Dokonalá rasa

Dokonalá bytosť

Horor / Drama

Nový Zéland / Velká Británie, 2006, 90 min

• kombajn

WTF?? Ok, neexistoval Mendel, zakladatel genetiky... Ok, vzducholodě, zena u policie v dobe (sakra co to je vlastne za podivnou dobu??)... Polovina rekvizit vypada jako z konce 19.století a druhá jako ze současnosti (vzducholode, auta, metro, baterka, noviny tisknute laserovou tiskarnou - minimalne od pohledu, protoze se na nich barva nerozpusti ani v kaluzi), to vsechno behem prvnich 10ti minut. Ok, nazveme si to treba "alternativni doba". Samozrejme tajemne Bratrstvo, piti krve a spousta blabolu. Priserne dokreslovane pozadi, par radobyefektnich "něcojakobullettimů". Prostě docela ZLO.(15.5.2007)

• HuanCraven

Docela originální prostředí a základní nápad, vůbec dobrých nápadů tam bylo víc, ale byly naprosto nezužitkované. Ale film se nám snaží na každém rohu "něco" říct až je to hrozná nuda, kdyby to byla mlátička, udělali by tvůrci líp. Celý příběh je děravý až hamba a člověk se po většinu času nudí. Neustálé kecy o síle hlavní hrdinky (jejíž představitelka podle mě vůbec nehrála, ale jen smutně chodila kolem), mě pak už docela vytáčeli. Nakonec dám dvě hvězdy i když s odřenýma ušima, protože celek není taková tragedie, spíš tak trochu podprůměr...(28.1.2010)

• monolog

Tak to zase bylo něco. Autoři PC chtěli vypovědět tu nejsvětější a nejkrásnější pravdu, podstatu života a všehomíra, celou hodinu a půl se o to snažili a doslova využili každý jim známý způsob, jak by ji vypověděli dostatečně jasně a srozumitelně všem mládežníkům ulítávajícím na značkovým oblečení a televizních megaspektáklech. Inu, jen tu pravdu neznali, což je sice dneska spíše zanedbatelný detail, jenže mně vadí. Příběh je dost zmatený, trhaný, jako směs tří různých seriálových epizod, navíc nevalné kvality. Stokrát viděné a mnohem víckrát zatracované. Zezačátku se režisér snaží o dnes již standardní barevně filtrovaný pohled, jenže měl k obědu teplý pivo a chlupatý knedlíky a tak než je střed filmu, všechno to zmizí rychleji, než prostitutka po práci. Herci děsivě přehrávají, nejvíc asi Dougray jako Silus. Pravda sice je, že by se na tu roli hodil, jenže jeho upjatá a drsně sípající verze Drakuly Christophera Lee je příliš šablonovitá a vážná, než aby to byl sympaťák. V tomhle filmu vlastně nejsou sympaťáci, ale zase v něm nejsou ani nesympaťáci a tak mi bylo úplně ukradený, co se s kýmkoliv stane ještě dávno před finální bitkou. Postavy jsou nepropracovaný a humor tu není absolutně žádný.(13.4.2007)

• Morholt

Jediné, čím se to liší od všech těch upírských patlanin, je atmosféra fiktivního světa, ve kterém se celý film odehrává. Ten mix 19.století, 30tých let a vlastně i dnešního světa, to všechno dohromady se mi moc zamlouvalo. A na první pohled mě oslovilo i herecké obsazení. Duo Dougray Scott-Leo Gregory v sobě mělo potenciál a Saffron Burrows je kus ženský. Jenže taky všechno špatně. Saffron vypadá až moc nenamalovaně, Scott si celou dobu drží konstantní nijaký výraz a Leo ve mě sice jako jediný vzbudil nějakou emoci, ale smích jeho postava zřejmě vyvolávat neměla. Doporučuju maximálně jako němou kulisu k poslechu rádia. 10%(19.8.2012)

Perfect Creature mi veľmi pripomína o 5 rokov starší film, ktorý u nás bežal pod veľmi šlahnutým názvom X-Wamp (v originále The Breed). Aj Perfect Creature sa odohráva v alternatívnej retro budúcnosti, kde ľudia a upíri žijú bok po boku vo vzájomnej harmónií. Žiadne vraždy, žiadne sanie krvi - práve naopak. Upíri, ktorí si hovoria "The Brotherhood", sú skôr patrónmi a ochrancami ľudstva. Sú to predovšetkým vedci, ktorí sa snažia prostredníctvom genetických experimentov zbavyť ľudstvo všetkých chorôb. No a ešte riešia jedenu veľmi závažnú otázku a tou je populačný problém. Za posledných 100 rokov sa totiž žiadny upír nenarodil, a to nehvorím o tom, že upíri iného ako mužského pohlavia sa nerodili ani v minulosti. Výsledkom experimentov je vírus, ktorý nakazí svojho autora a transformuje ho na krvilačnú beštiu. No a sranda sa môže začať... Nudný a pomalý dej zachraňuje snáď len temná atmosféra a štýlová vizuálna stránka. Inak veľmi slabý priemer, ale minimálne o triedu lepší ako spomínaný X-Wamps :)(31.3.2007)

• - Snímek získal dvě novozélandské filmové a televizní ceny, a to v kategoriích nejlepší kostýmy a nejlepší design. (Terva)

• - V roce 2012 byl snímek šestým nejdražím novozélandským filmem. (Terva)

• - Jonathan Rhys Meyers byl původně obsazen do role Edgara, kvůli dalším filmovým závazkům však musel natáčení opustit. (Terva)