Dokonalá rasa

Nuovo Zelandia, představuje svět, kde spolu upíři a lidé mírumilovně žijí. Tato delikátní rovnováha se zdá zničená, když neznámá epidemie začne likvidovat lidskou populaci a jeden upír poruší zákon a začne zabíjet lidi. Upír Silus (Dougray Scott) je vyslán, aby chytil zločince, svého bratra Edgara. V pátrání spojí své síly s lidskou policejní kapitánkou (Saffron Burrows) a společně zjistí, že není všechno tak jednoduché jak to na první pohled vypadá. (oficiální text distributora)

Litsarch

Nevěděl jsem co od toho čekat a nakonec přišla i příjemná jednohubka. Scénář a myšlenka snímku není špatná. To, že upíři, Bratrstvo, je sice lidem nadřazenější ale chce jim pomáhat, chránit je, místo toho aby je zabíjelo, mě zaujalo a chtěl jsem vědět jak to funguje ve filmu. První co mě zaujalo bylo design města, prostředí. Připomíná sice XY jiných snímků, ale vem to čert, jelikož je dobrý a funguje. I když Bratrstvo lidem pomáhá, vyrábí pro ně třeba vakcíny proti chřipce apod., tak jako v každém společenství se najde "černá ovce rodiny", která vše podělá, v tomto případě Edgar, a zápletka je na světě. Po pár jeho vraždách vylézá na povrch ještě jedna věc. Krásná ukázka toho, jak dokáží "ti nahoře" manipulovat s infomacemi, které jsou předkládány lidem, zakrývat vraždy apod. Jinak řečeno: vysoká politická hra. Silus, bratr Edgara, je samozřejmě nejlepší pro vyřešení situace kvůli tvz. bratrskému poutu. Z lidského druhu se do vyšetřování zapojí policistka a jdou po něm spolu. Děj pokračuje, přibývají další okolnosti a tak dále. Překvapilo mě, jak tento děj vcelku dobře funguje, nepůsobí jako přitažený za vlasy (i když někdy, no) a nekouká se na něj špatně. I přes počet klišé a chtění působit jakkoli velkolepě (což se mu nedaří). Největší kámen úrazu, který snímek hrozně strhává, je závěrečný finální souboj. Ten musím uznat, že je opravdu děs a bída. Když úsek filmu, který má být jeho vrcholem, je nejhorší, tak to opravdu není dobré. Naštěstí závěr to trochu zachraňuje. Perfect Creature si určitě, stejně jako já, valná většina lidí znovu nepustí, narozdíl třeba od Queen of the Damned, ale na jedno zkouknutí není špatný. ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $1,012,639Tržby za predaj DVD v USA $15,191,944 //počet predaných kusov 793,827 ()

monolog

Tak to zase bylo něco. Autoři PC chtěli vypovědět tu nejsvětější a nejkrásnější pravdu, podstatu života a všehomíra, celou hodinu a půl se o to snažili a doslova využili každý jim známý způsob, jak by ji vypověděli dostatečně jasně a srozumitelně všem mládežníkům ulítávajícím na značkovým oblečení a televizních megaspektáklech. Inu, jen tu pravdu neznali, což je sice dneska spíše zanedbatelný detail, jenže mně vadí. Příběh je dost zmatený, trhaný, jako směs tří různých seriálových epizod, navíc nevalné kvality. Stokrát viděné a mnohem víckrát zatracované. Zezačátku se režisér snaží o dnes již standardní barevně filtrovaný pohled, jenže měl k obědu teplý pivo a chlupatý knedlíky a tak než je střed filmu, všechno to zmizí rychleji, než prostitutka po práci. Herci děsivě přehrávají, nejvíc asi Dougray jako Silus. Pravda sice je, že by se na tu roli hodil, jenže jeho upjatá a drsně sípající verze Drakuly Christophera Lee je příliš šablonovitá a vážná, než aby to byl sympaťák. V tomhle filmu vlastně nejsou sympaťáci, ale zase v něm nejsou ani nesympaťáci a tak mi bylo úplně ukradený, co se s kýmkoliv stane ještě dávno před finální bitkou. Postavy jsou nepropracovaný a humor tu není absolutně žádný. ()

Pepinec

No, výborně... Takže tu máme další skvost, který je logický a přínosný asi jako rozhodnutí Evropské unie zakázat rtuťové teploměry. Za všechny komentáře světa mluví část poslední věty obsahu "...a společně zjistí, že není všechno tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá." Svatá pravda. Čili, co uděláte, pane Standringu, až vás a vaše kamarády opět popadne nutkavá touha ničit nás vašimi hovadoidními blablaminami? Dáte si nejprve do podpaží teploměr, jestli náhodou nemáte horečku, a budete si přitom opakovat, jaké máte štěstí, že můžete mít pořád teploměr rtuťový, protože s tím novým byste si naměřil leda tak prdlačku. Stejnou prdlačku, za kterou stojí tahle vaše břečka. ()

Stegr

40% - Už jsem se dlouho takhle nenudil u filmu tohoto žánru, velké, rozvleklé zklamání (na to, že má film hodinu a půl docela "úspěch", že mě stihl nudit). Nemít ten film tak krásnou vizuální stránku a dobrý (totálně zazděný) nápad, neměl bych slitování... ()

teutates odpad!

Úplna zbytočnosť,ktorá sa snaží uchvátiť svojou"veľkoleposťou"a vysvetlením podstaty danej situácie!V tomto prípade sa nieje o čom baviť-"snaživý"herci,hrozné prevedenie,neschopná režia...strata 90minút života..! ()

AGAMENON

Narazit v dnešní době na originální nápad, je tak snadné, jako pěstovat orchideje na asfaltce před barákem, jenže šikovnej nápad není všechno, důležité je jej dobře i zůročit ve scénaři, potažmo v samotném filmu a tady na celé čáře selhává scénárista a režisér v jedné osobě. Přitom to tak všechno začalo, svět kde žijí lidé a upíři pospolu v míru, takže divák je osvobozen od zažité představy, coby světloplachého netvora ponocích tajně sající krev nebohým obětem, naopak upíři zde jsou spíše další vývojový článek, mají za úkol lidstvo chránit a sloužit mu, navíc celý svět je vybudován v milé retro atmosféře (po nebi se prohánějí vzducholodě). Svět který scénárista stvořil vybízel k tolika nápadům, není to ta rozesmátá,přebarvená, naivistická společnsot jako ze Světa zítřka, naopak se více blíží k temné skutečnosti, světem řádí smrtonosná chřipka, bez pravidelného očkování by lidé nejspíše všichni pomřeli, genetika je zakázána, ale upíři si s ní tajně hrají, oni vlastně jsou výtvorem genetické inženýrství, v kostelech se daruje krev pro upíry (škoda že není naznačeno, kolik jich vlastně je). Pak to jde už jenom z kopce, scénář je zaplevelen naprostými banalitami, co se postav, jejich motivací a dialogů týče, takže tady máme jednoho hodného, milého upírka, který to dotáhne v hierarchii společenstva (upíři tvoří víceméně náboženskou organizaci) vysoko, ale má zlého pomateného bratra, který chce změnit svět, takže svou infikovanou krví „léčí“ lidskou i tu upíří společnost, všechny osoby po požití jaksepatří zmagoří, pak tu máme dále jednu drsnou, traumatem zasaženou policistku, do které se náš klaďas zakouká, byť jsou nám upíři servírování jako asexuální bytosti. Pochvalné zkazky na herecké představitele ode mne taky nečekejte, Dougray Scott jako hlavní kladný upír má jeden výraz (žádný), doprovázený holubím krčením hlavy (naprosto okouzlující), jeho vyvolenou se k mému úžasu stala (scénář předepisuje, tak co naplat) vyžilá vychrtlina Saffron Burrowsová , ostatní lidé mají nulový prostor, jde o jednorozměrné figurky a s těmi se mnoho dělat nedá. Z hlediska kostymérského, film představoval docela zajímavou výzvu, bohužel se to celé smrsklo na to, že obyčejní lidé (film je situován do chudinské čtvrti) jako by vypadli z románu Charlese Dickense, policisté v civilu jako vágusáci z 30. let, ty ostatní zas klasické anglické uniformy, akorát trochu víc s fašistickým nádechem a co se týká upírů, ty nemůžou nosit nic jinýho, než černý hadry a dlouhý černý pláště (to opravdu nešlo vymyslet něco originálnějšího?), naštěstí tedy nemájí i černé brýle. Režisér si před natáčením podíval na pár starých hororů, na pár reklam a klipů, aby filmu dodal novou šťávu, bohužel jeho neustálé přibližovačky, zpomalovačky, zrychlovačky mi počase lezly neuvěřitelně na nervy, navíc jde o naprosté samoúčelné blbiny, které mají zamaskovat jeho neschopnost vytvořit atmosféru. Vizuální efektů není moc, nejsou ani nikterek úžasné, v rozpočtu na ně prostě nebyli peníze, tu krásnou vzducholoď uvidíme asi dvakrát, zato se dočkáme strašlivého umělého děště. () (méně) (více)

SOLOM.

Bratrovražedný boj dvou upírů, mezi nimi stojí dívka, kterou chtějí oba dva-- klišé které bylo vidění již stokrát a na mnohem lepší úrovni. Podprůměrné herecké výkony a kopírování jiných filmů u mě shodilo hodnocení hodně dolů. Co se týká scénáře, je ze začátku celkem zajímavý a musím říct, že zhruba prvních 30 minut se mi film dost líbil. Potom ale jako by došly scénáristům kreativnější nápady a začala jedna nudná scéna za druhou. Je sice pravda, že se v nich vraždilo, ale většinou jsme toho moc neviděli, jen občas někdo vykřikl a potom byl záběr na mrtvolu.Samotné pohybování upírů mě už však zas až tak nenadchlo. Blížilo se to spíš ke kopírování Spidermana a přišlo mi to komické. Chodící upír s hadičkou však ještě víc. ()

Morholt

Jediné, čím se to liší od všech těch upírských patlanin, je atmosféra fiktivního světa, ve kterém se celý film odehrává. Ten mix 19.století, 30tých let a vlastně i dnešního světa, to všechno dohromady se mi moc zamlouvalo. A na první pohled mě oslovilo i herecké obsazení. Duo Dougray Scott-Leo Gregory v sobě mělo potenciál a Saffron Burrows je kus ženský. Jenže taky všechno špatně. Saffron vypadá až moc nenamalovaně, Scott si celou dobu drží konstantní nijaký výraz a Leo ve mě sice jako jediný vzbudil nějakou emoci, ale smích jeho postava zřejmě vyvolávat neměla. Doporučuju maximálně jako němou kulisu k poslechu rádia. 10% ()

Terva odpad!

Lidé a upíři žili v harmonii... až do dneška! Až když jsem viděl na vlastní oči, vřela ve mě krev. Mám rád upířiny, ale co je moc, to je moc. Glenn Standring si nezaslouží být upírem. ()

ja.rebel

Upíři co chrání a zachraňují lidstvo. No to tu teda fakt ještě nebylo. Blbost je to náramná, ale řekněme, že nápad skutečně originální. ()

IceQueen

V tomto modručkom filme ma najviac znervózňovalo a rušilo to, že som sa snažila identifikovať obdobie, v ktorom sa celá šlamastika odohrávala. Po uliciach jazdili autá aj kone, nad mestom sa vznášali vzducholode a všetci boli špinaví a poobliekaní ako v časoch Toma Sawyera, ale podaktoré technické výdobytky a aj správanie všetkých zúčastnených dávali tušiť, že predsa sme trochu inde. Ale sakra kde? Hlavný upírsky hrdina sa asi v mene bratstva zriekol mimiky a pri prenasledovaní svojho zvlčilého brata si počínal dosť nešikovne (ale aspoň si zachoval tvár, takú istú po celý čas). Správny upír sa má správať ako...upír a nie pobehovať v čiernom kabátci a očuchávať policajtky. ()

maverick10

Kdyz z napadu vytvorite hovno, ktere je tak dementni ze kdyz uz ho vyslapnete, neprilepi se vam ani na botu stoji za to se zastavit, zamyslet se odhodit klicky od auta do kukuricneho pole, svleknout se do naha a pobihat dokola... ()

kombajn

WTF?? Ok, neexistoval Mendel, zakladatel genetiky... Ok, vzducholodě, zena u policie v dobe (sakra co to je vlastne za podivnou dobu??)... Polovina rekvizit vypada jako z konce 19.století a druhá jako ze současnosti (vzducholode, auta, metro, baterka, noviny tisknute laserovou tiskarnou - minimalne od pohledu, protoze se na nich barva nerozpusti ani v kaluzi), to vsechno behem prvnich 10ti minut. Ok, nazveme si to treba "alternativni doba". Samozrejme tajemne Bratrstvo, piti krve a spousta blabolu. Priserne dokreslovane pozadi, par radobyefektnich "něcojakobullettimů". Prostě docela ZLO. ()