Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Je prvního dubna a Sylvie se dopouští osudové chyby. Opuštěná a sklíčená se vydává do ulic velkoměsta vybojovat si svou lásku zpět. Překonává jednu překážku za druhou a doufá, že svůj vztah zachrání. Netuší, že se řítí k fatální kolizi. Tenhle den, by raději začala znovu. Celovečerní absolventský film Restart vznikl v koprodukci mladé pražské společnosti Axman Production, FAMU a finské Univerzity umění a designu v Helsinkách. Restart vypráví o jednom dni v životě mladé Sylvie (Lenka Krobotová). O dni, ve kterém se její život rozpadne jako domek z karet. O dni, který by raději začala znova.

Moderní a originální vizuální styl filmu Restart je výsledkem spolupráce českého režiséra Julia Ševčíka a finského kameramana Kasimira Lehta. Subjektivně pojaté vyprávění nabízí pohled na okolní svět Sylvinýma očima. Expresivní obrazy vtahují diváka hluboko do nitra hlavní hrdinky.

Restart je osobité, experimentální drama ze současnosti. Česko-finský štáb natáčel film v průběhu roku 2004 na lokacích po celé Praze: v klubech Radost FX a Roxy, v reálných bytech a fast-foodech, v nákladných dekoracích, které postavil architekt Henrich Boráros. Post-produkční práce včetně střihu, zvukového designu a realizace speciálních efektů probíhala ve Finsku. Film byl natočen na formát Super 16mm a následné zvětšen na promítací formát 35mm (1:1,85). Soundtrack filmu obsahuje skladby od The Nihilists a housové tracky Ecsona Waldese. Původní hudbu k filmu vytvořila kapela Khoiba. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (152)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Můj kamarád Jarda je IT technik a tenhle film používá k opravě mého PC. Přepis telefonického rozhovoru mezi mnou a Jardou ze dne 27.5. 2005. JÁ : "Čau Jardo !" JARDA: "Čau Pavle !" JÁ: "Vysral se mě počítač, co s tím?" JARDA: "Dej RESTART." JÁ: "Dík čau." JARDA: "Měj se." Pustil jsem si tenhle film a PC fungovalo. Někdy stačí úplná píč...... . ()

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Scénáristicky značně nevyrovnaný film. Dějová linie se celkem povedeně prolíná s představami hlavní postavy - hysterické Sylvy, nicméně samotný příběh je dost primitivní. Na české poměry je Restart vizuálně velice zajímavý a působivý, ale rozhodně se nedá říct, že by byl nějak příliš originální - spíše kompiluje osvědčené postupy podobně laděných zahraničních filmů. Jako přednost bych viděl především neokoukané tváře, avšak někdy jsem těm jejich postavám moc nevěřil. Dokonce i u Lenky Krobotové mi přišlo, že v úvodu to vyznání "slib mi..." přednáší jako básničku, než jako spontánní hrdličkování... Jako debut se to dá hodnotit docela kladně (předvším díky formě), nicméně to ostatní je děsný podprůměr, který je vlastně jen o přechodu z polohy "slib mi, že se nikdy nevezmeme" do "slib mi, že si mě vezmeš"... ()

Reklama

ad 

všechny recenze uživatele

Uz me ty filmy o promiskuidnich kravkach, ktere sami nevi co chteji a co jsou zac a citi se velmi ukrivdene, kdyz to nevi ani ostatni, nebavi. Kdyby takovych lidi nebylo na svete mraky, mozna by se dal vznik tohoto filmu obhajit, ale takhle zbyva jen samoucelna vizualni onanie. Sednete si do kterehokoli baru a dostane se vam autentictejsiho zazitku na dane tema.. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Vskutku cool film. 1) Snímek má koule a drive a jakýsi záchvěv světovosti, překračující zatuchlý smrádek českého rybníčku. Zobrazuje nepěkné lidi s nepěknými osudy, lidi, kteří jsou mi natolik cizí a protivní, že s nimi nemohu ani soucítit a politovat je._____ 2) 27letý režisér a spoluscénárista Julius Ševčík je cool až Pánbů brání. 26letý spoluscénárista Ondřej Ládek (jinak písničkář Xindl X) sepsal tento bakalářský příběh a 28letý Fin Kasimir Lehto jej doprovodil svou nervózní kamerou._____ 3) 28letá Lenka Krobotová si zahrála mimořádně protivnou nezodpovědnou krávu Sylvii s chutí a s přesvědčivostí hodnou, chtělo by se poznamenat, lepší věci. 31letý jako vždy milý Filip Čapka nastavil svou sladkou tvář, no a to je asi všechno._____ 4) Film dobře vystihuje anglický výraz cool v širokém vějíři svých významů. Posuďte sami: Cool = chladný, lhostejný, nevlídný. Cool = bezva, parádní, bombový (hovorově). Cool = neuvěřitelný, šílený (hovorově). Pařííííme!_____ 5) Výstižný koment: honajz *, sator *, gudaulin *. ()

Jazzzz 

všechny recenze uživatele

Tak tento film jsem hltal už od začátku. Jak mám ještě teď v živé paměti to jak jsem se u King Konga kousal v Kině nudou tak teď můžu porovnat a Restar je skvělý. Pouhých 85 minut mi přišlo dlouhých jako celý den, a to nejen jednou ale celý den dvakrát. Jeden postřeh, který mě napadl během filmu: Filmy jsou černobílé nebo barevné, tento film je modro žlutý! A co vytknout? Snad jen tu zamotanost, ale to byla moje chyba, že jsem se nestíhal orientovat. Určitě bych byl hrozně rád kdybych mohl tento film shlédnout ještě jednou! ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Součástí filmového soundtracku jsou největší hity skupiny Khoiba, která v době premiéry dosáhla vrcholu: tracky That Reason, B Electric B, Facilities, 202Pathetic a The Deepest Nightmare. (NinadeL)
  • Autorem námětu a spoluautorem scénáře filmu Restart (spolu s režisérem Juliem Ševčíkem) je Ondřej Ládek, filmový a televizní scénárista a český písničkář, který vystupuje pod uměleckým jménem Xindl X. (suicide)

Související novinky

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

Když nepočítáme sledování odpoledních telenovel, je jediný způsob, jako to zjistit: sebrat se a jít do pražského kina Aero na některé - a nebo rovnou na všechny - snímky uváděné v rámci přehlídky… (více)

Reklama

Reklama