Elégia

Maďarsko, 1965, 19 min

János Tóth

• Ony

Extrémně skličující. Celé.(29.5.2016)

Tak tohle je tak brutálně depresivní film, že se zdráhám dát pět hvězd. Navíc s postojem režiséra příliš nesouhlasím, přeci kde by byl člověk, kdyby si neochočil koně? Ale formálně je to geniální - těmi deformovanými záběry přes sklo se musel bohatě inspirovat Sokurov.(11.3.2011)

Poetika i krutost života, tentokráte z pohledu koní. Působivý krátký film umocněn sugestivní hudbou i kamerou, jehož druhá půle byla pro mne, kvůli drastickým záběrům, poněkud těžko stravitelná. Přesto jeho zhlédnutí mohu jen a jen doporučit, neb takový už život je, krásný i krutý. A někdy obé dohromady.(10.2.2008)

Pokiaľ milujete kone, nie je čo riešiť. Ale na vašom mieste by som to pre istotu v 14. minúte vypol.(6.5.2017)

• Stanley

Při vší úctě k umělecké hodnotě tohoto těžko hodnotitelného snímku nemůžu nenapsat, že se jedná v podstatě jen o nesourodou koláž prapodivných záběrů a obrazů podbarvených šílenou "hudbou" a disharmonickými pazvuky. Nevím sice, co režiséra v jeho životě nakonec dohnalo k sebevraždě, ale po zhlédnutí tohoto jeho dílka k ní nebude mít daleko ani nejeden divák.(2.2.2011)

Smutný film o lidském směřování a o nejen pozitivním smyslu zábavy, zvláště v době poslední poselství hodnotné.(14.7.2011)