poster

Yeoseonsaeng vs yeojeja

 • Jižní Korea

  여선생 vs 여제자

 • Velká Británie

  Lovely Rivals

Komedie / Drama

Jižní Korea, 2004, 119 min

 • Jericho666
  *****

  Název tak zavánějící další bezduchou americkou komedií, že mě až překvapilo co jsem viděl... Vlastně nepřekvapilo, tvorbu Asie znám a tak jsem čekal co přijde... ^_^ Nicméně stejně mě to překvapilo... Film se rozeběhl tempem, které se mi velice zamlouvalo... Nenudil jsem se a koukal jak učitelka a žačka "bojují" o srdce nového třídního učitele... Ony vlastně nebojovali jak se na první pohled zdá, tak jak teda? Prostě tak... ^_^ Nečekal jsem nějaké kameňáky, žádný levný humor a to se mi splnilo... Humor typicky asijský, takový jako mám rád a jaký by u jiných zemí působil asi "divně", jenže oni to umí podat tak, že to vypadá sakra dobře, přirozeně a já se směji, až se za břicho popadám... Zájímavě na mě působil přechod obou polovin filmu a to volný přechod od komedie k dramatu, kdy jsem snad 40-50 posledních minut ani nedutal a jen sledoval se zadrženým dechem... Příjemné prostředí, herci, podání, velice rád se k tomuto vrátím... Hlavně velice chválím herecké výkony Jeong-a Yeom a Se-yeong Lee, protože na ně bylo opravdu radost se koukat, jak to prožívají.... Krása... ^_^(11.5.2009)

 • May
  ***

  Miluju korejske romanticke komedie a s tim je spojene i nadmerne ocekavani z kazdeho noveho vyhlidnuteho kousku, ktere z 90% neni ani trochu zbytecne. Ovsem k radosti vzdy nutne duvod byt nemusi. Korejska produkce svou praci prizpusobila poptavce a romantika je jednim z 'nejbeznejsich' zanru, na ktere lze narazit. Prave to ma bohuzel cas od casu (nikdy bych si nedovolila rict, ze je to bezne) vliv na originalitu a promitne se v prehnane snaze ohromit divaka a prekonat tak to posledni, co melo nejvetsi uspech, stat se novym NEJ. Kdyz jsem Lovely Rivals (여선생 vs 여제자) videla prvne, mozna jsem byla zklamana, protoze pojeti a pribeh jsou vazne trochu pritazene za vlasy. Pustila jsem si ale film znovu, jeste jednou.. a potreti.. a zmenila nazor. Ono to skutecne sve kouzlo ma - teenkomedie bez teenageru; mala Mi-Nam a jeji trochu sveraznejsi ucitelka, co svadi boj o prizen noveho okouzlujiciho profesora. Komedie, ktera urcite ani zdaleka nenadchne kazdeho. Pro mnoho lidi je asijsky smysl pro humor (a zvlast ten specificky korejsky) neprekousnutelna vec, ktera ma na celkovy dojem natolik negativni vliv, ze i kdyby byl film sebelepsi, nema zadnou sanci. Dikybohu jsou i lide, co to citi jinak.. a prave tem tenhle film nelze nedoporucit.(18.3.2005)

 • Lacike
  **

  Komédia v ktorej o chlapa bojuje učiteľka s jej žiačkou. Ale vtipné mi to vôbec nepripadalo. Romantika sa nekoná vôbec. Učiteľka mi pripadala nesympatická čím ďalej tým otravnejšia. Skôr ona sa správala jak malé decko. Žiačka je príliš mladá na to, aby sa jej snaha dala brať vážne aj keď práva ona sa správa dospelejšie a má tam celkom zaujímavú líniu triednym gangom dievčat, ktoré ju chcú šikanovať, ale ona ich zakaždým premôže. No a ten vysnívaný chlap - nový učiteľ na škole je taký nevýrazný, takže neviem čo na ňom všetky baby videli. V druhej polovici sa film snaží zvážnieť, čo na mňa nefungovalo, keďže mi postavy nesadli. Väčšinu filmu som sa nudil a výsledkom je prinajlepšom priemer na jedno pozretie. 5/10.(6.8.2019)

 • Tsuki
  *****

  Často si říkám, jak to ti Korejci dělají... V jejich filmem je vždycky vidět aspoň kousek nějaké originality tak nepodobné západním filmům. Podíváme se na Yeoseonsaeng vs yeojeja a hned je nám jasné, že Američané by něco takového sotva natočili. První část filmu je spíše komediální - boj učitelky a žačky o srdce učitele výtvarné výchovy. Učitelka Yeo mi ze začátku svým chováním dost připomněla Yukari sensei z japonské Azumangy :) Vážně vtipné. V druhé části se však už hlásí o slovo trochu vážnější téma. Přesto, obě části sedí k sobě a jako celek bych to zhrnula na milý a úsměvný korejský film, který dokáže zvednout náladu. A písnička I've Told Every Little Star k tomu, ač není korejská, dokonale sedla. ~(4,6)~(22.7.2009)

 • tombac
  ****

  Umanutá dívenka vs. zmatená paní učitelka s chováním staré panny?! A o co se ty dvě perou? O třídní knihu rozhodně ne, bojují o chlapa. Cože?! Ale ano... O novou posilu v učitelském sboru : šviháckého hezouna (Lee Ji-hun měl téměř identický part ve Wet Dreams 2), z jehož širokého úsměvu se o ženské pokoušejí mdloby. A kupodivu se zdá, že ty dvě mají na startovní čáře stejnou pozici :-) Kapku ztřeštěná komedie ze školního prostředí, plná, jak již bylo řečeno, specificky korejského humoru. Nejdříve jsem měl trochu problém akceptovat představitelku fenomenální macechy z Janghwa, Hongryeon v komediální roli, ale posléze mi už nic nekazilo fajn pocit z dalšího milého korejského snímku. Ani dětské chorály... Snímek je cílen přeci jen malinko níže, ale dospělí si ho užijí také :-)(4.10.2006)