poster

Jindabyne

 • Austrálie

  Jindabyne

Krimi / Drama / Mysteriózní

Austrálie, 2006, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  Spousta problémů vyplouvá na povrch poklidného městečka poté, co čtveřice rybářů po nálezu zavražděné domorodé dívky upřednostní víkendový rybolov před upozorněním policie na zločin. Kromě následujícího odsouzení veřejnosti a mezirasových problémů jsou hlavním motivem rodinná traumata a lidské vztahy vůbec. Solidní snímek s dobrým obsazením má široký záběr, pomalejší tempo, hezkou výpravu a na můj vkus přespříliš idealizovaný závěr. Nelituju dvouhodinovky strávené u tohoto filmu, necítím však potřebu si ji někdy zopakovat (možná v daleké budoucnosti:-)). 65%(5.10.2009)

 • Klenotka
  ***

  Nevím, o co se v tomhle filmu autoři pokoušeli, jestli o film s více spojenými příběhy nebo jedním příběhem, kolem kterého se dějí jiné věci, ale každopádně se jim moc nepovedlo ani jedno. Je tu naznačeno několik linií, z nichž žádná není ukončena nebo pořádně vysvětlena. Snaží se kombinovat několik věcí najednou, spojit osobní problémy postav s aktuálními problémy v Austrálii a selhávají u obou. Laura Linney je jedna z mých oblíbených hereček, ale tady byla většinu času strašně nesympatická až hysterická. Osobně bych radši sledovala, jak si prarodiče poradí se vzpurnou vnučkou, než pátou hádku Linney a Byrna, kteří se k sobě vůbec nehodili. Na druhou stranu, ačkoliv měl film skoro dvě hodiny, tak utíkaly celkem rychle díky rytmu filmu, který jakoby odrážel rytmus malého městečka a okolní krajiny. Výkony herců byly dobré, jen jich bylo moc a žádný z nich (kromě mírně přehrávající LL), nedostal moc prostoru, což je škoda. Každopádně film každému na nějaké nedělní odpoledne doporučím, ale není to něco, na co bych se podívala znovu.(2.1.2010)

 • Sofia
  ***

  Jindabyne se snaží kombinovat moc věcí najednou (problémy snášenlivosti Australanů a domorodců, složité rodinné vztahy, poporodní deprese, smrt v rodině...); veliké plus ale bylo, že jsem se cítila jako bych opravdu byla v městečku Jindabyne přítomná a sledovala všechno z první ruky. Těžko uvěřit, kolik problémů se může skrývat v malé skupince lidí. Mrzel mě utknutý konec. Laura Linney jako vždy výborná.(12.11.2008)

 • macetoma
  ***

  Co tomuto filmu nechybí je atmosféra, vše budete prožívat spolu s postavami velmi silně. Film se v postatě snaží jen "nastavit zrcadlo" australské realitě (aspoň jsem to tak pochopil) a pohrává si s emocemi jednotlivých postav. Na nějaký konec zapomeňte, rozhřešení nepřijde, film je useklý. Ale život jde dál...dávám tři hvězdy.(25.1.2010)

 • liuk
  **

  Jindabyne neví, kam dřív skočít. Otevírá pomalu takových vrátek a žádné nezavře v klidu, všechny jsou průvanem zabouchnuty a nebo v horším případě zůstanou po skončení filmu otevřeny. Je to film strašně nedovařený, jehož scénář nebyl vůbec dopilováván, přitom to potřeboval strašně moc. A tak si musí pomáhat jinde - v krásné australské přírodě a hlavně v perfektní Lauře Linney, která už poněkolikáté dokazuje, že dokáže vypilovat nebo v tomto případě zachraňovat jakýkoli film. Jen mohla říct, že ve filmu s tak blbým happyendem hrát nebude.(1.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace