Reklama

Reklama

Bílý mys

  • Mexiko Cabo Blanco (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Vzrušující drama lidí, pátrajících po potopené lodi na dně Tichého oceánu, na jejíž palubě se skrývá poklad v hodnotě 22 milionů. Žádné zlato, ale nakradené předměty během druhé světové války. Sejdou se tu neohrožený dobrodruh, krásná dívka i nacistický zloduch. Děj se odehrává na exotickém jihoamerickém pobřeží (natáčeno v Mexiku) a tvůrci se nechali volně inspirovat slavnou Casablancou. (radmas)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Určitě jde o zručně natočený film s výbornou retro atmosférou. J. Lee Thompson uměl. Bohužel je ale na rok 1980 natolik archaický, až působí poněkud strojeně. Jistá umělost postihla i herecké výkony, z nichž nakonec nejlépe vycházejí Jason Robards s Fernandem Reyem. Tyhle nedostatky naštěstí přebíjí stylová práce s kamerou v mexických lokacích a hudba Jerryho Goldsmithe. I přes ne moc vydařený závěr a fakt, že byl Bílý mys v době své premiéry strhán kritikou coby kopie Casablanky, stojí za oprášení. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Když se parta klasiků (v tomhle případě Thompson, Robards a Bronson) vydá natáčet do Mexika, tak to vždycky smrdí tím, že se tam jelo hlavně za chlastem a za kurvama. Výsledek pak hodně často bývá přímo úměrný tomu, jestli se tam jelo se scénářem nebo bez. A CABO BLANCO je zrovna ten druhý případ. Thompson se tu pokusil alespoň natočit variaci na CASABLANCU (co mu jen paměť stačila), ale většinou se tu podle mě jel čistý improv. Bronson se tu v rámci zachování čisté košile dvakrát pofackuje a to je co se týče akce vše. Je tady ovšem hodně koz a bobrů, ale pokud netrpíte potřebou vidět všechny filmy s Bronsonem tak se tomuhle můžete zdaleka vyhnout. ()

Reklama

kolotroch 

všechny recenze uživatele

Bolo to... pekne napísané, mimo všetkého, čo som od tohto filmu čakal :). Nemastný-neslaný príbeh, divná zápletka, akcia tomu zodpovedajúca, Bronson akosi nemal kedy a v čom vyniknúť a potom bol zrazu koniec a ostal len rozpačitý dojem, že či to bolo všetko alebo to je nejakým vtipálkom zostrihaná verzia... ale tak dám 2*, lebo predsa len na Death Wish 3 to "nemalo" :). ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Exotická dobrodružná historka by potenciál asi měla, jenže kvůli zkratkovitému scénáři, nezúčastněné režii a osekání o atraktivní (akční) lákadla (k vraku lodi s nacistickým zlatem na mořském dně se nepodíváme) jen bez vášně a zápalu klopýtá do divného konce. Suverénnímu Charlesi Bronsonovi charisma neschází, ovšem celkově vám neproniknutelné postavy budou ukradené. Lepší 2* ()

honajz 

všechny recenze uživatele

SPOILERY A to jako bylo všechno? Celou dobu zde máme historku o zlatu ukradeném nacisty, ale nakonec zjistíme, že o nějaké zlato ani nešlo. Vlastně kromě asi dvou krátkých záběrů se po zlatě v potopené lodi ani nepátrá. Celý rámec dobrodružného příběhu je navíc ozvláštněn tak podivně, asi aby shodil určitý patos, že to vypadá jako nějaký komiks. Podobně je vybraná hudba, která působí až příliš rozverně oproti tomu, co se děje na plátně. Chvílemi jsem si říkal, jestli je to myšleno vážně, případně zda skutečně teď někoho zabili, když je k tomu div ne óda na radost. Charles Bronson se asi dvakrát pustí do krátké rvačky, jinak celou dobu chodí a moudře kouká. Dominique Sanda je tragická - jejímu hereckému projevu nevěřím naprosto nic, navíc mi nepřijde ani jako ženská zajímavá (má i hodně špatné držení těla a předsunutou hlavu). Nakonec vlastně přemýšlím, o čem film byl. O zlatu to nebylo, možná o pomstě na jednom nacistickém zločinci, ale na to se tam hrálo až příliš upozaděně. Některá chování postav mi přišla nelogická, podobně i některé situace. Třeba že nacistu za celou dobu nenapadlo, že chlap, který zachránil jeho lodníka, by něco mohl vědět. Podle mne hodně tragický film, který sám sebe shazuje, úplně zbytečně, a není pak ani dramatem, ani dobrodružným příběhem, a nakonec se v něm ani o nic nehraje. Jo, málem bych zapomněl - k vidění ej alespoň pár tahitských, bo jakých nahotinek i s bobrem. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Snímka bola natočená ako remake filmu Casablanca (1942), hoci má úplne odlišný príbeh. (m.a.t.o.)
  • Cabo Blanco je názov rybárskej zátotoky, ktorá sa nachádza v Peru. V skutočnosti sa však nenatáčalo v Peru, ale v Barra de Navidad, Mexiko. (m.a.t.o.)
  • V USA sa film premietal v širokouhlej verzii až na jar 1981. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama