Ztraceni - Série 5

(série)
Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2009, 12 h 10 min (Minutáž: 42–46 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Jorge Garcia, Josh Holloway, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Henry Ian Cusick, Michael Emerson (více)

Epizody(17)

Colonist

Pro mě nejlepší série a vrchol celého seriálu. Je to sice už úplně jiný seriál, než jaký jsme sledovali v 1. řadě, ale mně to vyhovuje, cestování časem mám rád. Pravda, děj je občas hodně chaotický a překombinovaný a řada věcí si protiřečí nebo nedává smysl, jenže celá 5. série je taková jízda, že nad tím nemáte čas přemýšlet. Pro mě to byl výjimečný zážitek, který už asi nikdy nic nepřekoná. U předchozích sérií jsem vždycky vypsal epizody, které považuji za nejlepší, jenže u této řady by to byly prakticky všechny :-). Tak alespoň TOP 3: The Incident, This Place is Death a Dead is Dead. ()

Vabr

U minulé série psali někteří, že to je úvod do pořádnýho sci-fi, který nastane v týhle sérii, ale upřímně nebyla naštěstí ani moc sci-fi. Jde vidět, že tak jako druhá série tato série taky nemá moc cíl, a tak se sem hodily přeskoky v čase, které jsem popravdě čekal využitější a 70. léta. Hodně mě však opravdu spoustu dílů s*alo a neuvěřitelně iritovalo to, proč se vrátili ti tupci zpátky na ostrov! Nedává to vůbec smysl, protože pár postav z té skupiny ani nemá důvod! Kvůli tomu jsem si pak moc tuhle sérii nemohl užívat. Ale na tom faktu mě nakonec i naštvalo to, že oni to nakonec u několika postav vysvětlili, ale až snad minimálně po polovině série, což je strašlivě pozdě, takže už to na mě ani nezabírá tím dojmem jako: ,,Ahá, tak to chápu. Už je to v pořádku.'' Ze skupiny Daniel, Charlotte a spol jsem si víc oblíbil Milese. Charlotte se v téhle sérii vyšvihla před Daniela a víc jsem si ji oblíbil také. Bohužel tu Daniela potom upozadnili 😕. Ben se opět chová jak strašnej nesympatickej ko*ot a srabík v jednom. Locke je taky otravnej blb a hodně mě štvalo, že jim tu věnovali snad každý díl. Nedalo se to občas už vydržet! Kate je opět v pohodě, ale zde se občas umí zachovat při nějakých názorech nebo rozhodnutích jako pěkně vymaštěná kráva, čímž mě občas uměla dost vytočit. ,,Bez prominutí pí*a, která oje*ává každýho a bez problému jí to na účet hlupáků vychází. Dělá ze sebe strašně rozumnou.'' Tohle byl můj názor na Juliet ve 3. sérii a furt si za ním stojím, ale tady jí už konečně po tak dlouhé době skutečně věřím, že na ně něco zase nehraje a docela jsem ji tu měl i rád. I když pár debi*ích rozhodnutích tak jako Kate taky udělala. Jack mě občas docela překvapil svým rozhodnutím ve stylu, že dělat nic s tím nebude. Byl jsem za tyhle postoje rád, protože byly na místě. Občas se postavy chovaly docela dost random. Flashforwady byly dobrý, ale pak se začaly s*át. Ze začátku jsem byl za novou skupinu přeživších celkem rád, protože přibydou třeba nové postavy, ale nakonec se ukázalo nebo spíš neukázalo, jak to dobře využili. Bylo na ně hrozný minimum záběrů, takže když už výjimečně byly, tak to bylo stejně k ničemu, protože mě postupně fakt nezajímaly, nic se tam nedělo, a ani jsem k nim neměl vybudovanej žádnej vztah. Buďto je mělo totálně odsunout nebo vůbec do scénáře nedat nebo na ně měly dát záběrů víc. Konec série má 3 záběry. Bohužel ,,zrovna náhodou'' ty záběry, který gradaci totální ničí jsou s Benem a Lockem. Ani vůbec nechápu, proč tu vůbec byly a jakej měly význam, že to nemohly vtěsnat jinam. Strašně zbytečný, otravný a nepotřebný. Dost mě to štvalo, když to zrovna hlavní linka tak dobře rozjížděla, a pak to pohřbili Benem a Lockem. Štve mě úplně zbytečně přidaná postava Jacoba a flashbacky na to, jak všechny znal už před tím, než přijeli na ostrov. Je to strašně trapný, nepotřebný a kazí to příběh. Není vůbec k užitku a nic se s postavou samotnou ani fakt udělat nedá. Spojitosti s Charlesem Widmorem už mi přijdou doopravdy zbytečný, přehnaný a násilně vecpaný. Vždyť není vůbec důležitej a k tomu z něj dělají bezdůvodně hroznýho padoucha. Už by to vážně stačilo. Nejhorší díl zatím za celý seriál je rozhodně Mrtvý znamená mrtvý. Čekal jsem, že to bude nějaký díl s Desmondem, ale tohle to ještě překonalo. Konec mě celkem i nalákal na další sérii, což se zde děje výjimečně, tak doufám, že bude 6. série zajímavá a třeba po dlouhé době dobrá. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: Kate | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: Ben (Otravný a trapný) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Charlotte 2. Daniel 3. Kate | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Ben (Pořád ho nezabili a už i dávno předtím jsem si byl jist, že o tom beztak ani nepřemýšleli. Je to de*ilní skřet, kterej je ve skutečnosti připo*ranej, ale stejně z nějakýho hloupýho důvodu je důležitý, a tak ho spousta tupců poslouchá nebo mu věří. Je šíleně otravnej a je to prostě pí*a.) 2. Locke (Další trapák. Taky mě už strašně dlouho otravuje a prostě mě tyhle dvě postavy ale vůbec nijak nezajímají, nepřijdou mi důležitý, jsou otravný a šíleně mě vytáčí.) () (méně) (více)

agentmiky

V páté sérii na nás diváky shodil Abrams úplný atomový MINDFUCK! Takže se trochu bojím, kam se až zajde v té závěrečné řadě! Pátý přídavek do této ságy začíná dost pracovat s přeskoky v čase, efektem motýlích křídel a podobnými náměty. Většinou to po stránce logiky funguje na jedničku, ale najde se zde pár scén, kde i tato stránka hapruje. Herecky nemám opět co vytknout, každý zúčastněný do toho dal maximum a na výsledku to bylo znát. Příběhově mě potěšila linka s Dharmskou iniciativou v minulosti, alespoň se odkrylo pár odpovědí na různé otazníky v samotné zápletce. No a John Locke určitě stěžejní postavou "pětky". Moc se těším na uzavření této, pro mě legendární, TV série. Nemohu teď jít na plné hodnocení, ale pořád si to solidních 8/10 odnese. ()

hrumsrt

Pátá série i nadále pokračuje ve stylu, jaký nastavila předchozí série, jen tentokrát už je toho opravdu hodně. Úvodní epizoda slibující cestování v čase je něco, přes co už asi někteří nepřejdou, ale Ztraceni se už od prvních chvil prezentovali několika fantazijními prvky a navíc mám hrátky s časem rád, takže proč ne. Tolik prostoru je věnováno Dharmské inciativě, která sice několikrát potěší nostalgickou provázaností, ale jelikož jsem toho o ní už tak slyšeli dost, tak tématu spíše dochází šťáva. Děje se toho spoustu a rychle se přepíná mezi různými linkami, kdy holt některé postavy i hlavní postavy nedostanou tolik prostoru, jak jsme byli zvyklí (Desmond ?!). Šílená podívaná, kde dobrovolně musí všichni zopakovat svůj nejstrašnější životní zážitek, aby nastolili rovnováhu. Finální dvojdíl je, jak jsme již zvyklí, špičková podívaná.. Jako celek mě série místy tolik nebavila, za což může právě rozdělenost postav a neustálé lpění na současnosti, nicméně tvůrci věděli, kdy a jak přidat.. Nezbývá než doufat, že pro závěrečnou sérii se podaří zodpovědět všechny otázky. Nejlepší epizody - Život a smrt Jeremy Benthama, 316 a Incident - část 1. 85% ()

malylada

Tak nyní už se opravdu začínám ztrácet a jakákoli logika kolem, veškeré souvislosti vnímám na třtinu plynu. Opravdu nechápu, kam až tvůrci chtějí zajít, neboť i přesto, že se neustále něco děje ve zběsilém tempu, tak nic nedává smysl. Příběhy postav, které se přimotávají od třetí série, nikoho nezajímají a opravdu se nepodařilo vtisknutí nějaké výrazné osobnosti. Musím říci, že jsem se docela protrápil a kam až dojde šestá série? ......5/10 ()