Pošťák Pat (TV seriál)

Velká Británie, 1981, 141x15 min

Chris Taylor

Kulvinder Ghir
  • Jara.Cimrman.jr

Pošťák Pat žije v báječném světě, ve kterém jsou všichni hodní a pomáhají si. To je jistě úžasné, ale buď tento lehce infantilní seriál nikdo nesleduje nebo si z něj nejmladší neberou řádný příklad a to zas až tak moc dobře není. Nicméně jako dospělý divák musím ocenit, že Česká pošta má v Patovi zdravou konkurenci a její manažéři jistě bedlivě sledují, kterak se dají zlepšit již tak dokonalé služby občanům. Samozřejmě jenom těm hodným, kteří se nerozčílí při hodinových stáních u přepážky a netrvají na tom, aby zásilka byla doručena na adresu uvedenou na obálce.(26.6.2015)

V dobách nedávno minulých, kdy nebyla zeměkoule propojena bezdrátovými technologiemi, byla pošta jediným spojením se světem. Popsaly se tuny papíru, nalepovaly s známky příslušných nominálních hodnot a za pár dní proběhlo: "klepání, cink a už psaní mám". Z takové doby pochází pošťák Pat, který sice považuje svou práci za velmi zodpovědnou, ale to mu nijak nebrání v tom, aby občas neznevážil uniformu skákáním panáka, pochrupáváním na mezi, sáňkováním nebo dokonalou ztrátou orientace v terénu.(23.6.2009)

Animované příběhy pošťáka Pata se zajímavou atmosférou vesnice, které mě kdysi přiměly k tomu abych vydloubala kusy podlahy, slepila je k sobě a postavila si svou malou podobnou vesničku... Věřte, že rodiče nejsou nadšení, když až takovou kreativnost vzbudí v potomkovi dětský seriál. Dnes už tyto doby připomínají jen nevyplněné spáry mezi dřevěnými deskami podlahy... Na úvodní písničku se nedá zapomenout! Tak si pojďme zazpívat... Pošťák Pat, Pošťák Pat, Pošťák Pat má náramný svět. Vstává brzy ráno, kocour mňoukne ANO, pak už oba s poštou vyráží...Pošťák Pat, Pošťák Pat, ...(7.4.2013)

Bábková animácia "stop motion" inšpirovaná českými inovátormi filmového priemyslu. Poštár Pat, verný príslušník "Royal Mail", kráľovskej poštovej služby je nositeľom odkazu tejto organizácie so siahodlhou históriu, založenou Henrym VIII v roku 1516. Aj keď sú bábky neustále v pohybe, obraz na mňa pôsobí staticky (nedostatočná kreativita kamery) a taktiež mi chýba zmysel pre detail v porovnaní s českými rozprávkami rovnakého žánru.(12.8.2017)

• Segrestor

Zasraný multikulti! Pak se to nacpe do pohádky pro nejmenší. Poštěvák Pet a jeho vesnička plná mongoloidů, downů, somálců a inuitů, chybí snad už jen rusáci. Ti všichni žijí své titěrné životy závislé na poště, na tom, co jim Pet doručí. Zápletky jak z nosu. Vietnamka je smutná, že ji nebyl doručen dort. Ano, v této Utopii se i dorty posílají poštou. A tak přijede holčička na vozíčku, aby ji utěšila. Kolem projde nějaký přemoudřelý černoušek, který vymyslí, že by to mohl zařídit ten jejich obecní poštěvák. A taky že jo. Zařídí to. Všichni se radují. Konec.(21.1.2014)

• - Vesnice Greendale, ve které pošťák žije, je inspirována skutečným údolím Longsleddale v Cumbrii. (Borrtex)