poster

Dead of Night (TV film)

Horor / Mysteriózní / Thriller / Povídkový

USA, 1977, 76 min

Režie:

Dan Curtis

Předloha:

Jack Finney (povídka)

Scénář:

Richard Matheson

Kamera:

Ric Waite

Hudba:

Bob Cobert

Producenti:

Robert Singer, Dan Curtis

Střih:

Dennis Virkler
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

 • ricci.s
  ***

  1. príbeh: 0%, 2. príbeh: 10% (len za myšlienku), 3. príbeh: 100%. Dávam slabé tri hviezdy s prižmúreným okom, a to tiež len kvôli poslednej poviedke, ktorá bola desivá, napínavá, mala jednoznačne najlepšie rozuzlenie - aj keď som ho kvôli jej remaku v Trilogy of Terror II čakal, a našťastie aj trvala najdlhšie (bola asi o 15 minút dlhšia ako ostatné, takže zabrala necelú polovicu filmu). Prvé dve poviedky sú podľa mňa sračky, ktoré nemajú s hororom vôbec nič spoločné a pokojne som ich mohol vynechať. Stopercentný súhlas s gumlim.(22.6.2011)

 • darkrobyk
  ***

  Poněkud nevyvážená trilogie, jak už to u podobných kousků bývá. Jednoznačně nejslabší byla první povídka - přesuny v čase mohly snad ještě v polovině sedmdesátých let působit tajemně, dnes je ale podobných příběhů jako naseto a snad ani nikoho nevystraší. Příběh o pomstě se mi líbil, jelikož šlo o dobrý nápad a v dané době byl jistě realizovatelný. I když dnes možná na upíry věří více lidí než před dvěma a více stoletími... Z hlediska atmosféry byl nejpovedenější třetí kousek - permanentní bouře, vyvolávání temných sil a splnění přání, které štěstí nepřineslo. Na TV slušná kamera a především vynikající hudba. Hned jsem si vzpomněl na klasické horory ze šedesátých let včetně Cormanových adaptací povídek E.A.Poa.(26.4.2017)

 • corpsy
  ***

  Ešte že sú príbehy s pribúdajúcim časom kvalitnejšie a nie naopak, Prvý je malinovka pre sci-fistov, druhý je psychologická rozprávka a tretí je hororom s veľkým H. Poviedkový snímok priemernej akosti.(17.7.2017)

 • gumli
  ***

  Tri príbehy od spisovateľa Richarda Mathesona.Prvý príbeh sa volá Second Chance -je to sci-fi,nie horror,dosť slabé,je to príbeh mládenca,ktorý si kúpi staré auto z 20.rokov a na prvej jazde sa dostane do 20.rokov,kde mu auto ukradnú.Druhý príbeh sa volá No Such Thing As A Vampire-ako využiť miestne povery o upíroch a zbaviť sa ženy a tretí príbeh sa volá Bobby-žena pomocou rituálu vyvolá späť svojho utopeného syna z mora .No nemala to robiť,ale už bolo neskoro.Režisér Dan Curtis sa k tomuto príbehu vrátil späť v roku 1996 vo filme Trilogy Of Terror ll.Prvý príbeh je dosť slabý,druhý tiež nič moc,ale tretí všetko napraví.Škoda tých prvých dvoch,bolo by to za štyri,takto len za tri.(22.1.2010)

 • Koly
  ***

  Povídková horrorová trilogie, pod níž je jako režisér podepsán Dan Curtis. Curtisovo jméno je s horrorem pevně spojené, to ale neznamená, že je výsledek vždy kvalitní (každý, kdo viděl většinu Fulciho filmografie určitě ví, o čem mluvím). Jednotlivé povídky nejsou vzájemně moc vyrovnané, dost nad nimi vyčnívá druhá v pořadí - Už jsem viděl několik zajímavých způsobů, jak se pomstít za nevěru, ale tohle mě dostalo. Zbývající dvě jsou o poznání horší, hlavně první, která vypadá, jakoby se tam nešťastnou náhodou zatoulala ze seriálu Věřte Nevěřte.(14.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace