poster

Zatoichi sakate giri

 • anglický

  Zatoichi and the Doomed Man

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 1965, 88 min

Režie:

Kazuo Mori
 • tomisaburo
  ****

  Opět o něco slabší článek řetězu. Po všech předchozích masakrech je překvapivé, že dosud nedotknutelného maséra nacházíme ve vězení, navíc dostane 50 ran holí. Příběh neoslní, Ichi opět vtipkuje a sebejistě se pochechtává, jakoby měl v rukou nabitou brokovnici. Na závěr je tu povedená bitka v rybářské vesnici.(12.9.2012)

 • Rominator
  ****

  Jedenáctý film ze série o Zatoichim. Film začíná tím, že Ichi dostává výprask ve vězení a komunikací mezi ním a dalším vězněm (odsouzeným na smrt), který mu tvrdí, že je nevinný a žádá ho o pomoc, aby mohl očistit své jméno. Při své cestě se Zatoichi potkává s velice vychytralým chlapíkem, který ukradne jeho identitu a nedělá mu zrovna dobré jméno, ale na každého dojde podle zásluh. Na své cestě se Ichi dostane k moři a finální souboj v přístavu s nastraženými pastmi a spoustou nepřátel bezkonkurenční.(18.6.2011)

 • Flego
  ****

  Ďalší príbeh slepého šermiara má síce zábavný vstup, aj rozbeh, potom sa trochu stráca, aby všetko vyvrcholilo v rybárskom prístave pri morskom pobreží. Viac ako "vážne" veci ma však zaujali odľahčené scény ( bičovanie, streľba z luku ). Tu je predchádzajúca časť a nasledujúca časť.(23.7.2012)

 • kaylin
  *****

  Ony ty dobré příběhy v sérii jsou celkem tradiční, ale tady je vidět, že s další desítkou tvůrci vstoupili do trochu jiného světa, trochu více se rozhodli zobrazovat exteriéry, zabírat postavy zpovzdálí, což filmu v některých scénách hodně pomáhá, stejně jako zajímavé úhly kamery při neskutečném a dramatickém závěrečném souboji.(13.6.2015)

 • Flipnic
  ****

  Další výtečný Zatoichi, který ovšem drží standard své kvality a ničím extra diváka neusadí (kromě závěrečného masakru, jako bývá obvyklé ...). Tento díl má docela propracovaný scénář, na druhou stranu v něm vystupuje docela málo výraznějších postav, je hodně zobrazováno prostředí přírody a moře ... což je docela novinka. Na druhou stranu celkově film působí trochu "laciněji" než některé předešlé díly. Závěrečný souboj proti dobré stovce skutečně nebezpečně vypadajících samurajů, se odehrává v přístavu, vše obestírá mlha a Zatoichi v úžasné bojové choreografii kosí opět desítky nepřátel jak na běžícím páse. V tomhle opravdu film bere dech a snad mám dojem že každým dalším "dílem" na konci nepřátel přibývá. Psal jsem to již u filmu předposledním, zde bylo nepřátel ještě snad více. Navíc na Zatoichiho mají nachystány různé pasti, snaží se ho chytit do sítí apod. Každopádně dopadnou jak jsme zvyklí. Film hodnotím v rámci "subžánru zatoichi", jinak by to byla jasná pětka. Co v 65.tém dokázali Japonci točit za akční řežby skutečně hlava nebere ...(2.11.2009)

 • - V závěrečné scéně, kdy Zatoichi (Shintarô Katsu) bojuje se dvěma meči současně, předvádí Musashi-like Nitō Ichi style. (Rominator)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace