Restart

• Finsko

Restart

Česko / Finsko, 2005, 85 min

• Enšpígl

Můj kamarád Jarda je IT technik a tenhle film používá k opravě mého PC. Přepis telefonického rozhovoru mezi mnou a Jardou ze dne 27.5. 2005. JÁ : "Čau Jardo !" JARDA: "Čau Pavle !" JÁ: "Vysral se mě počítač, co s tím?" JARDA: "Dej RESTART." JÁ: "Dík čau." JARDA: "Měj se." Pustil jsem si tenhle film a PC fungovalo. Někdy stačí úplná píč...... .(1.2.2007)

Na tenhle film jsem se vydal do multiplexu...jsem z menšího města, takže samotná cesta do kina by možná scénáristicky mohla působit zajímavěji než poměrně banální příběh Sylvy, která si za všechno může vlastně sama...jenže o tom to je... věci jsou mnohdy jednodušší, než bychom si přáli...často žádáme o radu, přestože sami moc dobře víme co je třeba udělat a občas se překotně řítíme do neznáma, přestože nejlepší, co bychom mohli udělat, je sedět na místě a počkat. O formě se tu nebudeme bavit, ta je bez diskuze... U titulků jsem seděl a koukal...nevěděl jsem co si o tom mám myslet...někdo v přední řadě znechuceně odhodil svůj popcorn... asi takhle... je to film, u kterého byste neměli přemýšlet, zkuste se vcítit...pochopit...pak je to bomba...(23.1.2006)

• ad

Uz me ty filmy o promiskuidnich kravkach, ktere sami nevi co chteji a co jsou zac a citi se velmi ukrivdene, kdyz to nevi ani ostatni, nebavi. Kdyby takovych lidi nebylo na svete mraky, mozna by se dal vznik tohoto filmu obhajit, ale takhle zbyva jen samoucelna vizualni onanie. Sednete si do kterehokoli baru a dostane se vam autentictejsiho zazitku na dane tema..(12.11.2008)

• Specs

Hlášky: Sylvie: - "To znám, nejdřív kytku a pak páčidlem do hlavy a brutální znásilnění." šéf: - "Vynechala jsi tu fázi, kdy tě svážu do kozelce a přinutím tě něco vymyslet." & Sylvie: - "Slib mi, že si mě nikdy nevezmeš." Martin: - "Slibuju." Sylvie: - "Slib mi, že nikdy nebudeme mít dvě roztomilý děti." Martin: - "Slibuju." Sylvie: - "Slib mi, že se z nás nikdy nestane pozlacená jmenovka na dveřích." Martin: - "Slibuju."(17.10.2008)

Tak tento film jsem hltal už od začátku. Jak mám ještě teď v živé paměti to jak jsem se u King Konga kousal v Kině nudou tak teď můžu porovnat a Restar je skvělý. Pouhých 85 minut mi přišlo dlouhých jako celý den, a to nejen jednou ale celý den dvakrát. Jeden postřeh, který mě napadl během filmu: Filmy jsou černobílé nebo barevné, tento film je modro žlutý! A co vytknout? Snad jen tu zamotanost, ale to byla moje chyba, že jsem se nestíhal orientovat. Určitě bych byl hrozně rád kdybych mohl tento film shlédnout ještě jednou!(3.3.2006)

• - Součástí filmového soundtracku jsou největší hity skupiny Khoiba, která v době premiéry dosáhla vrcholu: tracky That Reason, B Electric B, Facilities, 202Pathetic a The Deepest Nightmare. (NinadeL)

• - Khoiba se ve složení Filip Míšek, Ema Brabcová a Petr Šámal objevila i ve filmovém videoklipu Pathetic (2005). (NinadeL)

• - Autorem námětu a spoluautorem scénáře filmu Restart (spolu s režisérem Juliem Ševčíkem) je Ondřej Ládek, filmový a televizní scénárista a český písničkář, který vystupuje pod uměleckým jménem Xindl X. (suicide)