Touha smrti V

Tvár smrti

Drama / Akční / Thriller

USA, 1994, 95 min

• farmnf

Přání smrti pro tuto sérii je zejména Moje přání...aby už to ti kokoti netočili! Sedmdesátník Bronson si tu opět vyhlídne jednu moc pěknou třicítku, aby byla vzápětí podlými zloduchy mučena, zohavena a posléze zabita. Pak světe div se je zase nespokojen s americkou justicí a opět jde do sejfu, kde najde nějakou osumatřicítku a opět se ten pitomý kolotoč opakuje. Tentokrát se zahledí do čehokoliv co je na dálkové ovládání, např. mičuda, vysokozdvižný vozejk. Taky je to travič. Kolik jenom ten mexikánec sprovodil ze světa svých žen, milenek a známých od dílu 1 do dílu 5? Jsou to desítky mrtvol. Proto holky bacha, s takovými týpky se neseznamovat a hlavně nesouložit! Pohřeb ve středu!(13.12.2010)

Mafián. "OMLUV SE PÁNOVI!" Černoch Reggie. "NASERU MU DO HLAVY!" Michael Parks. "ALE NO TAK. KDYŽ ŘEKNEŠ NASRAT,VYČERPÁŠ TÍM CELOU SVOJÍ SLOVNÍ ZÁSOBU." Jiná dobrá hláška. Černoch Reggie. "TVOJE MATKA JE PÍČA!" Šup s hlavou do žehlícího stolu a následná kůlka do hlavy. Holt nástup 90.let je tady,hlášky se mi líbily ze všech dílů nejvíce. Jenže,Charles je tu evidentně pomalý než předchozím díle a ano to jde. Záporáci jsou dobří,hlavně Michael Parks boduje,ale holt nástup 90.let. Jsem rád,že nevznikla 6.(14.1.2012)

"Hej Fredy, pomůžu ti vyřešit tvůj problém s lupy." Jasně. Charles Bronson se ještě jednou vrátil k této kultovní sérii, aby ji stylově uzavřel. Tentokrát na jeho kontě napočítame "pouze" sedm zářezů, ale to vůbec nevadí, protože celý film díky zručné režii a skvělému obsazení hlavních záporáků výborně šlape.(9.10.2011)

Naposledy nastal čas, aby se kolem Paula Kerseyho vyměnilo nějaké to maso na zabíjení (ano, Paul si opět našel novou rodinu) a aby, dřív nebo později, se Paul chopil svého arzenálu a vydal se hledat odplatu. Death Wish 5: The Face of Death už nemůže nabídnout nic jiného, než co jsme už minimálně čtyřikrát viděli. Je to, jako kdybyste pili čaj ze sáčku, který byl už pětkrát použitý, což není zrovna to pravé… čajové. Naštěstí tento díl tak moc nenudí, uteče rychle a… to je tak vše. 50 % s tím, že od této série jsem nečekal zrovna moc, ale že většina dílů bude průměrné kvality a na ty filmy zapomenete poměrně rychle, jsem fakt nečekal.(5.3.2013)

• Jenda

Vzhledem k tomu, že Charles Bronson již není mezi námi, snad nevznikne šestka. Tento film je ukázkovým příkladem špatných filmů, v kterých Bronson na sklonku života představoval hrdinné policisty, i když na to již byl příliš starý a celkový dojem vyzněl spíše směšně než akčně. Ačkoli se jedná po velice tuctový film v daném žánru, nerad bych úplně zatracoval.(26.7.2007)

• - Jediný film zo série, ktorý vznikol v 90. rokoch. Zároveň bol aj posledným. (m.a.t.o.)

• - Hoci sa dej odohráva v New Yorku, väčšina scén sa natočila v Toronte. (m.a.t.o.)

• - Bronsonov honorár bol údajne vyšší než rozpočet filmu. (m.a.t.o.)