poster

Yeoseonsaeng vs yeojeja

 • Jižní Korea

  여선생 vs 여제자

 • Velká Británie

  Lovely Rivals

Komedie / Drama

Jižní Korea, 2004, 119 min

 • t_gon
  ****

  Dle názvu jsem soudil, že se stanu svědkem nadprůměrné komedie, kde si to dvě slečny „rozdají“ o chlapa. Chyba lávky přátelé… Soupeřky jsou sice dvě (i když i ten malý dětský předseda dostane také svůj prostor), ale věkový rozdíl mezi nimi je rapidní. Jedna je učitelka a druhá je teprve její 12tiletá studentka. Takže je komedie obohacena o perfektní prvek – děti, jež na sebe berou podobu a role, jež známe z jiných filmů v podání dorostu. Tady se sice neodehraje nijak excelentní film, ale ty děti prostě hrají božsky a co se rvaček, hádek, škádlení a celkově chování mezi dětmi týče, tak to prostě nemá chybu. Malá Mi-Nam vás chytne u srdce a nepustí, dokud si rivalky nenajdou společnou cestu… A při tom toho mají společného mnohem více, než zpočátku vyplave napovrch….(21.3.2007)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrá romanticky ladená komédia. Má dosť dobrý príbeh o učiteľke na základnej škole a žiačke, ktorá do jej triedy nastúpi, no keď učiteľský zbor obohatí nový člen, mladý učiteľ výtvarnej výchovy, obe sa do neho zamilujú. A keď si uvedomia, že obe majú radi toho istého, stanú sa z nich úhlavné nepriateľky. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Po vydarenom úvode, ktorý rýchlo vtiahne do deja film následne zvoľní a paradoxne práve vtedy, keď sa práve odohráva to hlavné, teda boj o učiteľa, čo ma tu trochu sklamalo. Prakticky celá prvá polovica, ktorá sa drží čisto v komediálnom duchu mi väčšinu času prišla len mierne nadpriemerná, bavili ma postavy a občas sa nájde nejaká vydarená scéna, ale chýba tomu väčšia nápaditosť a ten správny náboj, od tejto tématiky som čakal trochu viac. Ale to zmení druhá polovica, ktorá je už o triedu lepšia, ubudne humoru a dej sa začne uberať viac dramatickým smerom, čo už svoj potenciál využilo výrazne lepšie, pribudne niekoľko výborných prvkov, ktoré to celé osviežia a toto ma už skutočne bavilo. Čo sa týka humoru, tak nie je zlý, síce až tak moc vtipné mi to neprišlo, tých skutočne vydarených humorných scén je tu len pár, ale výkon učiteľky ho o triedu povyšuje. A bavili ma aj všetky scény, v ktorých žiačka zhadzovala učiteľkin rešpekt. Herecké obsadenie je výborné, celé to stojí na oboch hlavných hrdinkách, Yum Jung-Ah v úlohe učiteľky je perfektná a s ľahkosťou ťahá film, no o moc nezaostáva ani mladá Lee Se-Young a bavilo ma aj tých pár menších postáv, hlavne Byun Hee-Bong v úlohe riaditeľa. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak som nadmieru spokojný, celé mi to prišlo také príjemne hravé, obzvlášť množstvo výborných kamerových nápadov, v rámci žánru to ani nemohlo byť lepšie. Keby som tento film hodnotil len ako komédiu, tak by som musel z hodnotenia ubrať, v rámci tohto žánru je to podľa mňa len mierny nadpriemer, ale ako celok ma to už zaujalo omnoho viac, či už kvôli skvelým postavám, výbornému vizuálu a hlavne dramatickej druhej polovici. Určite to stojí za pozornosť. 76%(10.8.2012)

 • Pethushka
  ****

  Tenhle film se tváří úplně jinak než jaký doopravdy je. Čekala jsem lehkou komedii typu kdo s koho. Nakonec jsem ale docela mile překvapena. Konec mohl být sice trošku víc dramatický a učitelka nemusela mít tolik tváří, jinak velice zajímavý příběh. Kouzlo korejské komedie se přecejen dostavilo. Skoro čisté 4*.(18.10.2011)

 • Jericho666
  *****

  Název tak zavánějící další bezduchou americkou komedií, že mě až překvapilo co jsem viděl... Vlastně nepřekvapilo, tvorbu Asie znám a tak jsem čekal co přijde... ^_^ Nicméně stejně mě to překvapilo... Film se rozeběhl tempem, které se mi velice zamlouvalo... Nenudil jsem se a koukal jak učitelka a žačka "bojují" o srdce nového třídního učitele... Ony vlastně nebojovali jak se na první pohled zdá, tak jak teda? Prostě tak... ^_^ Nečekal jsem nějaké kameňáky, žádný levný humor a to se mi splnilo... Humor typicky asijský, takový jako mám rád a jaký by u jiných zemí působil asi "divně", jenže oni to umí podat tak, že to vypadá sakra dobře, přirozeně a já se směji, až se za břicho popadám... Zájímavě na mě působil přechod obou polovin filmu a to volný přechod od komedie k dramatu, kdy jsem snad 40-50 posledních minut ani nedutal a jen sledoval se zadrženým dechem... Příjemné prostředí, herci, podání, velice rád se k tomuto vrátím... Hlavně velice chválím herecké výkony Jeong-a Yeom a Se-yeong Lee, protože na ně bylo opravdu radost se koukat, jak to prožívají.... Krása... ^_^(11.5.2009)

 • Maemi
  ****

  Anglický název neklame a opravdu se jedná o rozkošné rivalky :). Roztomile bláznivá učitelka Mi-oak, jež je zastánkyní toho, aby třídní učili ve svých třídách železnou rukou, a půvabná, trochu tajemná žákyně páté třídy Mi-nami, která vypadá na to, že si z ničeho nic nedělá a neustále je 'hrozně v pohodě'. Zprvu si spolu nesednou, ale ukáže se, že spolu mají něco společného a není to jen zájem o mladého učitele. Je to neskutečně pohodová a milá komedie, díky které jsem se docela zasmála, postupně se tam míchá více závažnosti. Je ale pravda, že mi tam zcela nesedělo několik věcí, například známé korejské natahování do extrémů. Ale musím přiznat, že je to asi jedna v věcí, které přispívají tomu, že korejské komedie shledávám svým způsobem geniálními. Takže pokud máte náladu vypnout a pobavit se a zároveň máte rádi korejské komedie, Lovely Rivals je vhodnou volbou. Za mě silnější 4*.(20.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace