Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nájemný zabiják Holland žije ve výslužbě. Musí však splnit poslední životní úkol. Má pomstít ty, které brutálně týral jihoamerický diktátor Moloch. (oficiální text distributora)

Recenze (34)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Drsný Bronson v drsném snímku z Latinské Ameriky se s pomstou vůbec nepáře a nožem, bouchačkou i holýma rukama likviduje své protivníky, aniž by hnul brvou. Zkrátka kvalitní zástupce daného žánru - tentokrát s dost neveselou atmosférou. Největší vadou na kráse je asi Hollandova nepříliš sympatická a nijak oslnivě krásná partnerka, rozpolcená mezi pomstychtivostí a jakýmsi pochybeným pacifismem, která mi šla celou dobu svým moralizováním silně na nervy. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý akčný thriller s Charlesom Bronsonom. Má veľmi dobrý príbeh o nájomnom zabijakovi na dôchodku, ktorý sa rozhodne poslúchnuť svojho starého priateľa, aby odstránil jedného veľmi nebezpečného lekára, ktorý učí v zaostalejších krajinách brutálne mučiť ľudí, pričom nedávno zabil aj zabijakovho známeho. Spracovanie nie je úplne najideálnejšie, kedže neponúka moc možností pre akciu, ale aj tak som spokojný. Hlavne prvá polovica má o niečo pomalšie tempo, ale hlavná tématika svojou vážnosťou rozhodne dokáže zaujať a navyše je tu viacero výborných prvkov, takže na pozeranie je tu toho viac než dosť. Akcie tu nie je až tak moc, ale je dosť dobrá, no treba si na ňu počkať až do druhej polovice. Pôsobí prakticky úplne reálne, takže žiadne akcie proti mnohonásobným presilám tu nie sú, hlavný hrdina používa skôr rozum, aby sa mohol presile vyhnúť. A akcia je tu aj o niečo krvavejšia a drsnejšia, než obvykle. A tak sa tu nenájdu žiadne väčšie súboje alebo prestrelky, ale viacero slušných likvidácií ako hod nožom, obesenie na požiarnej hadici alebo rozstrieľanie brokovnicou. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný Charles Bronson, niekoľko bezproblémových vedľajších postáv a dobre zvolení záporáci aj ked´ tomu hlavnému sa úloha sadistického lekára moc veriť nedá. S réžiou som spokojný, dodáva filmu vážnosť a dobrá je aj technická stránka, čo vidno aj na krvavých scénach. Som nadmieru spokojný, Bronson tu v rámci žánru stvárnil svoj typický typ postavy a občas neuškodí aj nejaký realistický akčný film. Objektívna kvalita filmu- 69%, film sa páči mne na 76%. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

"POKUD JDE O VYKONÁVÁNÍ SPRAVEDLNOSTI, NEEXISTUJE LEPŠÍ POPRAVČÍ NEŽ BRONSON" hlásá obal videokazety se ZLOČINY MUŽů a já se s tím plně ztotožňuji. U tohoto filmu jsem si uvědomil, že řada bronsonovek útočila na nejnižší pudy diváků vyžíváním se ve zvrácenosti. V sérii PŘÁNÍ SMRTI se vesele znásilňovalo třeba i několikrát za film, v KINJITE, VĚCÍCH O KTERÝCH SE NEMLUVÍ přišla na přetřes dětská prostituce a zde se zase řeší mučení odpůrců jihoamerických režimů. Narozdíl od pozdějšího KINJITE, na kterém Bronson rovněž spolupracoval se svým kmenovým režisérem J. Lee Thompsonem, nejenže nejsou ZLOČINY MUŽů téměř vůbec nechtěně komické, ale zaručuji při jejich sledování nepříjemný pocit v žaludku, který se u dětí může rovnat i slušnému traumatu. Ani ten největší masochista by se asi nechtěl dostat do rukou mengelovského hlavního záporáka Doktora Molocha nebo si s ním v závěru vyměnit místo, když čeká na smrt ve své limuzíně, do níž se dobývají jeho nasrané zohavené oběti krumpáči. Taky myslím, že po tomhle filmu se Bronsonovi podstatně hůře sháněl někdo na švédskou trojku :) A scéna kdy se Bronson schová pod postel, na které si to pak začnou rozdávat dvě lesby... Jo, další skvělé béčko nejlepšího popravčího Bronsona. A ten krásně temný název! ()

movie 

všechny recenze uživatele

Další klenot surového knírače, který se podle mě hrdě řadí k MECHANIKOVI, PŘÁNÍ SMRTI a PANU MAJESTYKOVI. Nájemný vrah v důchodu Holland (Bronson) si tentokrát rovná účty se sadistickým doktorem Molochem. ZLOČINŮM MUŽŮ chybý rafinovaný scénář typu MECHANIK, ale to všechno vyrovnává atmosféra Guatamaly a zručná režie J. Lee Thompsona, bronsonova dvorního režiséra. A bezpochyb Bronson samotný. Škrcení penisu tu patří mezi jednu z nejoriginálnějších likvidací jakou jsem kdy viděl. ()

Kimon 

všechny recenze uživatele

"ZABÍJEL V ZÁJMU SPOLEČNOSTI A NEVINNÝCH LIDÍ", tak by se dal charakterizovat děj filmu "Zločiny mužů", ve kterém hrál titulní roli Charles Bronson. Ostatně není to jediná role tohoto charismatického herce, ve které ztvárnil roli zabijáka v zájmu spravedlnosti. Někteří z nás by možná toto nájemné zabíjení tyranů, kteří neváhají mučit nevinné lidi v zájmu např. státu či nějaké jiné tzv. "nadřazené" moci označili jako zabíjení "charakterní". Není ani divu. Kde selhává zákon, tam musí nastoupit spravedlnost jiná, ta nezákonná. Je otázka, zda lidé, dá-li se jim tak vůbec říkat (osobně bych je označil za zrůdy), kteří mučí a zabíjejí nevinné jen proto, aby si ukojili své zvrácené pudy, mají vůbec právo mezi námi žít. Podívejte se na tento příběh, který se klidně mohl v reálu odehrávat v zemi jako je např. Chile a zápornou roli s přezdívkou "Doktor" z příběhu filmu mohl hrát v Chile ve skutečnosti např. generál Pinochet. Také masový vrah. Mají právo takoví lidé žít? PS: Vůbec se nedomnívám, že tento film a jemu podobné s CH. Bronsonem útočí na nejnižší pudy diváků vyžíváním se ve zvrácenosti (viz komentář uživatele Choze). Naopak se domnívám, že tvůrci naznačují krajní možnost, jak se dá vyrovnat se zrůdami typu "Doktor" jiným způsobem, než bezmocným zákonem. Z rolí CH. Bronsona absolutně nemám pocit, že by prosazoval jakési "útoky" na nejnižší pudy diváka. K tomu jsou okolo nás desítky jiných herců v různých akčních nesmyslech. Role CH. Bronsona jsou sice násilnické, ale lidsky promyšlené a snad i tolerovatelné. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Scenár k filmu bol napísaný podľa románu R. Lance Hilla "The Evil That Men Do", ktorý po prvýkrát vyšiel v roku 1978. (m.a.t.o.)
  • Jediný film, ktorý Charles Bronson počas 80. rokov nenatočil v produkcii Cannon Group. Spoločnosť síce mala záujem produkovať ho, no svojich plánov sa musela vzdať kvôli finančným problémom. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama