Nezapomenutelní pistolníci vyrážejí do boje proti banditům... Obyvatelé malé mexické vesnice umějí zacházet s motykami, ale ne s kolty a puškami. Skoro všechno, co se jim podaří lopotně vypěstovat, musejí proto odevzdávat zločinnému banditovi Calverovi a jeho mužům. Jednoho dne však dojde trpělivost i jim. Tři z nich se proto vydají k americké hranici. Tam by totiž mohli najít někoho, kdo je naučí bojovat a pomůže jim postavit se Calverovi na odpor. Jako první přijme jejich skromnou nabídku sympatický holohlavý pistolník Chris. Ten se také ujme úkolu získat další muže. Do boje proti Calverově čtyřicetihlavé bandě nakonec vyjíždí sedm zkušených pistolníků: chladnokrevný Chris, bývalý kovboj Vin, mladíček Chico, ranař Bernardo, mlčenlivý samotář Britt, psanec Lee a spiklenecký Harry… Legendární western Johna Sturgese není třeba českým divákům představovat. Snímek z roku 1960 vznikl jako remake slavného japonského dramatu režiséra Akiry Kurosawy Sedm samurajů (1954). Jak japonský originál, tak i americká verze patří do zlatého fondu světové kinematografie. (Česká televize)

Sarkastic

Tenhle film se mi vždycky líbil, ale bral jsem ho jen jako jeden z řady dalších westernů. Ale teď v něm vidím podstatně víc (např. i humor a sociální myšlenku). A tahle sedmička charismatických pistolníků si zalouží víc, takže plný počet je na místě. ()

Gilmour93

„I´ve been offered a lot for my work, but never everything.“ Spalující charisma dvou kohoutů na smetišti, či chcete-li, place (Brynner, McQueen), podmanivá hudba E.Bernsteina a dobrosrdečné poselství o ochraně slabších a bezbranných. Na druhé straně mince málo prostoru pro R.Vaughna, naopak až moc pro iritujícího floutka H.Buchholze a nefungující postava Calvery. Eli Wallach sice budí dojem lstivého bandity, kterým šijí všichni čerti, ale v globále působí tak neškodně, že spíš než hrůzu, by mohl spolu s vesničany rozsévat kukuřici.. Holt, z tohoto tvůrčího období dám vždy raději přednost realistické poetice italských dlouhých těstovin, než romanticky učesaným marshmallows ze Států. Servíruj na svých zaprášených talířích, Sergio! ()

robbiee

[imdb: 7.9/10] | me: Toto je western taký ako má byť. Rýchli hoši a kolty proklate nízko u pasu, výborná hudba a ... proste výborný WESTERN ako sa patrí. Toto môžem aj 10krát ročne. ()

Hal_Moore

Westerny moc nevyhledávám, jejich kvality (pokud nějaké mají) však dokáži dostatečně ocenit. Tenkrát na Západě mě uhranulo hereckým koncertem všech zúčastněných a legendárním hudebním doprovodem; Tanec s vlky zase vynikajícím Kevinem Costnerem, opět vynikající hudbou a přesnou rukou debutujícího režiséra; Krajina střelců nádhernou kamerou a nejlepší westernovou přestřelkou za několik posledních let. Sedm statečných má legendární úvodní motiv, senzačního Steve McQueena, obstojné herecké obsazení, nezáživné přestřelky a minimálně uvěřitelného záporáka. Čekal jsem od takhle vyhlašovaného klenotu o trošku více než jsem dostal, i tak však jde o jeden z těch lepších westernových zážitků. Do maximálního hodnocení toho chybí ještě spousta, před třemi hvězdičkami však má Sedm statečných náskok dostatečný. ()

sportovec

SEDM STATEČNÝCH je snovým příběhem každého mládí - jinošského i dívčího. Jakkoliv je asi zřejmou pravdou, že japonská Kurosawova předloha stojí umělecky o poznání výše, americký remake rovněž není chudý na hvězdné momenty. Už sama myšlenka filantropních kovbojů-pistolníků, snažících se pomoci strádajícím peónům-mexickým rolníkům, sužovanými kreolskými bandity, je nevšední. Z triviálního westernového zabarvení však vybočuje i důsledné prokreslení individualit nejen spasitelských mužů Divokého Západu, ale i jejich protihráče Calvery a nejednoduché tváře vysávané vesnice. V tomto ohledu získávají STATEČNÍ minimálně jeden rozměr navíc: poselství skutečného mravního přístupu k životu, schopnost rozeznat pozlátko zdánlivě nevšedního toulavého života od tvrdé dřiny na půdě, která je jedinou zárukou hodnot a skutečné práce. Toto zdánlivě "sockovské" klišé je živé - mysli si o tom kdo, co chceš - i dnes. I dnes je také nepodplatitelným zrcadlem naší skutečné povahy, rozmezí mezi rádobydospělým prožíváním a skutečnou lidskou zralostí a odpovědností. ()

Aluska88

Zatím jsem zhlédla jen velmi málo westernů kultovního statusu, ze kterých bych měla natolik silné dojmy, že by mi nepřišly nadhodnocené. Zejména se to týká snímků se zdejším hodnocením okolo 90%. Ani o Sedmi statečných nemůžu říci, že by mezi ty výstavní kousky, mé velmi málo početné skupinky, patřily. Jistě, je to skvěle natočený snímek. Ale myslím, že svou legendární pozici si vysloužil zvláště díky silnému hereckému obsazení a skvělé hudbě Elmera Bernsteina. Nějak mi tu však scházel obsáhlejší příběh. Sedm statečných se postupně dává do kupy, sbírají se ti nejlepší chlapi, jaké kdy Divoký západ zřejmě zažil a připravují se na "Velkou bitvu." Celý děj v podstatě jen trénují, vysedávají po Saloonech a klábosí. O moc víc toho děj nenabízí. Závěrečný souboj s bandity, o němž jsem si myslela, že by měl být vrcholem filmu, mi přišel odbytý za pár minut, bez nějaké gradace či napětí. Snímek rozhodně nenudí, charaktery postav jsou dobře vykresleny, i scénář a dialogy jsou poutavé a sem tam padne i nějaká ta vypečená hláška. Ale zkrátka, svůj celkový dojem nezměním. ()

genetique

Konečne aspoň jedna z klasík westernového žánru, ktorá splnila naplno moje očakávania! Samurajov som ale pred týmto nevidel, takže plné hodnotenie asi aj preto. Príbeh je však naozaj skvostný, logický, umiernený, nezosmiešňujúci a absolútne nič mu neuberá na naivite, ktorá je pre mňa často veľkým kritickým bodom. Hudba je vsadená exkluzívne a pozná ju určite aj ten, kto film ešte nevidel. 90%. ()

Ainy

Tento film patří mezi špičku všech natočených westernů! Špičkoví herci jako je Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn ad. zajišťují neustálý zájem o tento film. ()

3DD!3

Klasika. Parta pistolníků, kteří přijíždí do malé vesnice ochránit rolníky. Jeden z mála westernů, které mám opravdu hodně rád. Skvělí herci, bezvadná hudba a atmosféra, která se vám dostane pod kůži. Opravdu povedený remake Kurosawových SEDMI SAMURAJŮ, který se stal možná i známějším než originál. ()

Jeoffrey

Naprosto úžasná hudba, skvělé herecké obsazení, parádní atmosféra a skvělé dialogy plné hlášek, které i na tváři těch nejdrsnějších chlapů dokáží vyloudit spokojený úsměv. Film na který se opravdu kdykoli velmi rád podívám a ke kterému mám velmi silnou vazbu, protože byl nejoblíbenějším filmem mého táty. ()

sud

Tak tomu říkám klasika. Tohle byl asi úplně první opravdický western který jsem viděl. Neohrožená parta sedmi chlápků (vždycky jsem měl nejradši Chrise), kteří brání chudou vesnici před bandity vedenými Calverou (výtečný Eli Wallach). A už od dětských let je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Vždycky a stejně rád jako tenkrát se nechávám unést tím překrásným příběhem o odvaze, cti, smrti a lásce k životu. Spolu s Tenkrát na Západě nejlepší western a geniální klasika, která bude už navždycky zářit na filmovém nebi. 100%. ()

akisha

Vedle Tenkrát na Západě nejlepší western, co znám. A s tím charizmatem, co má tahle parta dohromady, by se daly vyhazovat do vzduchu skály. Moje nejoblíbenější scény (krom finále) jsou určitě okamžiky, kdy Steve McQueen vypráví vtipy. Hlavně ten o kaktusech. ()

Eddard

V kostce řečeno - podařený remake, s nezapomenutelnou ústřední melodií a charizmatickými pistolníky. Na Leoneho špagetové westerny to zkrátka ztrácí atmosféru. Vždycky mě strašně štval laciný způsob, jakým nechal Struges na konci zemřít své postavy... přišlo mi to, jako by je nechal umřít čistě jenom proto, aby byl remake Kurosawových samurajů úplnější. Jinak samozřejmě pro západního diváka pochopitelnější a zábavnější než japonská předloha. 70% ()

castor

Mexičtí farmáři jsou bez šance, najatá sedmička pistolníků už ovšem nějaké má. Klasické westernové téma přichází. Úlisného a záludného banditu Calveru s početnou skupinou vyžírek se totiž dá porazit i chytrostí, okolo plyne místy naivní, ale většinou moc příjemná atmosféra, tvůrci dávají dostatek prostoru celé sedmičce, takže každý dostane šanci zazářit (s ohledem na to, jaká esa je hrají, tak pochopitelně i zazáří). Velkým plusem je jistá režijní ruka Johna Sturgese a nestárnoucí hudba Elmera Bernsteina. Silný je i sociální a lidský přesah celého vyprávění, kdy pistolníci mají své motivace, které nejsou triviální a mnohdy potvrzují vlastní důstojnost. Remake japonského snímku Sedm samurajů navíc dosáhl většího ohlasu než předloha. Zaslouženě. ()

ClintEastwood

Takhle se trmácet vedrem a prachem... to je ale vůl! - Jo, my jsme chytřejší. Klasika klasik a věčná romantika. Nádherný, hvězdně obsazený western. Slavná titulní skladba (vždy, když ji slyším - vracím se časem do dětství, kdy jsem film poprvé viděl, ještě na černobílé televizi) a úžasné výkony výjimečných herců té doby dělají z filmu nezapomenutelný, řekl bych až pohádkový zážitek. Kdybych měl vyjmenovat hvězdy tohoto snímku, tak bych musel zmínit všech sedm herců, kteří ochraňují mexickou vesnici a ještě desperáta Eli Wallacha, protože ten byl také skvělý. Prostě skvost. Hrdinové a antihrdinové, dobro a zlo - to vše v plné své nahotě. Už jedna z úvodních scén, kdy Yul Brynner a Steve McQueen odvážejí na hřbitov mrtvého muže, patří mezi nezapomenutelné. A to je teprve chutný předkrm chodů následujících. Jedinečný film, jenž vstoupil do historie. ()

MM_Ramone

Režisér John Sturges a jeho kultový snímok "Sedem statočných" (The Magnificent Seven). Kto by nepoznal túto westernovú klasiku. Pre mňa je to najlepší western všetkých čias. Sedem tvrdých chlapíkov, každý inej povahy, ale všetci nebezpeční a drsní pištoľníci, ktorí sa podujali pomôcť vykorisťovaným roľníkom z malej zapadnutej mexickej dedinky. Proti nim stojí slizký bandita Calvera s jeho ozbrojenou tlupou zurvalých banditov. Je to jeden z tých päťhviezdičkových filmov, ktoré som videl už nespočet krát a stále ma ešte baví. Vždy si ho s radosťou znova pozriem. Odľahčene ukončím tento komentár názvom jednej skladby anglickej, punkovej hudobnej skupiny Toy Dolls - Yul Brynner was a skinhead! ***** ()

*CARNIFEX*

Nie som fanúšik westernov, a bolo to na mne aj cítiť. Sedem statočných však svoje kvality má, čo sa jednoducho poprieť nedá. Najmä herecké výkony, ktoré sú najdôležitejším faktorom, ťahajú kvalitu tohto snímku k obrovským percentuálnym hodnotám. Winnetou je ale pre mňa lepším filmom :) ()

Seriálové rebooty na cestě

09.04.2022

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (více)