poster

Touha smrti V

 • Česko

  Vražedná pomsta: Tvář smrti

 • Česko

  Přání zabít 5

 • USA

  Death Wish V: The Face of Death

 • Slovensko

  Tvár smrti

Drama / Akční / Thriller

USA, 1994, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 5150
  ***

  "Hej Fredy, pomůžu ti vyřešit tvůj problém s lupy." Jasně. Charles Bronson se ještě jednou vrátil k této kultovní sérii, aby ji stylově uzavřel. Tentokrát na jeho kontě napočítame "pouze" sedm zářezů, ale to vůbec nevadí, protože celý film díky zručné režii a skvělému obsazení hlavních záporáků výborně šlape.(9.10.2011)

 • LION-MR.T
  ***

  Mafián. "OMLUV SE PÁNOVI!" Černoch Reggie. "NASERU MU DO HLAVY!" Michael Parks. "ALE NO TAK. KDYŽ ŘEKNEŠ NASRAT,VYČERPÁŠ TÍM CELOU SVOJÍ SLOVNÍ ZÁSOBU." Jiná dobrá hláška. Černoch Reggie. "TVOJE MATKA JE PÍČA!" Šup s hlavou do žehlícího stolu a následná kůlka do hlavy. Holt nástup 90.let je tady,hlášky se mi líbily ze všech dílů nejvíce. Jenže,Charles je tu evidentně pomalý než předchozím díle a ano to jde. Záporáci jsou dobří,hlavně Michael Parks boduje,ale holt nástup 90.let. Jsem rád,že nevznikla 6.(14.1.2012)

 • mzss1
  ****

  (85%) Vida, je tu pátý a poslední díl senzační akční série s charismatickým Charlesem Bronsonem. Boha jeho, tohle má tak slabé hodnocení? Proti gustu žádný deputát, ale ani subjektivně, ani objektivně tomu nerozumím, že to zde nemá aspoň těch 60%. No, tohle radši řešit nebudu, co člověk, to svatý názor. Právě, že tato pátá část se dle mého názoru vrací ke kořenům prvním dvěma výborným dílům. Sice to zde nemá tak zdrcující a temnou atmosféru jako prvotina z roku 1974, spíš bych to zařadil k druhému snímku, ale i tak mě to mile překvapilo. Snaží se to hrát na vážnější notu, která zoufale chyběla u třetího dílu, který byl dost nadlehčený (přesto žádný velký průšvih – ty lepší 3* jsem mu udělil). Hlavně zde je cca první půle filmu tempem přímo ohromná (k tragédii a další ztrátě našeho hlavního mstitele) dojde právě v polovině snímku. Kdyby byla druhá tak nabitá tempem jako ta první, tak jdu do plného počtu hvězd, ale nevadí – přesto jsem plně spokojen. Vyloženě akce ze strany hlavní postavy dojde pozvolna až v druhé části snímku. Co čtu, tak spoustu diváků si stěžuje, že tu Bronson nepoužívá moc svou klasickou ruční zbraň, ale to přece není až taková chyba ne? Dokonce s tím ani tak nesouhlasím, použije ji sice až zejména na konci, ale minimálně 4 protivníky jí zneškodní. V rámci eliminace jeho nepřátel se zde našlo i více nápadů. Vybuchující míč, lis apod. Takže i na nápady zde dojde. Filmová hudba mi zde přišla ze všech dílů snad nejkvalitnější. Postavy krom nepřekonatelného Bronsona, který úlohu mstitele zvládl jako vždy na výbornou, mi zde přišly rovněž solidní včetně jeho současné přítelkyně. Hlavní záporák byl zde asi nejlepší z celé série, včetně jeho přívrženců, kterým jsem přál krutou smrt (která se jim naštěstí dostala). Co víc k tomu říci? Zase z toho dělám lingvistický článek. Kupodivu na slabé hodnocení jsem bravurně spokojen. Skvěle se to vyrovnalo prvním dvěma dílům, oba palce zvedám nahoru!(12.1.2020)

 • woody
  *

  Kolik manželek, synů, dcer, přítelkyň, kamarádů, služek Bronson měl?Dost na to aby v klidu vyvraždil celou mafii.Avšak padouši jsou nepoučitelní a tak si Dirty Harry mezi architekty bere svůj magnum, kališnikov, raketomet a vůbec tolik munice že by s tím mohl jeden dobít středně velkou zemi aby vymetl městkou špínu.Tváří se přitom jako Arnie v Komandu, krve je tu víc než v Kill Bill, mrtvoly padají jedna po druhé a vůbec všichni jsou spokojení.Jestli se vám zdálo nepravděbodobné že by se TO mohlo McClanovi v Die Hard stát ještě dvakrát, nechci vidět vaše pocity po zhlédnutí Přáních smrti._Nepřesností je tu víc než dost ale jedna čouhá nad všechny : vemte si to: zabijete víc lidí jak cholera, zničíte víc aut budov a ulicí jak tsunami a sopka dohromady a co policie?_________.*__ *Nebudu vás přece ochuzovat o jedinou pointu z těchto pěti filmů :-))(28.11.2003)

 • choze
  **

  "ZBRANĚ MĚ NEZNERVÓZŇUJÍ, ZNERVÓZŇUJÍ MĚ IDIOTI SE ZBRANĚMI." Paul Kersey si našel novou rodinu a s ní i nové problémy. Opět čelí stupňovanému nevyprovokovanému nátlaku, opět je policie bezmocná a opět je třeba sáhnout po zbrani. Série PŘÁNÍ SMRTI je pro mě jako pro milovníka špatných sequelů a donekonečna nastavovaných sérií srdcovou záležitostí. Samozřejmě mi nechybí soudnost a zřetelně vnímám propastný kvalitativní rozdíl mezi originálem a zbývajícími díly, ale to mi nijak nebrání v tom si je užít. Zatímco dvojku a trojku ještě považuju za solidní "blbou" zábavu 80. let, čtyřka a pětka jsou už i na mě hodně slabé. Snad za to mohou změny na postě režiséra (ve trojce pustil otěže série Michael Winner), snad zestárlý Bronson, ale docela určitě výměna jeho protivníků z rowdies za mafiány. Obzvlášť když jsou ti mafiáni tak trapní jako v pětce. Úplně nezatratit pátý díl (mimochodem poslední Bronsonův film, který šel do kin) mi brání jen jeho přehnaná brutalita a pár roztomile béčkových nápadů. Co se týče té brutality, je příjemné, že ač natočena ve změkčilých 90. letech, zůstala pětka co do brutality věrná letům osmdesátým. Celkem tři lidé jsou tu pořezáni v obličeji, jeden skončí v žehlícím stroji a to nemluvím o téměř hororovém finále, kde Bronson ve fabrice po terminátorovsku rozdrtí padoucha v drtičce a dalšího rozpustí v kyselině. Málokdo asi taky zapomene na tu absurdní likvidaci mafiánského zabijáka dálkově ovládaným míčem narvaným trhavinou. Jak už jsem psal, mafiáni mi nejen moc nesedli, ale zároveň jsou tu vykresleni dost směšně, byť jsou to pěkně sadistická prasata. Co se ovšem povedlo byl casting hlavního záporáka, kterého nonšalantně hraje Tarantinův oblíbenec Michael Parks, šerif z OD SOUMRAKU DO ÚSVITU, KILL BILLů a AUTA ZABIJÁK. Samotný Bronson je už dost starý a vypadá jako mírumilovný senilní stařík, který mnoho strachu nenažene. Kolem a kolem, celkem zbytečný film. Ale v něčem předchozí díly přece jen trhl. Tím úžasným podnázvem!(6.1.2006)

 • - Gail Morgan Hickman a J. Lee Thompson napísali prvú verziu scenára už koncom 80. rokov. (m.a.t.o.)

 • - Hoci sa dej odohráva v New Yorku, väčšina scén sa natočila v Toronte. (m.a.t.o.)

 • - Allan A. Goldstein sa ako jediný režisér v rámci série "Prianie smrti" podieľal aj na tvorbe scenára. (m.a.t.o.)