Touha smrti V

Tvár smrti

Drama / Akční / Thriller

USA, 1994, 95 min

• Jenda

Vzhledem k tomu, že Charles Bronson již není mezi námi, snad nevznikne šestka. Tento film je ukázkovým příkladem špatných filmů, v kterých Bronson na sklonku života představoval hrdinné policisty, i když na to již byl příliš starý a celkový dojem vyzněl spíše směšně než akčně. Ačkoli se jedná po velice tuctový film v daném žánru, nerad bych úplně zatracoval.(26.7.2007)

Charles Bronson jako "mstitel" Paul Kersey po páté a naposled. Nejslabší epizoda celé série "Death Wish", ale i tak dávám plný počet hvězd. P.S: Má to strašně moc názvu ta série - Touha smrti, Vražedná pomsta: Tvář smrti, Přání zabít, Přání smrti. Pod všemi názvy se skrývá - Death Wish.(23.3.2017)

Je to vydarený thriller s Charlesom Bronsonom, ktorý je záverečným dielom jeho známej série. Má dosť dobrý príbeh o mužovi, ktorý už definitívne skončil so zabíjaním zločincov a spokojne žije s organizátorkou módnych prehliadok, no jej bývalý manžel je vplyvný mafián, ktorý v jej firme perie špinavé peniaze. Ked´ už žena chce, aby to skončilo, mafián ju dá odstrániť a tak muž musí opäť vziať spravodlivosť do vlastných rúk. So spracovaním som dosť spokojný, síce už film moc nepôsobí ako akčný film, ale skôr ako thriller, kedže väčší priestor je tu venovaný postavám, hlavne záporným a aj akcia je v inom štýle ako v predchádzajúcich dieloch, ale všetko je to zvládnuté dobre a tak si nemôžem sťažovať. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Ako som spomínal, je v inom štýle ako bežne, klasických prestreliek je tu málo, dokonca aj hlavný hrdina vezme do ruky zbraň len minimálne, hlavne sa tu nájdu rôzne viac alebo menej originálne likvidácie. Najviac sa mi páči celá scéna s loptou alebo likvidačný útok mafie na dom hlavného hrdinu. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Charles Brosnon má aj v tomto veku stále charizmy viac než dosť a poteší niekoľkými výbornými hláškami a zaujímaví záporáci, obzvlášť originálny zabijak, ktorý má problémy s lupinami. Réžia je čistá rutina, takže plní potreby filmu a rovnako je na tom aj technická stránka. Vôbec nesúhlasím s negatívnym prijatím tohto filmu, pre mňa je to po štvorke najlepší diel, ktorý stále ponúka dostatok dobrej zábavy. 72%(16.6.2011)

• Xmilden

Poslední Death Wish a zjišťuju že se opět našla ženská, která sedla Kerseymu na lep, aby zahynula. Naštěstí tentokráte nerozpoutá Paul takové peklo jako ve 3. nebo 4. ale jde na to pěkně kus po kusu. "Hej Freddie sehnal jsem ti bezva věc na ty tvoje lupy. ". Za pozornost stojí tarantinovský Michael Parks. Souhlasím s názorem že často hodně kvalitní herci nemají celý život štěstí na pořádnou roli a tak jsou nuceni účinkovat v béčkových snímcích, kde ovšem ostudu rozhodně nedělají. 30%(13.2.2016)

"Hej Fredy, pomůžu ti vyřešit tvůj problém s lupy." Jasně. Charles Bronson se ještě jednou vrátil k této kultovní sérii, aby ji stylově uzavřel. Tentokrát na jeho kontě napočítame "pouze" sedm zářezů, ale to vůbec nevadí, protože celý film díky zručné režii a skvělému obsazení hlavních záporáků výborně šlape.(9.10.2011)

• - Allan A. Goldstein sa ako jediný režisér v rámci série "Prianie smrti" podieľal aj na tvorbe scenára. (m.a.t.o.)

• - Bronsonov honorár bol údajne vyšší než rozpočet filmu. (m.a.t.o.)

• - Hoci sa dej odohráva v New Yorku, väčšina scén sa natočila v Toronte. (m.a.t.o.)