Return to the Planet of the Apes

Trojice astronautů přežije ztroskotání na neznámé planetě podobné Zemi. Zde nalézají jak nevyspělé lidské obyvatele, tak skupinku mutantů přežívajících v podzemí a samozřejmě inteligentní opice, ovládající celou planetu.
Setkáváme se zde jak s novými postavami, tak i s postavami z původní série Planety opic. (fiLLthe3DD)

fiLLthe3DD

Jako takový rozpohybovaný komiks to koukatelné celkem je. Pochmurnost ve stylu filmové pentalogie zde byla také zachována - na animák pro děcka to vlastně bylo skoro až moc depresivní. Vývojový stupeň opic tentokráte neevokuje divoký západ, ale 50. léta 20. století, což mne velmi zaujalo. Kresba vypadá hezky, zato pohyby postav a celková animace stojí za starou bačkoru (nízký rozpočet je patrný). Dabing naprostá katastrofa. ()

iXtr3m3

Kedysi dávno pradávno som videl pár častí na Cartoon Network a nevzalo ma to ani ako krpca, nieto ešte teraz. :( ()

blondboss odpad!

Táto "opičia" miniséria je jednoznačne najzbytočnejšou v histórii kinematografie s otrasnými animáciami, totálne nedotiahnutými dejovými linkami a tupým konaním postáv, ktorá úplne minula pointu pôvodného filmu o Planéte opíc. Ľudia tu vedia rozprávať, opice nejazdia na koňoch, ale využívajú výdobytky modernej civilizácie a tie nadprirodzené bytosti. No proste des. Toto sa už skutočne nemalo točiť. Ani jedna z trinástich epizód sa mi nepáčila. Zľahka sa to blíži k jednej hviezdičke kvôli niektorým postavám z pôvodného filmu, ale nedalo sa ju dať. Sorry. 8 % ()