Deset minut do půlnoci

10 to Midnight

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1983, 101 min

• Derek

bronsonov vstup do 80tok sa niesol vdaka produkcnej spolocnosti GOLAN-GLOBUS (zodpovednej za pokracovanie jeho serie prianie smrti, ale i za filmy s chuckom norrisom okrem ineho) vo viac bezduchom tone plnom nasilia a brutality. desat minut do polnoci je standardny krimi thriller na cele s ostrielanym policajtom (61 rocny bronson sa podrobil plastike aby vyzeral mladsi pre tuto ulohu) ktory je na honbe za psychopatickym vrahom. co ho deli od podobnych filmov z tohto obdobia je i pridany mix urcitych slasher-hororovych scen ktore su spojene s vrahom (ktory je navyse pocas 80% pobytu na platne totalne nahy a pobehuje len s nozom v ruke) ale inak tu nie je nic co by ho vytiahlo nad priemer, na to je bronson prilis dreveny, rezia az prilis standardna a i ta jedna zaujimava myslienka (policajt falzifikuje dokaz aby dostal vraha za mreze) tu je len tak mimochodom...(9.2.2013)

Tenhle výborný akční krimi thriller mi kdysi na VHS cenzorovali rodiče. Rád jsem se na něj podíval, pro moje rodiče to musel být před 20lety brutální nářez. Začátek výborný, konec výborný, jen ten prostředek byl trochu nudnější. Přesto pozorovat při práci tohohle psychopata, který loví mladé dívky celý nahý, je unikát. Vynikající slasher, který stojí za vidění.(11.5.2012)

Solídne urobený film.Bronsona nám síce radšej na koni so širokým klobúkom a puškou v ruke,ale ani ako poliš nie je zlý.Tento film však už nemá veľmi ďaleko k horroru.Na Bronsona dosť surový film,viac brutálny,viac nahoty ako sme zvyknutý na jeho filmy.Mladý psychopat ktorí mordoval mladé ženy bol síce fešák,ale zároveň aj špekulant,vedel zahrať aj choromyseľného,ak už mu tieklo do topánok.A pred vraždou sa vyzliekal zásadne dohola.A film má výborný koniec,presne taký aký sa mi páči.Je tam aj hodne oplzlých slov,čo tiež nie je vo filmoch s Bronsonom zvykom.Zároveň to nie je len film o vraždách,ale aj o tom,že právo nie vždy správne,niekedy aj nelegálny postup policajta by mohol ušetriť životy mladých dievčat,v tomto prípade zdravotných sestier.Oplatí sa vidieť.(15.3.2010)

Exluzivní osmdesátkovej úlet. Drsnej policajt Bronson nahání parádně slizkýho psychopatickýho hnusáka, kterej vraždí zásadně nahej a je to opravdu hnusnej parchant dotěrnej! Guilty pleasure vrchol filmu budiž závěrečné finále ve kterém Bronson nahání toho nahatýho hnusáka který pronásleduje a chce zabít jeho dceru přes půlku města až k jeho nekompromisnímu ukončení. Já se vrátím, já se vrátím! Ty se nikdy nevrátíš!!! prostě přímočarej nekorektní nářez i když pravda ta logika místy docela hapruje a je to nepokrytě béčkové, ačkoliv co čekat od Cannonu jehož dvorní hvězdou se Bronson v osmdesátých letech stal, pravda jeho role tu občas sklouzávají až do sebeparodování, ale čert to vem, právě v této době natočil svoje nejzábavnější kousky i když ten posun do trashové polohy je tu patrný, ale možná právě pro to mě to tak moc baví. Každopádně tak jako tak, ty charizmatický drsný tvrďáky co se s ničím neserou a vyčistí města od všech vrahounů a psychoušů uměl hrát Bronson jako málokdo a vždycky mu to sežerete. Navíc J. Lee Thompson ovládal ve všech směrech režisérské řemeslo víc než zručně, proto se vždy na tyhle kousky z typicky osmdesátkovým béčkovým a brakově zábavným stylem rád mrknu a nikdy mě neurazí. Na takovýhle kousky už holt v dnešní tvorbě nenarazíte, ale možná, že je to dobře. Ostatně čím bych si potom spravoval svou chuť pokaženou tou hromadou současných nadhodnocených blbostí které kromě toho, že nejsou originální i navrch předstírají, že odkryli podstatu vesmíru. Tyhle bezprostřední starý kousky si aspoň na nic nehrají a to já vždy ocením.80%(6.2.2017)

Akční thriller se postupně vyvíjí v téměř hororový film - O brutálním vrahovi mladých dívek. Zajímavý námět a vše kolem. Charles Bronson zde ztělesňuje podobný charakter jako v Přáních smrti, ale bacha lidi jinak to jako Přání smrti není! Ale i tak je to skvělý film. - 90%.(8.4.2017)

• - Názov filmu je niekedy chybne označovaný ako "Od desiatej do polnoci". Charles Bronson totiž hral v snímke s podobným názvom Od dvanástej do tretej (1976). (m.a.t.o.)

• - Prvý z množstva filmov, na ktorých Charles Bronson spolupracoval s produkčnou spoločnosťou Cannon Pictures. (m.a.t.o.)

• - Charles Bronson absolvoval pred natáčaním filmu plastickú operáciu. (m.a.t.o.)