Touha smrti V

Death Wish V: The Face of Death

Tvár smrti

Drama / Akční / Thriller

USA, 1994, 95 min

Poslední Přání smrti s Charlesem Bronsonem, již zemřelým a mým oblíbeným hercem. Pro fanouška hezká podívaná, ale když se podívám na úroven jiných filmů v roce 1994, tak tento stále připomíná starší dobu skoro jako Přání smrti 1. To byl celý Bronson. Hodnotím 3 hvězdičkami za tuto nezapomenutelnou serii filmů. Děkuji !(27.6.2010)

Mafián. "OMLUV SE PÁNOVI!" Černoch Reggie. "NASERU MU DO HLAVY!" Michael Parks. "ALE NO TAK. KDYŽ ŘEKNEŠ NASRAT,VYČERPÁŠ TÍM CELOU SVOJÍ SLOVNÍ ZÁSOBU." Jiná dobrá hláška. Černoch Reggie. "TVOJE MATKA JE PÍČA!" Šup s hlavou do žehlícího stolu a následná kůlka do hlavy. Holt nástup 90.let je tady,hlášky se mi líbily ze všech dílů nejvíce. Jenže,Charles je tu evidentně pomalý než předchozím díle a ano to jde. Záporáci jsou dobří,hlavně Michael Parks boduje,ale holt nástup 90.let. Jsem rád,že nevznikla 6.(14.1.2012)

• choze

"ZBRANĚ MĚ NEZNERVÓZŇUJÍ, ZNERVÓZŇUJÍ MĚ IDIOTI SE ZBRANĚMI." Paul Kersey si našel novou rodinu a s ní i nové problémy. Opět čelí stupňovanému nevyprovokovanému nátlaku, opět je policie bezmocná a opět je třeba sáhnout po zbrani. Série PŘÁNÍ SMRTI je pro mě jako pro milovníka špatných sequelů a donekonečna nastavovaných sérií srdcovou záležitostí. Samozřejmě mi nechybí soudnost a zřetelně vnímám propastný kvalitativní rozdíl mezi originálem a zbývajícími díly, ale to mi nijak nebrání v tom si je užít. Zatímco dvojku a trojku ještě považuju za solidní "blbou" zábavu 80. let, čtyřka a pětka jsou už i na mě hodně slabé. Snad za to mohou změny na postě režiséra (ve trojce pustil otěže série Michael Winner), snad zestárlý Bronson, ale docela určitě výměna jeho protivníků z rowdies za mafiány. Obzvlášť když jsou ti mafiáni tak trapní jako v pětce. Úplně nezatratit pátý díl (mimochodem poslední Bronsonův film, který šel do kin) mi brání jen jeho přehnaná brutalita a pár roztomile béčkových nápadů. Co se týče té brutality, je příjemné, že ač natočena ve změkčilých 90. letech, zůstala pětka co do brutality věrná letům osmdesátým. Celkem tři lidé jsou tu pořezáni v obličeji, jeden skončí v žehlícím stroji a to nemluvím o téměř hororovém finále, kde Bronson ve fabrice po terminátorovsku rozdrtí padoucha v drtičce a dalšího rozpustí v kyselině. Málokdo asi taky zapomene na tu absurdní likvidaci mafiánského zabijáka dálkově ovládaným míčem narvaným trhavinou. Jak už jsem psal, mafiáni mi nejen moc nesedli, ale zároveň jsou tu vykresleni dost směšně, byť jsou to pěkně sadistická prasata. Co se ovšem povedlo byl casting hlavního záporáka, kterého nonšalantně hraje Tarantinův oblíbenec Michael Parks, šerif z OD SOUMRAKU DO ÚSVITU, KILL BILLů a AUTA ZABIJÁK. Samotný Bronson je už dost starý a vypadá jako mírumilovný senilní stařík, který mnoho strachu nenažene. Kolem a kolem, celkem zbytečný film. Ale v něčem předchozí díly přece jen trhl. Tím úžasným podnázvem!(6.1.2006)

• ScreamJay

Silně váhám mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Sveřepý důchodce Charles Bronson jest sice filmovou legendou, ale v tomhle rádobyakčním a rádobyzábavném céčku je jen figurkou jež likviduje opět další a další gaunery a občas se dává i do neúprostného pronásledování, ve kterém mu leckdy vadí chodítko. Ale když bych měl opravdu seriózně říct, co si o tomhle filmu myslím, tak bych akoráte zopakoval to, že některé série mají skončit "v nejlepším" a zbytečně už netěžit z upadajícího příběhu. Pátý díl je ze všech úplně nejslabší, scénář stejně primitivní jako matemetický příklad pro prvňáčka. Originalita akčních scén jež se občas v předchozích dílech objevovala se tady zcela vytratila. Tudíž je to celkově nudné, nemá to spád a prakticky není co vyzvednout. Ještě že neměl hlavní hrdina psa, kterého by mu přejel nepozorný řidič. To by pak zkropil veškerý vozový park Spojených států.(24.6.2004)

Já si Kerseyho oblíbil a bavil mě každý dil od začátku do konce. To není jak ty slaboduchý nudný ukecaný rádoby akční filmy.. tady mě děj opravdu bavil a nic mi tam nevadilo. Bronsona zase nasrali a zabili mu přítelkyni a on opět střílí gangstery a Parks se role hajzla hodil náramě. Skvělý Kerseyho zbusoby zabíjení. Fakt pecka!(21.9.2012)

• - Bronsonov honorár bol údajne vyšší než rozpočet filmu. (m.a.t.o.)

• - Pôvodne mal film z dôvodu zníženého rozpočtu režírovať Steve Carver. (m.a.t.o.)

• - Posledný film Charlesa Bronsona premietaný v kinách. (m.a.t.o.)