Rivalové pod rudým sluncem

Rivali pod červeným slnkom

Red Sun

Western / Dobrodružný

Francie / Itálie / Španělsko, 1971, 110 min

ani na chvilku nenudící, vtipný a přitažlivý western.....Všem hercům padnou charaktery postav přesně na míru/jako prdel na hrnec...Duo Bronson-Mifune funguje až překvapivě parádně-jeden druhému nahrávají na smeče s lehkostí a hravostí, je mezi nima ta "chemie"(jak se dnes říká)-a člověk si prostě musí říct, že ,,jsou to zatracení frajeři(!)"(22.8.2011)

Povedený western, kde jsou dostatečně zajímavé postavy na to, abyste s nimi udrželi svou pozornost. Charles Bronson je ten správný chlap, s kterým chcete projít pustinami, ale teprve s Toshirem Mifunem dostává ještě další náboj. Alain Delon vystřihnul pohodového grázla a ženské představitelky jsou prostě nádherné. Jednoduché, ale nikoli špatné.(16.2.2015)

"Jak dlouho zůstaneme?" - "To záleží jen na tom, kdy to Gotche začne svědět." - "Mě to svědí už teď." - "Trpělivost, já tě pošimrám." Charles Bronson a Alain Delon znovu spolu. Tentokrát však ne na stejné straně (Sbohem příteli 1968). Potěšila první Bondgirl Ursula Andress, ta zde ukáže ňadro a dostane pořádnou facku od Bronsona. Prostitutku Kristinu ztvárnila perfektně, ostatatně jako Toširó Mifune svého samuraje. Skvělá netradiční westernovka nabitá humorem. - 80%.(14.4.2017)

Zajímavý a trošku netradiční western s nádechem orientu. Mezinárodnímu obsazení vládne skvělý Mifune, který svého samuraje na divokém západě nemohl prostě prodat lépe. Alain Delon v záporné roli se mockrát nezjeví. Ursula dokonale prodá své půvaby a při sledování Charlese Bronsona si divák vlastně jen uvědomí, že toho kromě Sedmi Statečných a Tenkrát na Západě spolu s tímto filmem více kvalitního westernům neposkytl. 70%(16.1.2009)

Jedna velká záhada mého dětství je vyřešena. Když jsem byla hodně maličké děťátko, kterému rodiče skoro nedovolovali dívat se na televizi, aby z ní nezblblo a vnímalo ty správné životní hodnoty, hlídávala mě občas babička, která mě přirozeně nechávala zírat na cokoliv, co jsem si zamanula. A z těchto dob mi zůstala letmá vzpomínka na western se samuraji, kde "na konci visí na sloupu ten meč". To byly jediné vědomé informace, které mi zůstaly. Podvědomí, to už je jiná. Myslím, že mi to hodně pošramotilo psychosociální vývoj a nakazilo mě to představou, že chlapi se dělí na tři skupiny: (SPOILER) všiváci, žertující všiváci a ti čestní, kteří se pro život nehodí a musí zemřít (KONEC SPOILERU). Dnes jsem tedy film našla a mohla ho porovnat se svojí dětskou vzpomínkou, je samozřejmě jiný, než si ho pamatuji, ale pořád si ho cením mnohem víc, než například Tenkrát na západě.(5.10.2014)

• - Hlavní role ztvárnili představitelé 4 různých národností, a to Američan Charles Bronson, Japonec Toshiro Mifune, francouzský herec Alain Delon a Ursula Andress, která je ze Švýcarska. (Terva)

• - Obsazení Mifuneho a Bronsona znamenalo, že se na plátně objevili bok po boku představitelé jednoho ze Sedmi samurajů a jednoho ze Sedmi statečných. (Rosalinda)

• - Natáčení probíhalo ve Španělsku. (Terva)