po delší době jsem si pustil dva filmy http://www.csfd.cz/film/21857-polda/komentare/ a http://www.csfd.cz/film/18756-deset-minut-do-pulnoci/komentare/ zajímavé velice zajímavé oba úchyláci byli na konec zastřeleni , mám pro tebe 2 zprávy nemohu tě zatknout ale byl jsem suspendován a Bronson udělal totéž prostě paráda zdraví deda :-)(15.1.2017)

Akční thriller se postupně vyvíjí v téměř hororový film - O brutálním vrahovi mladých dívek. Zajímavý námět a vše kolem. Charles Bronson zde ztělesňuje podobný charakter jako v Přáních smrti, ale bacha lidi jinak to jako Přání smrti není! Ale i tak je to skvělý film. - 90%.(8.4.2017)

• choze

Průměrná bronsonovská kriminálka zřetelně inspirovaná (nejen) řáděním sériového vraha Bundyho a vezoucí se na Bronsonově návratu k Přání smrti rok předtím. Zároveň čtvrtá a zdaleka ne poslední spolupráce Bronsona se jeho dvorním, nijak zázračným režisérem Jakem Lee Thompsonem a první prácička pro Cannon. Vrah je fajn úchyl a dostaneme nějakou nahotu, ale jinak je to slabota. Závěrečné zúčtování s vrahem působí úsměvně a Bronson se tu stává karikaturou sebe sama.(7.8.2020)

Exluzivní osmdesátkovej úlet. Drsnej policajt Bronson nahání parádně slizkýho psychopatickýho hnusáka, kterej vraždí zásadně nahej a je to opravdu hnusnej parchant dotěrnej! Guilty pleasure vrchol filmu budiž závěrečné finále ve kterém Bronson nahání toho nahatýho hnusáka který pronásleduje a chce zabít jeho dceru přes půlku města až k jeho nekompromisnímu ukončení. Já se vrátím, já se vrátím! Ty se nikdy nevrátíš!!! prostě přímočarej nekorektní nářez i když pravda ta logika místy docela hapruje a je to nepokrytě béčkové, ačkoliv co čekat od Cannonu jehož dvorní hvězdou se Bronson v osmdesátých letech stal, pravda jeho role tu občas sklouzávají až do sebeparodování, ale čert to vem, právě v této době natočil svoje nejzábavnější kousky i když ten posun do trashové polohy je tu patrný, ale možná právě pro to mě to tak moc baví. Každopádně tak jako tak, ty charizmatický drsný tvrďáky co se s ničím neserou a vyčistí města od všech vrahounů a psychoušů uměl hrát Bronson jako málokdo a vždycky mu to sežerete. Navíc J. Lee Thompson ovládal ve všech směrech režisérské řemeslo víc než zručně, proto se vždy na tyhle kousky z typicky osmdesátkovým béčkovým a brakově zábavným stylem rád mrknu a nikdy mě neurazí. Na takovýhle kousky už holt v dnešní tvorbě nenarazíte, ale možná, že je to dobře. Ostatně čím bych si potom spravoval svou chuť pokaženou tou hromadou současných nadhodnocených blbostí které kromě toho, že nejsou originální i navrch předstírají, že odkryli podstatu vesmíru. Tyhle bezprostřední starý kousky si aspoň na nic nehrají a to já vždy ocením.80%(6.2.2017)

• špaček421

Velice nudná kriminálka s Bronsonem, kterou do průměru vytahuje aspoň opravdu napínavé finále. Zbytek je těžká rutina, která navíc vyloženě vykrádá Drsného Harryho. V Harrym Clint coby nekompromisní polda jde po šíleném vrahovi, když ho skoro má, tak mu vyklouzne, ale Clint se nevzdává. Tady totéž, jenom Bronson kupodivu zdaleka není tak nekompromisní jako Clint, navíc má starosti se svojí dcerou, což by ale nevadilo. Ale vrah je proti Scorpiovi nula, i když je to slizkej úchyl, co běhá úplně nahej s kudlou. Jeho představitel ho ale vůbec nedokáže přesvědčivě zahrát, navíc mi do svojí role připadal až moc pohlednej, působil na mě spíš dojmem playboye, než dojmem člověka, před kterým holky zdrhaj. Bronson sám dělá svůj standard, takže tady není nic extra. Pro tenhle film si nechal udělat plastiku obličeje, aby vypadal mladší - no, ještě vypadá poměrně dobře, oproti tomu jak gumově působil později. Co dál stojí za zmínku? Nic moc. Geoffrey Lewis jako slizký obhájce, hezké slečny, to je asi tak všechno. Znova už asi nikdy.(19.11.2013)

• - V závěrečné scéně, kdy poručík Kessler (Charles Bronson) střelí Staceyho (Gene Davis) do čela, má Stacey nejdříve vlasy přes čelo, po střelbě ale má vlasy učesané do stran. (fifas2)

• - Pôvodný názov scenára a zároveň pracovný názov filmu bol "Bloody Sunday". (m.a.t.o.)

• - Charles Bronson absolvoval pred natáčaním filmu plastickú operáciu. (m.a.t.o.)