Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Generál Hanley se přijede podívat do oblasti hory Cheyenne v Coloradu, kde je centrum výzkumu mezihvězdného prostoru. Právě zde byl zaznamenán pohyb neidentifikovaného létajícího předmětu. Mění rychlost i směr, oficiální zpráva zní: Meteorit. UFO ale přistálo někde v Nebrasce. O tři hodiny později vejde do jedné restaurace v Nebrasce bosá žena Mary Wilkesová, která bydlí o 50 kilometrů dál. Jak se zde ocitla, si nepamatuje. Ve stejné době dochází k napadení ženy v Los Angeles bytostmi, které procházejí zdí. Po procitnutí si nepamatuje tři hodiny. Obě ženy začne léčit doktor Chase Neil, který postupně uvěří jejich povídání. Seznamuje je s ufologem Addisonem Leachem, který se zabývá tzv. "Ztraceným časem" a obě ženy dostává na setkání lidí, kteří mají stejné zážitky. Ty i další oběti pak zjišťují, že jsou unášeni skoro celý život a že pravda sahá mnohem hlouběji, než si pamatují. (Terva)

(více)

Recenze (10)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Ano, má to skoro tři hodiny, ale nutno to brát tak, že je to dvoudílný televizní film spojený dohromady. Ano, občas to je utahané, ale dívat se na to na dvě části, tak bych se asi ani nenudil. Ale já se moc nenudil ani tak, pravda, tempo filmu je celkem pomalé, ale je tady hodně dobrých scén. Když má Mary výjevy z únosu mimozemšťanů a začne z ničeho nic najednou řvát, kamera ji zabírá z divného úhlu, divná hudba do toho hraje a když se ta místnost ještě zbarvila do modra... ty vole, mě to chvílemi připomnělo atmosférou i Inland Empire, což je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. On celý ten film je hrozně zajímavý, to téma je zajímavé a i když je to docela natažené, ani mě to moc nenudilo. Jenom jsem se bál, aby ve finále nebylo ve stylu, že "nikdy se nedozvíme pravdu". Ne, to jsem se fakt obávat nemusel, tady je to dokonce i vysvětlené a pointa je to celkem zajímavá. A i když to je televizní, celkem to funguje a má to docela děsivou atmosféru. Jako jo, k dokonalosti mi něco chybělo, na mě to třeba bylo moc klidné, ale i tak se jedná o dost dobrou sci-fi, na kterou bych, nebýt jedné Náhody, nikdy nenarazil. A nakonec mi ani ta délka tolik nevadí a určitě na to někdy kouknu znovu. Silné 4* ()

Terva 

všechny recenze uživatele

V tomto filmu byl použit snad nejhezčí létající talíř, co pamatuji. Jeho aerodynamika je ne pozemsky úžasná. Je to fantasie?...UFO... vesmírné lodi... mimozemšťané....myslím, že není, Země není jediná planeta se životem na povrchu. Ale nebojte, strašidla nejsou a tak vám nic nemůže ublížit. Na konci titulků je krátká věta, která oznamuje, že film byl natočen podle skutečných příběhů unesených lidí. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Je fakt, že úvodní seznamovací hodina je dost nudná, takže celkově jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami hodnocení. Nakonec ty slabé čtyři dám, protože mám rád herce Richarda Crennu, protože ostatní herci hrají naprosto skvěle, zvláště obě ty ženy v hypnóze, má to skvělou kameru a na televizní film i triky, a navíc se postavy chovají uvěřitelně a i ta prostředí, kde ti lidé žijí, jsou podaná nijak klišovitě, ale životně. Vadily mi tam nedodělky typu, kdy začal chodit psychiatr s tou moderátorkou a kdy vlastně mezi nimi přeskočila jiskra, kam se ztratila psychiatrova dcera z příběhu, a obecně mezi některými ději mi občas přišlo, že chybí nějaké scény mezi nimi. Jinak klíč k chápání celého dvoudílného TV filmu se skrývá skoro na konci závěrečných titulků. Tvůrci se nepokoušeli natočit primárně sci-fi, ale řekněme psychologický snímek o traumatech lidí, kteří tvrdí, že byli uneseni mimozemšťany, a podat příběh z jejich pohledu. Líbí se mi poslední scéna, kdy psychiatr řekne, že možná nechtějí provést těmi ani lidmi, ani mimozemšťany invazi, ale možná bude potřeba časem Zemi znovu zalidnit. Jak vlastně přizná sám generál, ani armáda netuší, co se za těmi experimenty skrývá a k čemu mají vést. A pronese zajímavou úvahu, co by jako měli dělat? Měl by prezident vystoupit v TV a říct, ano, jsou tady? Vypukne, nebo nevypukne panika? Ačkoliv film působí utahaně, přináší nakonec řadu zajímavých postřehů a úvah k zamyšlení, určitou dialektiku, a beru jej jako příspěvek k tématu, o kterém se dodnes moc nemluví podobně, jako se lidé bojí mluvit o svých zážitcích ve stavu klinické smrti. Prostě to nezapadá do oficiální doktríny, tak to budeme zesměšňovat a ignorovat. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Inu ano, je to takové strašně dlouhé a rozvleklé a televizní, ale na druhou stranu - kéž by všechny televizní filmy byly jako "Intruders", že... Sci-fi >psychologizující drama< na téma osudů několika >unesených< je opravdu trošku zbytečně natažené do téměř tří hodin, ale předpokládám, že při vysílání v televizi šlo asi o dva díly a tak stopáž lze pochopit. Emzáci jsou, jako by si z oka vypadli, na své (mimo jiné i sexuálně-rozmnožovací) experimenty mají rádi obyčejné americké blondýnky a mám podezření, že kvůli vylepšení svého mediálního obrazu i produkovali tento film... ;-) Pokud Vám tedy toto dílko nenaruší celý sobotní upršený večer a chcete vědět zase něco trošku víc k "Aktům X", jde-li Vám více o osudy a psychologii postav a oželíte přemíru akce, není co řešit. Logikou děje neurážející, režijně i herecky rutinně provedený americký dobrý televizní sci-fi film. Fanouškům žánru doporučeno! - - - P.S. (Zamyšlení mimo mísu ;-) ...Tak mě tak napadá, jestli Ivetka Bartošová není už mnohá léta ve středu zájmu těchhle malých šedivých chlapíků... :-))) ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Namet o unosoch ludi ufoncami dnes uz pôsobi strasne obohrato. V dobach pred serialom X-files to ale bolo este relativne originalne. Bohuzial prevedenie tejto skoro trojhodinovej miniserie je neskutocne natahovane. Udalosti, ktore sa tu odohraju by vystacili snad na dve 40minutove epizody, ale vydrzat tri hodiny je doslova utrpenie. Vsetky udalosti, ktore sa tu velmi pomaly postupne odkryvaju divak uz davno pozna z inych filmov a serialov, takze akakolvek snaha o napätie alebo prekrapenie nefunguje. Ani postavy nezaujmu natolko, aby vas zaujimalo jak skoncia. Takze vysledkom je dejovo zastarala a neskutocne nudna sci-fi miniseria. 3/10. ()

Zajímavosti (4)

  • Film byl v ČR vysílán jako dvoudílný pod názvem Vetřelci. (Paajiik)
  • Minisérie je částečně natočena podle knihy "Intruders: The Incredible Visitations at Copley Woods" od ufologa Budda Hopkinse. (Terva)

Reklama

Reklama