Dokonalá rasa

Dokonalá bytosť

Horor / Drama

Nový Zéland / Velká Británie, 2006, 90 min

• SOLOM.

Bratrovražedný boj dvou upírů, mezi nimi stojí dívka, kterou chtějí oba dva-- klišé které bylo vidění již stokrát a na mnohem lepší úrovni. Podprůměrné herecké výkony a kopírování jiných filmů u mě shodilo hodnocení hodně dolů. Co se týká scénáře, je ze začátku celkem zajímavý a musím říct, že zhruba prvních 30 minut se mi film dost líbil. Potom ale jako by došly scénáristům kreativnější nápady a začala jedna nudná scéna za druhou. Je sice pravda, že se v nich vraždilo, ale většinou jsme toho moc neviděli, jen občas někdo vykřikl a potom byl záběr na mrtvolu.Samotné pohybování upírů mě už však zas až tak nenadchlo. Blížilo se to spíš ke kopírování Spidermana a přišlo mi to komické. Chodící upír s hadičkou však ještě víc.(3.5.2010)

• Hapretor

Už dlouho jsem se u filmu tak nenudil. Myšlenka filmu, že upíři jsou vlastně vědecký omyl, zbraň "Bratrstva" a pomáhají lidem, je úplně debilní. Triky a herci taky debilní. Celkové provedení - debilní. Tohle byl "můj" nejhorší film o upírech, co jsem viděl. - nuda, tupost, unylost, nenápaditost. "Bohu" dík za "Bladea".(30.8.2010)

Perfect Creature mi veľmi pripomína o 5 rokov starší film, ktorý u nás bežal pod veľmi šlahnutým názvom X-Wamp (v originále The Breed). Aj Perfect Creature sa odohráva v alternatívnej retro budúcnosti, kde ľudia a upíri žijú bok po boku vo vzájomnej harmónií. Žiadne vraždy, žiadne sanie krvi - práve naopak. Upíri, ktorí si hovoria "The Brotherhood", sú skôr patrónmi a ochrancami ľudstva. Sú to predovšetkým vedci, ktorí sa snažia prostredníctvom genetických experimentov zbavyť ľudstvo všetkých chorôb. No a ešte riešia jedenu veľmi závažnú otázku a tou je populačný problém. Za posledných 100 rokov sa totiž žiadny upír nenarodil, a to nehvorím o tom, že upíri iného ako mužského pohlavia sa nerodili ani v minulosti. Výsledkom experimentov je vírus, ktorý nakazí svojho autora a transformuje ho na krvilačnú beštiu. No a sranda sa môže začať... Nudný a pomalý dej zachraňuje snáď len temná atmosféra a štýlová vizuálna stránka. Inak veľmi slabý priemer, ale minimálne o triedu lepší ako spomínaný X-Wamps :)(31.3.2007)

• Morholt

Jediné, čím se to liší od všech těch upírských patlanin, je atmosféra fiktivního světa, ve kterém se celý film odehrává. Ten mix 19.století, 30tých let a vlastně i dnešního světa, to všechno dohromady se mi moc zamlouvalo. A na první pohled mě oslovilo i herecké obsazení. Duo Dougray Scott-Leo Gregory v sobě mělo potenciál a Saffron Burrows je kus ženský. Jenže taky všechno špatně. Saffron vypadá až moc nenamalovaně, Scott si celou dobu drží konstantní nijaký výraz a Leo ve mě sice jako jediný vzbudil nějakou emoci, ale smích jeho postava zřejmě vyvolávat neměla. Doporučuju maximálně jako němou kulisu k poslechu rádia. 10%(19.8.2012)

• HuanCraven

Docela originální prostředí a základní nápad, vůbec dobrých nápadů tam bylo víc, ale byly naprosto nezužitkované. Ale film se nám snaží na každém rohu "něco" říct až je to hrozná nuda, kdyby to byla mlátička, udělali by tvůrci líp. Celý příběh je děravý až hamba a člověk se po většinu času nudí. Neustálé kecy o síle hlavní hrdinky (jejíž představitelka podle mě vůbec nehrála, ale jen smutně chodila kolem), mě pak už docela vytáčeli. Nakonec dám dvě hvězdy i když s odřenýma ušima, protože celek není taková tragedie, spíš tak trochu podprůměr...(28.1.2010)

• - V roce 2012 byl snímek šestým nejdražím novozélandským filmem. (Terva)

• - Snímek získal dvě novozélandské filmové a televizní ceny, a to v kategoriích nejlepší kostýmy a nejlepší design. (Terva)

• - Jonathan Rhys Meyers byl původně obsazen do role Edgara, kvůli dalším filmovým závazkům však musel natáčení opustit. (Terva)