Pošťák Pat (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1981, 141x15 min

Chris Taylor

Kulvinder Ghir

Bábková animácia "stop motion" inšpirovaná českými inovátormi filmového priemyslu. Poštár Pat, verný príslušník "Royal Mail", kráľovskej poštovej služby je nositeľom odkazu tejto organizácie so siahodlhou históriu, založenou Henrym VIII v roku 1516. Aj keď sú bábky neustále v pohybe, obraz na mňa pôsobí staticky (nedostatočná kreativita kamery) a taktiež mi chýba zmysel pre detail v porovnaní s českými rozprávkami rovnakého žánru.(12.8.2017)

V dobách nedávno minulých, kdy nebyla zeměkoule propojena bezdrátovými technologiemi, byla pošta jediným spojením se světem. Popsaly se tuny papíru, nalepovaly s známky příslušných nominálních hodnot a za pár dní proběhlo: "klepání, cink a už psaní mám". Z takové doby pochází pošťák Pat, který sice považuje svou práci za velmi zodpovědnou, ale to mu nijak nebrání v tom, aby občas neznevážil uniformu skákáním panáka, pochrupáváním na mezi, sáňkováním nebo dokonalou ztrátou orientace v terénu.(23.6.2009)

• MM_Ramone

Táto zvláštne animovaná anglická rozprávka môže zaujať naozaj iba batoľatá, ktoré sa tešia už len toho mála, že je to farebné a hýbe sa to. Snaží sa to byť náramne výchovné, ale pritom je to len nudné. Už od úvonej znelky je to trapas. Nesympatický "Poštár Pat" so svojim hnusným kocúrom chodí po mestečku plnom retardovaných obyvateľov. Pripadá mi to celé akési úchylné. A to čo má medzi očami ani neviem či je prerastený nos alebo stoporený penis. *(16.10.2009)

• Jara.Cimrman.jr

Pošťák Pat žije v báječném světě, ve kterém jsou všichni hodní a pomáhají si. To je jistě úžasné, ale buď tento lehce infantilní seriál nikdo nesleduje nebo si z něj nejmladší neberou řádný příklad a to zas až tak moc dobře není. Nicméně jako dospělý divák musím ocenit, že Česká pošta má v Patovi zdravou konkurenci a její manažéři jistě bedlivě sledují, kterak se dají zlepšit již tak dokonalé služby občanům. Samozřejmě jenom těm hodným, kteří se nerozčílí při hodinových stáních u přepážky a netrvají na tom, aby zásilka byla doručena na adresu uvedenou na obálce.(26.6.2015)

Animované příběhy pošťáka Pata se zajímavou atmosférou vesnice, které mě kdysi přiměly k tomu abych vydloubala kusy podlahy, slepila je k sobě a postavila si svou malou podobnou vesničku... Věřte, že rodiče nejsou nadšení, když až takovou kreativnost vzbudí v potomkovi dětský seriál. Dnes už tyto doby připomínají jen nevyplněné spáry mezi dřevěnými deskami podlahy... Na úvodní písničku se nedá zapomenout! Tak si pojďme zazpívat... Pošťák Pat, Pošťák Pat, Pošťák Pat má náramný svět. Vstává brzy ráno, kocour mňoukne ANO, pak už oba s poštou vyráží...Pošťák Pat, Pošťák Pat, ...(7.4.2013)

• - Vesnice Greendale, ve které pošťák žije, je inspirována skutečným údolím Longsleddale v Cumbrii. (Borrtex)