Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poručík Kessler (Charles Bronson) vyšetřuje případ ubodané mladé dívky, jejíž nahé tělo bylo nalezeno v lese. Podezřelým číslo jedna se už od prvních okamžiků stává podivínský mladík Stacey, který se zavražděnou pracoval. Kessler ví, že jeho usvědčení nebude jednoduché a nebojí se využít při vyšetřování i metod, které jsou v rozporu se zákonem. Jeho parťák, detektiv McKen (Andrew Stevens), je ale proti tomu. Podaří se psychopatickému vrahovi uniknout spravedlnosti? (donkocicak)

(více)

Recenze (23)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý krimi thriller s Charlesom Bronsonom. Má celkom dobrý príbeh o detektívovi, ktorý stojí proti brutálnemu vrahovi mladých žien, ktorého totožnosť pozná, ale nemá dôkazy. So spracovaním som dosť spokojný, film nepoužíva koncept klasického krimifilmu, kde sa pátra po neznámom páchateľovi, tu je vrah divákovi známy už od úvodu, pričom práve jeho postava má najviac priestoru a proti nemu stojí nekompromisný detektív, ktorý pre dosiahnutie spravodlivosti neváha falšovať dôkazy. Akcie je tu dosť a nie je zlá, no ani ničím výnimočná. Žiadne súboje a ani prestrelky sa tu nenájdu, ale je tu viacero prakticky až slasherových akcií, kde vrah naháňa a likviduje svoje obete reznou zbraňou, ale žiadne gore sa tu nenájde, kedže v žiadnom zábere vraždu priamo vidieť nie je. S hereckým obsadením som spokojný, Bronsonovi úlohy policajtov sedia, zaujímavá postava vraha a viacero príjemných postáv ako Bronsonov partner alebo dcéra, pričom všetci tu majú dosť priestoru. Réžia určite mohla byť aj lepšia, aspoň náznaky atmosféry by sa niekedy hodili, ale zase to nie je nič, čo by prekážalo a technická stránka je bežný štandard. Som rozhodne spokojný, kedže v rámci podobných filmov je to výrazný nadpriemer. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 74%. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Exluzivní osmdesátkovej úlet. Drsnej policajt Bronson nahání parádně slizkýho psychopatickýho hnusáka, kterej vraždí zásadně nahej a je to opravdu hnusnej parchant dotěrnej! Guilty pleasure vrchol filmu budiž závěrečné finále ve kterém Bronson nahání toho nahatýho hnusáka který pronásleduje a chce zabít jeho dceru přes půlku města až k jeho nekompromisnímu ukončení. Já se vrátím, já se vrátím! Ty se nikdy nevrátíš!!! prostě přímočarej nekorektní nářez i když pravda ta logika místy docela hapruje a je to nepokrytě béčkové, ačkoliv co čekat od Cannonu jehož dvorní hvězdou se Bronson v osmdesátých letech stal, pravda jeho role tu občas sklouzávají až do sebeparodování, ale čert to vem, právě v této době natočil svoje nejzábavnější kousky i když ten posun do trashové polohy je tu patrný, ale možná právě pro to mě to tak moc baví. Každopádně tak jako tak, ty charizmatický drsný tvrďáky co se s ničím neserou a vyčistí města od všech vrahounů a psychoušů uměl hrát Bronson jako málokdo a vždycky mu to sežerete. Navíc J. Lee Thompson ovládal ve všech směrech režisérské řemeslo víc než zručně, proto se vždy na tyhle kousky z typicky osmdesátkovým béčkovým a brakově zábavným stylem rád mrknu a nikdy mě neurazí. Na takovýhle kousky už holt v dnešní tvorbě nenarazíte, ale možná, že je to dobře. Ostatně čím bych si potom spravoval svou chuť pokaženou tou hromadou současných nadhodnocených blbostí které kromě toho, že nejsou originální i navrch předstírají, že odkryli podstatu vesmíru. Tyhle bezprostřední starý kousky si aspoň na nic nehrají a to já vždy ocením.80% ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Průměrná bronsonovská kriminálka zřetelně inspirovaná (nejen) řáděním sériového vraha Bundyho a vezoucí se na Bronsonově návratu k Přání smrti rok předtím. Zároveň čtvrtá a zdaleka ne poslední spolupráce Bronsona s jeho dvorním, nijak zázračným režisérem Jakem Lee Thompsonem a první prácička pro Cannon. Vrah je fajn úchyl a dostaneme nějakou nahotu, ale jinak je to slabota. Závěrečné zúčtování s nahým vrahem působí úsměvně a Bronson se tu stává karikaturou sebe sama. ()

špaček421 

všechny recenze uživatele

Velice nudná kriminálka s Bronsonem, kterou do průměru vytahuje aspoň opravdu napínavé finále. Zbytek je těžká rutina, která navíc vyloženě vykrádá Drsného Harryho. V Harrym Clint coby nekompromisní polda jde po šíleném vrahovi, když ho skoro má, tak mu vyklouzne, ale Clint se nevzdává. Tady totéž, jenom Bronson kupodivu zdaleka není tak nekompromisní jako Clint, navíc má starosti se svojí dcerou, což by ale nevadilo. Ale vrah je proti Scorpiovi nula, i když je to slizkej úchyl, co běhá úplně nahej s kudlou. Jeho představitel ho ale vůbec nedokáže přesvědčivě zahrát, navíc mi do svojí role připadal až moc pohlednej, působil na mě spíš dojmem playboye, než dojmem člověka, před kterým holky zdrhaj. Bronson sám dělá svůj standard, takže tady není nic extra. Pro tenhle film si nechal udělat plastiku obličeje, aby vypadal mladší - no, ještě vypadá poměrně dobře, oproti tomu jak gumově působil později. Co dál stojí za zmínku? Nic moc. Geoffrey Lewis jako slizký obhájce, hezké slečny, to je asi tak všechno. Znova už asi nikdy. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Když se chcete prokoukat filmografií Charlese Bronsona a všechny klenoty již máte za sebou, je občas nutné proložit to lepší z toho horšího ... tím horším. Tohle je jeho první spolupráce se studiem Cannon a je zajímavé, že i jeho poslední Cannovské dílo (KINJITE) mělo s 10 TO MIDNIGHT celkem společné téma a to sexuálně orientované zločiny a Bronsona v roli detektiva, avšak bylo minimálně o dva stupně zábavnější. 10 TO MIDNIGHT má solidní synth soundtrack, hodně slušného šílence (Gene Davis), který vraždí výhradně nahý a Bronson občas hezky zahláškuje a vlastně je na něj celkem radost pohledět. Bohužel je ve filmu hodně táhlých momentů, kde není na plátně ani Bronson ani Davis a je to celkem nuda. Na Cannovskou produkci bych čekal, že by to mohlo být trochu víc odvázané ze řetězu. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (5)

  • Názov filmu je niekedy chybne označovaný ako "Od desiatej do polnoci". Charles Bronson totiž hral v snímke s podobným názvom Od dvanástej do tretej (1976). (m.a.t.o.)
  • V závěrečné scéně, kdy poručík Kessler (Charles Bronson) střelí Staceyho (Gene Davis) do čela, má Stacey nejdříve vlasy přes čelo, po střelbě ale má vlasy učesané do stran. (fifas2)
  • Charles Bronson absolvoval pred natáčaním filmu plastickú operáciu. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama