Reklama

Reklama

Yeoseonsaeng vs yeojeja

  • Jižní Korea 여선생 vs 여제자 (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Mi-oak (Jeong-a Yeom) je učitelkou na základní škole v místní vesnici. První den nového školního roku přijde do třídy Mi-oak nová žačka Mi-nami a zároveň s ní nastoupí na školu nový učitel výtvarné výchovy pan Kwon. Mi-oak se nový učitel líbí a snaží se s panem Kwonem seznámit, jenže ten tráví více času s Mi-nami, a proto se Mi-oak rozhodne, že si na Mi-nami trochu zasedne, aby neměla čas chodit za panem Kwonem. Jenže to se Mi-nami nelíbí a zesměšní učitelku před celou třídou a inspekcí. O co vlastně Mi-nami jde? (Dragoni)

(více)

Recenze (17)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrá romanticky ladená komédia. Má dosť dobrý príbeh o učiteľke na základnej škole a žiačke, ktorá do jej triedy nastúpi, no keď učiteľský zbor obohatí nový člen, mladý učiteľ výtvarnej výchovy, obe sa do neho zamilujú. A keď si uvedomia, že obe majú radi toho istého, stanú sa z nich úhlavné nepriateľky. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Po vydarenom úvode, ktorý rýchlo vtiahne do deja film následne zvoľní a paradoxne práve vtedy, keď sa práve odohráva to hlavné, teda boj o učiteľa, čo ma tu trochu sklamalo. Prakticky celá prvá polovica, ktorá sa drží čisto v komediálnom duchu mi väčšinu času prišla len mierne nadpriemerná, bavili ma postavy a občas sa nájde nejaká vydarená scéna, ale chýba tomu väčšia nápaditosť a ten správny náboj, od tejto tématiky som čakal trochu viac. Ale to zmení druhá polovica, ktorá je už o triedu lepšia, ubudne humoru a dej sa začne uberať viac dramatickým smerom, čo už svoj potenciál využilo výrazne lepšie, pribudne niekoľko výborných prvkov, ktoré to celé osviežia a toto ma už skutočne bavilo. Čo sa týka humoru, tak nie je zlý, síce až tak moc vtipné mi to neprišlo, tých skutočne vydarených humorných scén je tu len pár, ale výkon učiteľky ho o triedu povyšuje. A bavili ma aj všetky scény, v ktorých žiačka zhadzovala učiteľkin rešpekt. Herecké obsadenie je výborné, celé to stojí na oboch hlavných hrdinkách, Yum Jung-Ah v úlohe učiteľky je perfektná a s ľahkosťou ťahá film, no o moc nezaostáva ani mladá Lee Se-Young a bavilo ma aj tých pár menších postáv, hlavne Byun Hee-Bong v úlohe riaditeľa. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak som nadmieru spokojný, celé mi to prišlo také príjemne hravé, obzvlášť množstvo výborných kamerových nápadov, v rámci žánru to ani nemohlo byť lepšie. Keby som tento film hodnotil len ako komédiu, tak by som musel z hodnotenia ubrať, v rámci tohto žánru je to podľa mňa len mierny nadpriemer, ale ako celok ma to už zaujalo omnoho viac, či už kvôli skvelým postavám, výbornému vizuálu a hlavne dramatickej druhej polovici. Určite to stojí za pozornosť. 76% ()

May 

všechny recenze uživatele

Miluju korejske romanticke komedie a s tim je spojene i nadmerne ocekavani z kazdeho noveho vyhlidnuteho kousku, ktere z 90% neni ani trochu zbytecne. Ovsem k radosti vzdy nutne duvod byt nemusi. Korejska produkce svou praci prizpusobila poptavce a romantika je jednim z 'nejbeznejsich' zanru, na ktere lze narazit. Prave to ma bohuzel cas od casu (nikdy bych si nedovolila rict, ze je to bezne) vliv na originalitu a promitne se v prehnane snaze ohromit divaka a prekonat tak to posledni, co melo nejvetsi uspech, stat se novym NEJ. Kdyz jsem Lovely Rivals (여선생 vs 여제자) videla prvne, mozna jsem byla zklamana, protoze pojeti a pribeh jsou vazne trochu pritazene za vlasy. Pustila jsem si ale film znovu, jeste jednou.. a potreti.. a zmenila nazor. Ono to skutecne sve kouzlo ma - teenkomedie bez teenageru; mala Mi-Nam a jeji trochu sveraznejsi ucitelka, co svadi boj o prizen noveho okouzlujiciho profesora. Komedie, ktera urcite ani zdaleka nenadchne kazdeho. Pro mnoho lidi je asijsky smysl pro humor (a zvlast ten specificky korejsky) neprekousnutelna vec, ktera ma na celkovy dojem natolik negativni vliv, ze i kdyby byl film sebelepsi, nema zadnou sanci. Dikybohu jsou i lide, co to citi jinak.. a prave tem tenhle film nelze nedoporucit. ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se tváří úplně jinak než jaký doopravdy je. Čekala jsem lehkou komedii typu kdo s koho. Nakonec jsem ale docela mile překvapena. Konec mohl být sice trošku víc dramatický a učitelka nemusela mít tolik tváří, jinak velice zajímavý příběh. Kouzlo korejské komedie se přecejen dostavilo. Skoro čisté 4*. ()

molotov 

všechny recenze uživatele

Lehce romantická komedie z prostředí základní školy, na které svádí svůj souboj o nového učitele mladá učitelka a ještě mnohem mladší žačka. Film je víc než o hledání lásky o snaze najít přítele a překonání samoty. Přestože je ve filmu několik trhlejších míst, tak bych Lovely rivals neoznačoval jako crazy komedii. Zejména představitelky učitelky Jung-ah Yum si svoje roli evidentně užívá a střídá jeden zábavný kukuč za druhým. Skvělá je dvanáctiletá Se-yeong Lee, která svoje schopnosti potvrdila i v dalším skvělém snímku When I turned nine. Sice si asi po shlédnutí této milé komedie neřeknete, že jste právě viděli něco zásadního, ale vsadím se, že se budete dobře bavit o to u komedie jde především. 9/10 ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Umanutá dívenka vs. zmatená paní učitelka s chováním staré panny?! A o co se ty dvě perou? O třídní knihu rozhodně ne, bojují o chlapa. Cože?! Ale ano... O novou posilu v učitelském sboru : šviháckého hezouna (Lee Ji-hun měl téměř identický part ve Wet Dreams 2), z jehož širokého úsměvu se o ženské pokoušejí mdloby. A kupodivu se zdá, že ty dvě mají na startovní čáře stejnou pozici :-) Kapku ztřeštěná komedie ze školního prostředí, plná, jak již bylo řečeno, specificky korejského humoru. Nejdříve jsem měl trochu problém akceptovat představitelku fenomenální macechy z Janghwa, Hongryeon v komediální roli, ale posléze mi už nic nekazilo fajn pocit z dalšího milého korejského snímku. Ani dětské chorály... Snímek je cílen přeci jen malinko níže, ale dospělí si ho užijí také :-) ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama