Studený pot

• italský

L'uomo dalle due ombre

Cold Sweat

Akční / Thriller / Drama

Belgie / Francie / Itálie, 1970, 94 min (Director's cut: 90 min)

Terence Young

Robert Dorfmann

Johnny Dwyre

Masky:

Anatole Paris

Škoda, že tenhle film nemá pořádný dabing. Viděli jsme první verzi z Heletipu (1992), kde si Pomeje, Saic a někteří další střihli každý asi patnáct postav, ale Brabec je imho lepší volbou než Jiří Dvořák ve druhém dabingu, z Primy. Solidní scénář, výborné lokace (moře, jachta, zatáčky, skály), prostě v Côte d'Azur ještě nikdo nic nezkazil. Bronsonovi hrají svaly, mně hrál celý film, takže se nebojte místního hodnocení a prostě to riskněte. I když, tomu dabingu možná lepší se vyhnout.(1.11.2014)

Poněkud rozvláčněji vyprávěný thriller o chlápkovi, který nemá čistou minulost, ale nyní žije ve Francii v pobřežním městečku s manželkou a dcerkou poklidně a bez problémů. Dokud se neobjeví kamarádi z jeho minulosti. Pak holt musí jít a dceru se ženou zachránit. Přímočará akce s trošičkou vaty a zbytečně rozvláčných dialogových scén. Pokud jde o akci, asi nejvíce utkví v paměti chatka a automobilová honička, možná pak závěr na lodi, ale celkově toho moc k zapamatování není.(28.6.2013)

• Kimon

DVD, které vydalo IFA movie (www.ifamovie.cz) a které bylo možno zakoupit v trafikách zásadně nedoporučuji. Tak mizernou kvalitu obrazu vydat oficiálně do prodeje, to už vyžaduje notnou dávku drzosti. Navíc, když k tomu připočítám obsahově slabou hodnotu filmu, za těch 49,- Kč to tedy vážně nestálo.(4.9.2010)

Souhlasím z názorem, že Bronson si svoji slávu určitě zasloužil, ale spíš za ty filmy co píše vegetol i když Cestující v dešti mě moc nebavili a na Zlé časy se teprve chystám. Ale určitě to nebylo za tenhle film. Ten mi přišel dost o ničem. Tuctový děj spousta hluchých míst a zbytečně natahovaných scén, ani Bronson to nevytrhne. Do průměru to táhne opravdu jenom ta špičkově natočená honička. Ps : Ten dabing je vážně hrůza už jsem slyšel leckoho dabovat Bronsona, ale Brabec je ještě větší fail než Plachý v Nedokončené novele nebo Vondra v Majestykovi. Stejně jediný kdo se kdy na Bronsona hodil byl Jiří Zavřel to mi nikdo nevymluví.50%(10.2.2017)

Tak scenar a hlavne reseni situaci tech mafianu bylo krute dementni. Nechapu, jak za takovym pocinem muze stat Terence Young. Bronson se vsak sve role ujal skvele, myslim, ze to byl vazne dobry a charismaticky herec, Ullman klasicky take vyborna. Ac mysleni gangsteru nebylo nejlepsi, jednotlive ztvarneni postav se celkem povedlo. Velkou ozdobou filmu je take jizda autem s doktorem. Bohuzel ani ta nezachrani film od prumerneho hodnoceni.(18.9.2010)