poster

Yeoseonsaeng vs yeojeja

 • Jižní Korea

  여선생 vs 여제자

 • Velká Británie

  Lovely Rivals

Komedie / Drama

Jižní Korea, 2004, 119 min

Režie:

Gyu-sung Jang

Hudba:

Yeong-wook Jo
 • Tsuki
  *****

  Často si říkám, jak to ti Korejci dělají... V jejich filmem je vždycky vidět aspoň kousek nějaké originality tak nepodobné západním filmům. Podíváme se na Yeoseonsaeng vs yeojeja a hned je nám jasné, že Američané by něco takového sotva natočili. První část filmu je spíše komediální - boj učitelky a žačky o srdce učitele výtvarné výchovy. Učitelka Yeo mi ze začátku svým chováním dost připomněla Yukari sensei z japonské Azumangy :) Vážně vtipné. V druhé části se však už hlásí o slovo trochu vážnější téma. Přesto, obě části sedí k sobě a jako celek bych to zhrnula na milý a úsměvný korejský film, který dokáže zvednout náladu. A písnička I've Told Every Little Star k tomu, ač není korejská, dokonale sedla. ~(4,6)~(22.7.2009)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrá romanticky ladená komédia. Má dosť dobrý príbeh o učiteľke na základnej škole a žiačke, ktorá do jej triedy nastúpi, no keď učiteľský zbor obohatí nový člen, mladý učiteľ výtvarnej výchovy, obe sa do neho zamilujú. A keď si uvedomia, že obe majú radi toho istého, stanú sa z nich úhlavné nepriateľky. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Po vydarenom úvode, ktorý rýchlo vtiahne do deja film následne zvoľní a paradoxne práve vtedy, keď sa práve odohráva to hlavné, teda boj o učiteľa, čo ma tu trochu sklamalo. Prakticky celá prvá polovica, ktorá sa drží čisto v komediálnom duchu mi väčšinu času prišla len mierne nadpriemerná, bavili ma postavy a občas sa nájde nejaká vydarená scéna, ale chýba tomu väčšia nápaditosť a ten správny náboj, od tejto tématiky som čakal trochu viac. Ale to zmení druhá polovica, ktorá je už o triedu lepšia, ubudne humoru a dej sa začne uberať viac dramatickým smerom, čo už svoj potenciál využilo výrazne lepšie, pribudne niekoľko výborných prvkov, ktoré to celé osviežia a toto ma už skutočne bavilo. Čo sa týka humoru, tak nie je zlý, síce až tak moc vtipné mi to neprišlo, tých skutočne vydarených humorných scén je tu len pár, ale výkon učiteľky ho o triedu povyšuje. A bavili ma aj všetky scény, v ktorých žiačka zhadzovala učiteľkin rešpekt. Herecké obsadenie je výborné, celé to stojí na oboch hlavných hrdinkách, Yum Jung-Ah v úlohe učiteľky je perfektná a s ľahkosťou ťahá film, no o moc nezaostáva ani mladá Lee Se-Young a bavilo ma aj tých pár menších postáv, hlavne Byun Hee-Bong v úlohe riaditeľa. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak som nadmieru spokojný, celé mi to prišlo také príjemne hravé, obzvlášť množstvo výborných kamerových nápadov, v rámci žánru to ani nemohlo byť lepšie. Keby som tento film hodnotil len ako komédiu, tak by som musel z hodnotenia ubrať, v rámci tohto žánru je to podľa mňa len mierny nadpriemer, ale ako celok ma to už zaujalo omnoho viac, či už kvôli skvelým postavám, výbornému vizuálu a hlavne dramatickej druhej polovici. Určite to stojí za pozornosť. 76%(10.8.2012)

 • Pethushka
  ****

  Tenhle film se tváří úplně jinak než jaký doopravdy je. Čekala jsem lehkou komedii typu kdo s koho. Nakonec jsem ale docela mile překvapena. Konec mohl být sice trošku víc dramatický a učitelka nemusela mít tolik tváří, jinak velice zajímavý příběh. Kouzlo korejské komedie se přecejen dostavilo. Skoro čisté 4*.(18.10.2011)

 • Jericho666
  *****

  Název tak zavánějící další bezduchou americkou komedií, že mě až překvapilo co jsem viděl... Vlastně nepřekvapilo, tvorbu Asie znám a tak jsem čekal co přijde... ^_^ Nicméně stejně mě to překvapilo... Film se rozeběhl tempem, které se mi velice zamlouvalo... Nenudil jsem se a koukal jak učitelka a žačka "bojují" o srdce nového třídního učitele... Ony vlastně nebojovali jak se na první pohled zdá, tak jak teda? Prostě tak... ^_^ Nečekal jsem nějaké kameňáky, žádný levný humor a to se mi splnilo... Humor typicky asijský, takový jako mám rád a jaký by u jiných zemí působil asi "divně", jenže oni to umí podat tak, že to vypadá sakra dobře, přirozeně a já se směji, až se za břicho popadám... Zájímavě na mě působil přechod obou polovin filmu a to volný přechod od komedie k dramatu, kdy jsem snad 40-50 posledních minut ani nedutal a jen sledoval se zadrženým dechem... Příjemné prostředí, herci, podání, velice rád se k tomuto vrátím... Hlavně velice chválím herecké výkony Jeong-a Yeom a Se-yeong Lee, protože na ně bylo opravdu radost se koukat, jak to prožívají.... Krása... ^_^(11.5.2009)

 • molotov
  ****

  Lehce romantická komedie z prostředí základní školy, na které svádí svůj souboj o nového učitele mladá učitelka a ještě mnohem mladší žačka. Film je víc než o hledání lásky o snaze najít přítele a překonání samoty. Přestože je ve filmu několik trhlejších míst, tak bych Lovely rivals neoznačoval jako crazy komedii. Zejména představitelky učitelky Jung-ah Yum si svoje roli evidentně užívá a střídá jeden zábavný kukuč za druhým. Skvělá je dvanáctiletá Se-yeong Lee, která svoje schopnosti potvrdila i v dalším skvělém snímku When I turned nine. Sice si asi po shlédnutí této milé komedie neřeknete, že jste právě viděli něco zásadního, ale vsadím se, že se budete dobře bavit o to u komedie jde především. 9/10(16.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace