Pošťák Pat (TV seriál)

Velká Británie, 1981, 141x15 min

Chris Taylor

Zvuk:

Dan Hiland

Animované příběhy pošťáka Pata se zajímavou atmosférou vesnice, které mě kdysi přiměly k tomu abych vydloubala kusy podlahy, slepila je k sobě a postavila si svou malou podobnou vesničku... Věřte, že rodiče nejsou nadšení, když až takovou kreativnost vzbudí v potomkovi dětský seriál. Dnes už tyto doby připomínají jen nevyplněné spáry mezi dřevěnými deskami podlahy... Na úvodní písničku se nedá zapomenout! Tak si pojďme zazpívat... Pošťák Pat, Pošťák Pat, Pošťák Pat má náramný svět. Vstává brzy ráno, kocour mňoukne ANO, pak už oba s poštou vyráží...Pošťák Pat, Pošťák Pat, ...(7.4.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Pošťák Pat žije v báječném světě, ve kterém jsou všichni hodní a pomáhají si. To je jistě úžasné, ale buď tento lehce infantilní seriál nikdo nesleduje nebo si z něj nejmladší neberou řádný příklad a to zas až tak moc dobře není. Nicméně jako dospělý divák musím ocenit, že Česká pošta má v Patovi zdravou konkurenci a její manažéři jistě bedlivě sledují, kterak se dají zlepšit již tak dokonalé služby občanům. Samozřejmě jenom těm hodným, kteří se nerozčílí při hodinových stáních u přepážky a netrvají na tom, aby zásilka byla doručena na adresu uvedenou na obálce.(26.6.2015)

• Segrestor

Zasraný multikulti! Pak se to nacpe do pohádky pro nejmenší. Poštěvák Pet a jeho vesnička plná mongoloidů, downů, somálců a inuitů, chybí snad už jen rusáci. Ti všichni žijí své titěrné životy závislé na poště, na tom, co jim Pet doručí. Zápletky jak z nosu. Vietnamka je smutná, že ji nebyl doručen dort. Ano, v této Utopii se i dorty posílají poštou. A tak přijede holčička na vozíčku, aby ji utěšila. Kolem projde nějaký přemoudřelý černoušek, který vymyslí, že by to mohl zařídit ten jejich obecní poštěvák. A taky že jo. Zařídí to. Všichni se radují. Konec.(21.1.2014)

• blondboss

Poštár Pat je veselým, aj keď trochu čudným "večerníčkovským" počinom pre anglické deti, a samozrejme nielen pre ne. Nemôžem ale dať vysoké hodnotenie, keďže je to naozaj mierené na to úplne najmenšie publikum. Napr. to, že Pat je "majster sveta", ktorý všade bol, všetko vie a každému pomôže, až tak nevadí, ale to, že obyvatelia si medzi sebou posielajú poštou už pomaly aj hovienko z nutrie, tak to už je hádam aj na tie najmenšie deti príliš detinské. Slabé dve hviezdičky. 30 %(29.5.2015)

• MM_Ramone

Táto zvláštne animovaná anglická rozprávka môže zaujať naozaj iba batoľatá, ktoré sa tešia už len toho mála, že je to farebné a hýbe sa to. Snaží sa to byť náramne výchovné, ale pritom je to len nudné. Už od úvonej znelky je to trapas. Nesympatický "Poštár Pat" so svojim hnusným kocúrom chodí po mestečku plnom retardovaných obyvateľov. Pripadá mi to celé akési úchylné. A to čo má medzi očami ani neviem či je prerastený nos alebo stoporený penis. *(16.10.2009)

• - Vesnice Greendale, ve které pošťák žije, je inspirována skutečným údolím Longsleddale v Cumbrii. (Borrtex)