Narušitelé (TV film)

Intruders

Sci-Fi / Horor / Mysteriózní

USA, 1992, 163 min

• Lacike

Namet o unosoch ludi ufoncami dnes uz pôsobi strasne obohrato. V dobach pred serialom X-files to ale bolo este relativne originalne. Bohuzial prevedenie tejto skoro trojhodinovej miniserie je neskutocne natahovane. Udalosti, ktore sa tu odohraju by vystacili snad na dve 40minutove epizody, ale vydrzat tri hodiny je doslova utrpenie. Vsetky udalosti, ktore sa tu velmi pomaly postupne odkryvaju divak uz davno pozna z inych filmov a serialov, takze akakolvek snaha o napätie alebo prekrapenie nefunguje. Ani postavy nezaujmu natolko, aby vas zaujimalo jak skoncia. Takze vysledkom je dejovo zastarala a neskutocne nudna sci-fi miniseria. 3/10.(8.10.2017)

Inu ano, je to takové strašně dlouhé a rozvleklé a televizní, ale na druhou stranu - kéž by všechny televizní filmy byly jako "Intruders", že... Sci-fi >psychologizující drama< na téma osudů několika >unesených< je opravdu trošku zbytečně natažené do téměř tří hodin, ale předpokládám, že při vysílání v televizi šlo asi o dva díly a tak stopáž lze pochopit. Emzáci jsou, jako by si z oka vypadli, na své (mimo jiné i sexuálně-rozmnožovací) experimenty mají rádi obyčejné americké blondýnky a mám podezření, že kvůli vylepšení svého mediálního obrazu i produkovali tento film... ;-) Pokud Vám tedy toto dílko nenaruší celý sobotní upršený večer a chcete vědět zase něco trošku víc k "Aktům X", jde-li Vám více o osudy a psychologii postav a oželíte přemíru akce, není co řešit. Logikou děje neurážející, režijně i herecky rutinně provedený americký dobrý televizní sci-fi film. Fanouškům žánru doporučeno! - - - P.S. (Zamyšlení mimo mísu ;-) ...Tak mě tak napadá, jestli Ivetka Bartošová není už mnohá léta ve středu zájmu těchhle malých šedivých chlapíků... :-)))(13.4.2006)

Ano, má to skoro tři hodiny, ale nutno to brát tak, že je to dvoudílný televizní film spojený dohromady. Ano, občas to je utahané, ale dívat se na to na dvě části, tak bych se asi ani nenudil. Ale já se moc nenudil ani tak, pravda, tempo filmu je celkem pomalé, ale je tady hodně dobrých scén. Když má Mary výjevy z únosu mimozemšťanů a začne z ničeho nic najednou řvát, kamera ji zabírá z divného úhlu, divná hudba do toho hraje a když se ta místnost ještě zbarvila do modra... ty vole, mě to chvílemi připomnělo atmosférou i Inland Empire, což je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. On celý ten film je hrozně zajímavý, to téma je zajímavé a i když je to docela natažené, ani mě to moc nenudilo. Jenom jsem se bál, aby ve finále nebylo ve stylu, že "nikdy se nedozvíme pravdu". Ne, to jsem se fakt obávat nemusel, tady je to dokonce i vysvětlené a pointa je to celkem zajímavá. A i když to je televizní, celkem to funguje a má to docela děsivou atmosféru. Jako jo, k dokonalosti mi něco chybělo, na mě to třeba bylo moc klidné, ale i tak se jedná o dost dobrou sci-fi, na kterou bych, nebýt jedné Náhody, nikdy nenarazil. A nakonec mi ani ta délka tolik nevadí a určitě na to někdy kouknu znovu. Silné 4*(7.4.2019)

• Kordus

163 minut? Přišlo mi to jako deset hodin!(8.10.2007)

V tomto filmu byl použit snad nejhezčí létající talíř, co pamatuji. Jeho aerodynamika je ne pozemsky úžasná. Je to fantasie?...UFO... vesmírné lodi... mimozemšťané....myslím, že není, Země není jediná planeta se životem na povrchu. Ale nebojte, strašidla nejsou a tak vám nic nemůže ublížit. Na konci titulků je krátká věta, která oznamuje, že film byl natočen podle skutečných příběhů unesených lidí.(20.3.2009)

• - Minisérie je částečně natočena podle knihy "Intruders: The Incredible Visitations at Copley Woods" od ufologa Budda Hopkinse. (Terva)