Restart

• Finsko

Restart

Česko / Finsko, 2005, 85 min

jeden z těch filmů, od kterých jsem nic neočekával a nakonec překvapil. Sice je hlavně o světě mladých, kterým už nerozumím a začínám je kritizovat, ale byl pojat hodně moderně a poutavě a navíc mám pocit, že se dost vymyká českému filmovému klišé a dokázal by udělat i díru v zahraničí. Do těch mladých herců bych to nikdy neřekl, ale zahráli to slušně - režisér je zvládl dobře. Téma nepříjemné, postavy nesympatické a stylově však natočeno téměř na jedničku, proto dávám slabší 4* [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](3.10.2012)

Ze ztěmnělého poschodí se ozve Krobot: "Nešlo by to tišeji?" Jistě že šlo, ale proč? Plynulé přechody z reality do představ a zpět podpořené barevným filtrováním, ze začátku krkolomný scénář, echtovní mjuzik, finský vliv přebíjí český vklad. Zajímalo by mě, jak moc by vyznění snímku doznalo změn v ryze českém rukopisu mladé generace - postprodukce, kamera, střih - sakra významné elementy a finský chlad místy snesitelně čiší. 3,5*(23.2.2007)

Taková studie jednoho aprílového žertíku, kdy se občas prolínají obavy s realitou, ale ke konci se to ustálí, takže se vyplatí to shlédnout. Na české poměry vynikající, okouzlující a neobvykle poutavé. Jedinou emoci, kterou to ale vyvolalo byl pocit zadostiučinění, přičemž nevím, zda je tohle emoce, kterou jsem od filmu chtěl. Asi ne. Film je takovým vztyčeným ukazováčkem nad rozpustilostí dnešní doby. Ale podle mě je to málo. 65% = 3/5(24.3.2014)

• honajz

Hm. Naprosto jalová historka o hysterické krávě, která by ráda dostala přes hubu, a tak provokuje svého kluka, a nakonec - BACHA SPOILER! - je nasraná, že přes hubu nedostala. Mezitím běhá po městě, den, noc, jedno to je, půjčuje si cizí auta, která nechá stát otevřená na křižovatce, neplatí, žebrá, chodí do podniků, jež sponzorovaly film, div že si sama v Mekáči neuvaří, mezitím má představy (a na divákovi je, aby stíhal odlišit, co jsou představy, a co realita), a do toho hraje a cool muzika z Radost FX, a mladí paří, a světla blikají a filtry filtrují a kamera se zpomaluje jak na povel a barvičky v obraze se mění záběr od záběru, a střihač propadlý epilepsii radostně řádí u svého přístroje, jak si může stříhat film, jak ho v podstatě napadne, neb je to pořád cool a über moderní a artistické. Že Krobotová neumí hrát, toho jsem si všiml už několikrát, a nejde jí to ani zde, kdy se svými dlouhými pohledy snaží cosi vnitřního sdělovat, ale spíše mám pocit, že trpí zácpou nebo totálním výplachem mozku. Výpovědí naprosto zbytečný film, příjemný podobně jako ráno po nějaké podobné diskotékové pařbě s pár drogami a mozkem na barovém stole.(17.6.2015)

Restart mi bohužel v kině utekl, tož jsem se pro něho vydal do půjčovny. Tam se mě snažili odradit, že prý další česká ptákovina. Opak je pravdou po delší době zajímavý český film. Lenka Krobotová byla docela zajímavá, ale ještě lepší mi přišla Anna Polívková, škoda že tam neměla více prostoru. Jo a má to dost dobrý soundtrack, kde zazní např.KHOIBA.....(11.6.2006)

• - Součástí filmového soundtracku jsou největší hity skupiny Khoiba, která v době premiéry dosáhla vrcholu: tracky That Reason, B Electric B, Facilities, 202Pathetic a The Deepest Nightmare. (NinadeL)

• - Autorem námětu a spoluautorem scénáře filmu Restart (spolu s režisérem Juliem Ševčíkem) je Ondřej Ládek, filmový a televizní scénárista a český písničkář, který vystupuje pod uměleckým jménem Xindl X. (suicide)

• - Khoiba se ve složení Filip Míšek, Ema Brabcová a Petr Šámal objevila i ve filmovém videoklipu Pathetic (2005). (NinadeL)