Dead of Night (TV film)

Ric Waite

Bob Cobert

Robert Singer, Dan Curtis

Dennis Virkler

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

1. príbeh: 0%, 2. príbeh: 10% (len za myšlienku), 3. príbeh: 100%. Dávam slabé tri hviezdy s prižmúreným okom, a to tiež len kvôli poslednej poviedke, ktorá bola desivá, napínavá, mala jednoznačne najlepšie rozuzlenie - aj keď som ho kvôli jej remaku v Trilogy of Terror II čakal, a našťastie aj trvala najdlhšie (bola asi o 15 minút dlhšia ako ostatné, takže zabrala necelú polovicu filmu). Prvé dve poviedky sú podľa mňa sračky, ktoré nemajú s hororom vôbec nič spoločné a pokojne som ich mohol vynechať. Stopercentný súhlas s gumlim.(22.6.2011)

Poněkud nevyvážená trilogie, jak už to u podobných kousků bývá. Jednoznačně nejslabší byla první povídka - přesuny v čase mohly snad ještě v polovině sedmdesátých let působit tajemně, dnes je ale podobných příběhů jako naseto a snad ani nikoho nevystraší. Příběh o pomstě se mi líbil, jelikož šlo o dobrý nápad a v dané době byl jistě realizovatelný. I když dnes možná na upíry věří více lidí než před dvěma a více stoletími... Z hlediska atmosféry byl nejpovedenější třetí kousek - permanentní bouře, vyvolávání temných sil a splnění přání, které štěstí nepřineslo. Na TV slušná kamera a především vynikající hudba. Hned jsem si vzpomněl na klasické horory ze šedesátých let včetně Cormanových adaptací povídek E.A.Poa.(26.4.2017)

Ešte že sú príbehy s pribúdajúcim časom kvalitnejšie a nie naopak, Prvý je malinovka pre sci-fistov, druhý je psychologická rozprávka a tretí je hororom s veľkým H. Poviedkový snímok priemernej akosti.(17.7.2017)

Tri príbehy od spisovateľa Richarda Mathesona.Prvý príbeh sa volá Second Chance -je to sci-fi,nie horror,dosť slabé,je to príbeh mládenca,ktorý si kúpi staré auto z 20.rokov a na prvej jazde sa dostane do 20.rokov,kde mu auto ukradnú.Druhý príbeh sa volá No Such Thing As A Vampire-ako využiť miestne povery o upíroch a zbaviť sa ženy a tretí príbeh sa volá Bobby-žena pomocou rituálu vyvolá späť svojho utopeného syna z mora .No nemala to robiť,ale už bolo neskoro.Režisér Dan Curtis sa k tomuto príbehu vrátil späť v roku 1996 vo filme Trilogy Of Terror ll.Prvý príbeh je dosť slabý,druhý tiež nič moc,ale tretí všetko napraví.Škoda tých prvých dvoch,bolo by to za štyri,takto len za tri.(22.1.2010)

Povídková horrorová trilogie, pod níž je jako režisér podepsán Dan Curtis. Curtisovo jméno je s horrorem pevně spojené, to ale neznamená, že je výsledek vždy kvalitní (každý, kdo viděl většinu Fulciho filmografie určitě ví, o čem mluvím). Jednotlivé povídky nejsou vzájemně moc vyrovnané, dost nad nimi vyčnívá druhá v pořadí - Už jsem viděl několik zajímavých způsobů, jak se pomstít za nevěru, ale tohle mě dostalo. Zbývající dvě jsou o poznání horší, hlavně první, která vypadá, jakoby se tam nešťastnou náhodou zatoulala ze seriálu Věřte Nevěřte.(14.11.2008)