to celé stojí a padá s Petrem Nárožným . Po shlédnutí kompletu musím jednu ubrat , protože 1. řada je pecka , ale ta druhá už trošku ztrácí dech. ()

Neklan006 

všechny recenze uživatele

Vzpomínám si, že to bylo naprosto dokonalý a jak se vždycky Nárožnýmu odráželo světlo od brýlí. dnes naprosto nesehnatelné, pokud někdo máte - dejte vědět ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama