Dokonalá rasa

Trailer

Nuovo Zelandia, představuje svět, kde spolu upíři a lidé mírumilovně žijí. Tato delikátní rovnováha se zdá zničená, když neznámá epidemie začne likvidovat lidskou populaci a jeden upír poruší zákon a začne zabíjet lidi. Upír Silus (Dougray Scott) je vyslán, aby chytil zločince, svého bratra Edgara. V pátrání spojí své síly s lidskou policejní kapitánkou (Saffron Burrows) a společně zjistí, že není všechno tak jednoduché jak to na první pohled vypadá. (oficiální text distributora)

Trailer

Pythonator

Ač je mi film žánrově blízký a rád bych mu dal aspoň tři hvězdičky, prostě nemůžu. Příliš mě zklamal a příliš jsem se u něho nudil. Po vizuální stránce jsou některé záběry úžasné, ale to je tak všechno. Chybí tomu šťáva a přitom to má silný potenciál. Škoda bycha honit. Aspoň tam byla skvělá Saffron Burrows, na kterou se dobře dívalo. ()

Margay

Bylo to zajímavé. Nechci na Bratrstvo myslet jako na upíry, koneckonců NIKDE ve filmu není ani jedenkrát řečeno slovo upír, i když mají zuby, chlastaj krev a se zdravím jsou na tom dobře. Jenže jsou použiti spíše jen jako prostředek, aby se polovina filmu nevyplácala na vysvětlování, co přesně je ta dokonalá rasa zač. Dougray Scott jako Silus je celou dobu toporný a i když chápu že to byl záměr, bylo to až tak dokonalé že vypadal jen jako znuděně odříkávající text a přemýšlející, co v tomhle filmu vlastně dělá. V podstatě jediný, kdo se snažil něco hrát, byl Edgar (Leo Gregory?). Vše ostatní ale bylo hodně, opravdu hodně dobré. Celou dobu jsem úplně nevěděla co si mám myslet, ale fakt je, že jsem se neodtrhla. Ztvárnění místa a kostýmů bylo na celém filmu asi nejlepší, pokus o inovaci také vítám s otevřenou náručí. Hodnocení ze čtyř hvězd, které jsem chtěla dát celý film, srazil dolů až konec. Překvapení bylo fajn, ale, sakra, kdo byl ten kluk, jak se dostali ven, proč co nač? Závěrečná Silusova promluva to dokonale zabila na jednu hvězdu, ale po zamyšlení a faktu že se mi celý film skutečně líbil, zvedám na tři a půl. :-) ()

SOLOM.

Bratrovražedný boj dvou upírů, mezi nimi stojí dívka, kterou chtějí oba dva-- klišé které bylo vidění již stokrát a na mnohem lepší úrovni. Podprůměrné herecké výkony a kopírování jiných filmů u mě shodilo hodnocení hodně dolů. Co se týká scénáře, je ze začátku celkem zajímavý a musím říct, že zhruba prvních 30 minut se mi film dost líbil. Potom ale jako by došly scénáristům kreativnější nápady a začala jedna nudná scéna za druhou. Je sice pravda, že se v nich vraždilo, ale většinou jsme toho moc neviděli, jen občas někdo vykřikl a potom byl záběr na mrtvolu.Samotné pohybování upírů mě už však zas až tak nenadchlo. Blížilo se to spíš ke kopírování Spidermana a přišlo mi to komické. Chodící upír s hadičkou však ještě víc. ()

Pitryx odpad!

No, když jsem na začátku viděl upíří zuby, bylo mi jasné, že se budu asi hodinu a půl nudit. Protože upírské story mne většinou nebaví. Haha. To bylo víc než nuda. Jediné zajímavé – fiktivní město a doba. Ale to je vše. Jinak prostě nic. Děj je vlastně jedno hluché místo, schází mu cokoli zajímavého. Občas náznak akce sice je, ale je to takové divně šedivé. Skoro bych tento snímek klasifikoval jako hodně podprůměrnou obyčejnou detektivku. Odpad. CI 17122010 78168427 ()

lykan9

Dokonalá rasa sice není jen tak obyčejným upírským hororem, ale bohužel zajímavému nápadu uškodilo zpracování. Prostředí a doba, kdy se film odehrává velmi dobré, ale čiší z toho levnost a amatérismus. Herci jsou slušní, ale většina postav je nezajímavá. S tímhle ALE bych mohl pokračovat dál. Každé plus, který tento film má, doprovází ALE a to je škoda, protože ujmout se toho někdo lepší, tak by se jednalo o zajímavý horůrek. ()

• Jonathan Rhys Meyers byl původně obsazen do role Edgara, kvůli dalším filmovým závazkům však musel natáčení opustit. (Terva)
  • Snímek získal dvě novozélandské filmové a televizní ceny, a to v kategoriích nejlepší kostýmy a nejlepší design. (Terva)
  • V roce 2012 byl snímek šestým nejdražím novozélandským filmem. (Terva)