Ggotpineun bomi omyeon

• Jižní Korea 꽃피는 봄이 오면 (více)

Trumpetista Hyun-woo žije osamělý život se stárnoucí matkou, poměrně neúspěšně se snaží prosadit na konkurzech a s odstupem sleduje život své bývalé přítelkyně. Nakonec přijme práci učitele hudby na střední škole v hornickém městečku, kde od začátku zimy do jara konfrontuje svůj dosavadní život s osudy svých žáků a obyvatel městečka. Existencionalistický, civilní a přátelský film. (Jirka_Šč)

Adrian

Komorná, existencionálna dráma o mužovi-hudobníkovi v stredných rokov potácajúceho sa viac-menej bezvýsledne životom, v ktorom sa mu nepodarilo nájsť si ešte svoje miesto a ani ženskú polovičku. Frustrovaný príjma pracovnú ponuku na poste učiteľa chlapčenského, školského hudobného zboru v malom vidieckom mestečku. Prišiel, aby ich naučil hrať a unikol smutnému stereotypu veľkomesta. Nakoniec ale dostal oveľa viac. Svoje miesto v živote a hlavne znovunájdenu radosť z neho. Áno aj keď stručná anotácia deja neprináša nič nové a podobnú naračnú kostru obsahujú viaceré filmy, je tu viac rozdielov, ktoré Springtime (anglický preklad názvu) robia nezabudnuteľným. V prvom rade je to predstaviteľ hlavnej role - geniálny Min-Sik Choi (nadpozemsky presvedčivá, titulná úloha v Oldboy), ktorý znova dokazuje, že patrí medzi hereckú elitu a charakterovo ako i na výrazovú expresiu náročné, prepracované úlohy sú jeho parketou, ktoré zvláda bez problémov. Formálna spracovanie plne podporuje jednoduchosť fabule. Kamera, aj keď väčšinou mierne roztrasená je prostá akýchkoľvek dynamických excesov a citlivo sníma mizanscénu, v ktorej o to viac vyniká presvedčivosť hercov. Správnu atmosféru - od naliehavosti cez nostalgiu až po radosť napomáha dokreslovať prevažne minimalistické hudobné podfarbenie. Springtime je film, ktorý vás síce nerozosmeje, ale aj napriek tomu pohľadí po duši. Je z rodu tých, ktorých hrdinovia su nám veľmi blízky, pretože dačo podobné už mohol kľudne žažiť niekto z nás, alebo na niekoho iného to ešte len čaká. ()

Jirka_Šč

"Měla jsi někdy v životě sen?" ■ Veskrze příjemně působící záležitost o hledání sebe sama. Velmi sympatičtí herci. V první polovině filmu mě uchvacovala kamera (pohled na babičky prodávající rýžové koláčky) a krásný způsob vyprávění. V druhé polovině to trochu vyvětralo, takže nakonec jen 4*, ale velmi silné. Přátelský film. ■ Trumpeta je zde: http://www.youtube.com/watch?v=4cpmV_Wz3mM ■ Po druhém vidění plný počet. ()

Mkqp

Ani v těch nejdivočejších snech bych nečekal, že tohle bude jeden z nejhezčích korejských filmů, který jsem zatím viděl. Na první pohled se může zdát, že nenabízí téměř nic poutavého, nicméně ta niterní celistvost postav a herecké výkony jsou nad míru skvělé. No a ten omylem vytočený telefonát s bývalou partnerkou mě uzemnil. Ta citová zabarvenost hlasu a forma konverzace obou aktérů ... ach. Min-sik patří opravdu mezi korejskou hereckou elitu, což opět dokázal. Žádný fanmade herec, ale čistá kvalita. ()

Tyckin

Tichý a nenápadný, přesto velmi působivý snímek na téma střetu snů a tvrdé reality kde nemalou roli hraje prostředí a chudoba. Nicméně i tady se najde dostatek prostoru pro romantiku, prodírání se vlastními pocity a přestože je tento film poměrně smutný a někdy až lehce depresivní, v celkovém dojmu nakonec velmi emotivní, plný lidskosti i naděje. ()

Martyr

Kto pozna Min-sik Choi-a tak vie, ze tento chlap vie posunut svojim hereckym nadanim a vykonom asi kazdy film minimialne o hviezdicku vyssie. Totalne sa vyhyba prehnanym reakciam alebo hlasovym vykyvom ako to robi vacsina korejskych hercov a narozdiel od ostatnych mu verim kazdu postavu, ktoru hra. Pri Springtime sa urcite nebude bavit kazdy, pretoze dej je velmi pomalicky a nejake zasadne sokove zmeny sa nekonaju pocas celych 128 minut. Vlastne ani neviem ako by som tento film ohodnotil keby tam nehral moj najoblubenejsi herec ale vdaka nemu peknych 84% ()

muti

film sa dost vlecie, stacil by uplne 90min. ziadna gradacia tu vlastne nie je a vlastne ani zapletka. najprv to vyzera ako Obecna skola, ale ziaci nie su az taki nezvladnutelni ako by clovek cakal. vo filme su 2 dobre sceny a to hudba ktora hra ked si ucitel prezera rozne noty a mensie predstavenie u banikov v dazdi. telefonaty medzi ucitelom a ex su velmi divne, volaju si aj ked si akoby nemaju co povedat. vztah k matke a lekarnicke su tiez nezazivne a nic sa tam prakticky nedeje. finalne vystupenie tiez nebolo vygradovane, takze ani neposobi dojmom nejakeho vyvrcholenia snahy ucitela. cakal som popravde o dost viac ()