Studený pot

• Belgie De la part des copains (více)
Akční / Thriller / Drama
Belgie / Francie / Itálie, 1970, 94 min (Director's Cut: 90 min)

Joe Martin, představovaný Charlesem Bronsonem, je krutý drogový dealer. Když ale jeho manželka padne do rukou drogového bosse, připravuje Joe krvavou pomstu (H.C.E.)

Snorlax

Řekla bych, že i Pohádky ovčí babičky jsou mnohem akčnější, i když se Bronson celý film snaží tvářit drsně jako ten nejhrubší smirkový papír. Jediné, co za něco trošku stálo, je špatný plagiát Verneuilova nápadu na zfilmování automobilové honičky. Jenže co ve 100 000 dolarech na slunci funguje, zde vypadá jako nepodařený vtip. ()

D.Moore

Souhlasím, že nejde o žádný Bronsonův ani Youngův vrchol, ale je to celkem rychlá a přehledná podívaná se vším, co byste od takového poctivého akčňáku bez větších ambicí očekávali. Charles Bronson je drsný a trousí skvělé vtipné hlášky, bývalí parťáci, s nimiž se střetne, jsou také postavičky k pohledání, k tomu si přičtěte pohlednou Liv Ullmann a ještě pohlednější Jill Ireland v nesmírně roztomilé roli, výborné scény (začátek v domě, automobilová honička, "šachová" situace v chajdě)... Já jsem byl spokojený. Zamrzel mě snad jen konec na lodi, bez něhož bych se beze všeho obešel. Vše se přece dalo vyřešit už na silnici.__P.S. DVD je vážně čirý humus a neskonalý hnůj, nechápu, jak si něco s tak nekvalitním obrazem i zvukem (místy posunutým) vůbec mohl dovolit vydat. Prasata. ()

honajz

Poněkud rozvláčněji vyprávěný thriller o chlápkovi, který nemá čistou minulost, ale nyní žije ve Francii v pobřežním městečku s manželkou a dcerkou poklidně a bez problémů. Dokud se neobjeví kamarádi z jeho minulosti. Pak holt musí jít a dceru se ženou zachránit. Přímočará akce s trošičkou vaty a zbytečně rozvláčných dialogových scén. Pokud jde o akci, asi nejvíce utkví v paměti chatka a automobilová honička, možná pak závěr na lodi, ale celkově toho moc k zapamatování není. ()

Rob Roy

Když se tak koukám na ty Bronsonovy filmy, mám pocit, že si snad ani tu slávu nezasloužil. Ve filmech, které ho proslavily a jsou opravdu dobré, hrál vedlejší role ( Sedm statečných, Tucet špinavců ) a filmy, kde je hlavní hvězdou opravdu většinou za moc nestojí. Tohle je další důkaz...Nejde ani tak o to, že není moc dobrý herec, spíš si vybírá špatné scénáře a ještě horší režiséry. Od Terence Younga jsem ale čekal něco lepšího...tenhle film je ztráta času ()

Wacoslav1

Souhlasím z názorem, že Bronson si svoji slávu určitě zasloužil, ale spíš za ty filmy co píše vegetol i když Cestující v dešti mě moc nebavili a na Zlé časy se teprve chystám. Ale určitě to nebylo za tenhle film. Ten mi přišel dost o ničem. Tuctový děj spousta hluchých míst a zbytečně natahovaných scén, ani Bronson to nevytrhne. Do průměru to táhne opravdu jenom ta špičkově natočená honička. Ps : Ten dabing je vážně hrůza už jsem slyšel leckoho dabovat Bronsona, ale Brabec je ještě větší fail než Plachý v Nedokončené novele nebo Vondra v Majestykovi. Stejně jediný kdo se kdy na Bronsona hodil byl Jiří Zavřel to mi nikdo nevymluví.50% ()