Return to the Planet of the Apes

(seriál)
všechny plakáty
Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi
USA, 1975, 13x24 min

Trojice astronautů přežije ztroskotání na neznámé planetě podobné Zemi. Zde nalézají jak nevyspělé lidské obyvatele, tak skupinku mutantů přežívajících v podzemí a samozřejmě inteligentní opice, ovládající celou planetu.
Setkáváme se zde jak s novými postavami, tak i s postavami z původní série Planety opic. (fiLLthe3DD)

blondboss odpad!

Táto "opičia" miniséria je jednoznačne najzbytočnejšou v histórii kinematografie s otrasnými animáciami, totálne nedotiahnutými dejovými linkami a tupým konaním postáv, ktorá úplne minula pointu pôvodného filmu o Planéte opíc. Ľudia tu vedia rozprávať, opice nejazdia na koňoch, ale využívajú výdobytky modernej civilizácie a tie nadprirodzené bytosti. No proste des. Toto sa už skutočne nemalo točiť. Ani jedna z trinástich epizód sa mi nepáčila. Zľahka sa to blíži k jednej hviezdičke kvôli niektorým postavám z pôvodného filmu, ale nedalo sa ju dať. Sorry. 8 % ()

iXtr3m3

Kedysi dávno pradávno som videl pár častí na Cartoon Network a nevzalo ma to ani ako krpca, nieto ešte teraz. :( ()

• Kritici seriálu vyčítali, že animace je příliš jednoduchá a nepohyblivá. (fiLLthe3DD)
  • Navzdory nízké sledovanosti televizní stanice NBC v jednu chvíli zvažovala výrobu druhé – třídílné série, která by nějak smyslupně uzavřela příběh (první řada končí otevřeně), nicméně k realizaci nakonec nedošlo. (fiLLthe3DD)