Rivalové pod rudým sluncem

Rivali pod červeným slnkom

Red Sun

Western / Dobrodružný

Francie / Itálie / Španělsko, 1971, 110 min

Musím dát 5* protože když mě něco takhle pobaví tak je to super. Vemte jen příběh samuraj na divokym západě a ani jednou to nesklouzne do demence. Akční scény fajn, a obsazení je takovej bonbónek na cestu. V pomyslném žebříčku drsňáků je pro mě Charles Bronson hned druhý za Clintem Eastwoodem takže cool. Pro lidi co rádi kvalitní westerny určitě doporučuju.(20.3.2005)

Ty dvě hodiny utečou jako nic - nenudil jsem se ani chvíli. Nelze očekávat žádnou intelektuální pastvu, ale prázdné to taky není. Prostě slušný western, který navíc zdvihá herecké obsazení. Je zajímavé, jak dvojice Bronson/Mifune funguje, i kdybychom nebrali v potaz, že Mifune repliky odříkával se svou mizivou znalostí cizích jazyků(23.12.2007)

90% - Dokonale fungující splácanina se skvělou hudbou Maurice Jarrea. Zatraceně nebezpečný zlosyn Alain Delon, vtipný, lidský i drsný Charles Bronson, chladný, hrdý a elegantní Toshiro Mifune a strašně sexy Ursula Andress (v angličtině věru libozvučné příjmení fungující jako praktický imperativ!!!). Dostalo mě to jako malého mrňouse, dostává mě to i jako stárnoucího mrňouse. Nač ta zdejší přísnost?(11.9.2005)

Velmi netradicni film. Zaclenit japonskeho samuraje na Divoky zapad, proc ne?! Spise nez o western si vsak myslim, ze se jedna o dobrodruzny film s naprosto uzasnym hereckym obsazenim. Nejvice me bavil Bronson a jeho vtipne komentare a poznamky. Film bavi, jen bych mozna vynechal vse, vcem figurovali komancove a zaver take trosku pozmenil. Na volne odpoledne ale vhodny film:-).(23.1.2009)

"Revolver.. Meč.. Smrt je jen smrt.." Druhý biják, v němž se sešly dvě velké star, na první pohled dost nečekaně, totiž převážně mlčenliví hrdinové Bronson s Delonem.. Nutno přiznat, že tahle inspirace Tenkrát na východě i po těch letech platí za nesmírně zábavný a převážně i zdařilý a funkční filmový hybrid.. Klasik Terence Young stvořil další jedinečný kus, ačkoli označení westernová roadmovie by tomu na papíře zrovna dvakrát nenasvědčovalo..(10.4.2016)

• - Obsazení Mifuneho a Bronsona znamenalo, že se na plátně objevili bok po boku představitelé jednoho ze Sedmi samurajů a jednoho ze Sedmi statečných. (Rosalinda)

• - Natáčení probíhalo ve Španělsku. (Terva)

• - Japonský velvyslanec zmiňuje císaře jménem Mikado. Toto slovo ale v japonštině existovalo až od roku 1880, zatímco děj filmu je zasazen do doby o deset let dřívější. (Hans.)