Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1876 vrcholí válka se Siouxy a armáda podplukovníka Custera míří k Little Bighornu netušíc, že ji tam čeká velká armáda indiánských válečníků. Kapitán Phillip Donlin (Lloyd Bridges) se s oddílem snaží přijít k Little Bighornu co nejdřív, aby Custera varoval. Když se k němu přidá poručík John Haywood (John Ireland), vyplavou na povrch jejich osobní spory. Navíc je oddíl neustále obtěžován indiánskými hlídkami. (ilclassico)

(více)

Recenze (2)

ilclassico 

všechny recenze uživatele

Poměrně zajímavý (i když nijak originální) příběh, natočený v typickém padesátkovém hávu, čili v slabším provedení, ze všemi nešvary té doby. V rámci žánru za 3. ()

westerns 

všechny recenze uživatele

Výborný western, kde John Ireland hrá poručíka US. armády, a veliteľ tu zase robí problémy... A hlavne Johnovi. A preto, lebo jeho žena ho už nechce, a má s ním pomer. No a čo? A keď Ireland spáli hlavu tomu indiánovi? Kruci, to je eso herec! Film u mňa šľape ako hodinky, a záver, kde divák zase prežíva silné emócie, z ktorých je mu pomaly do plaču... Veru tak! 5 hviezd, a ten citát armády, ktorý znie: The army works on the principle that it´s better to sacrifice a few to many. It´s hard to be one of those "few". Tak to hovorí za všetko! ()

Reklama

Zajímavosti (1)

  • Jedná sa o pravdivý príbeh, ktorý sa stal 25. - 26. júna 1876 pri rieke Little Big Horn. Armáda Spojených štátov tu položila svoj život, tak, ako je to vo filme zobrazené. (westerns)

Reklama

Reklama