Ztraceni - Série 6

(série)
Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2010, 13 h 59 min (Minutáž: 42–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Henry Ian Cusick, Michael Emerson (více)

Epizody(17)

Anderton

Ak hodnotiť a komentovať po rokoch niektorú zo sérií tohto kultového seriálu, tak potom tú záverečnú a tú, na ktorú sme všetci netrpezlivo čakali a ktorú mám osobne čerstvo v pamäti. Tvorcovia prišli namiesto vysvetlovania dejových medzier s novinkou, akousi alternatívnou realitou a my sme boli opäť v obrovskom napätí, čo sa z toho vyvŕbi a ako to zapadne do celkovej mozaiky. Podľa môjho názoru sa tvorcovia snažili vykreslením ostrova skôr metaforicky vyjadriť ľudskú prirodzenosť a chovanie, ako prísť s nejakým brutálne neočakávaným záverečným a doslovným zvratom. Ja ich za to čiastočne chválim a čiastočne som mierne sklamaný, že som sa nejakého veľkého prvoplánového šoku na záver nedočkal. ()

Vabr

Uběhly teprve 3 dny a ani nevím, co upřímně napsat kvůli tomu, jak je zapomenutelná a o ničem. 2. nejhroší série především kvůli hlouposti. Upřímně, chápu, proč přijde fanouškům celkově nejhorší, ale podle mě to bude stejně 3. především kvůli nulový informovanosti. Na to, že byla poslední, tak příběh vůbec negraduje a začíná gradovat snad až od 14. dílu a poslední díl je naopak hrozně degradující. Důležitost postav tu není moc rovnoměrně rozprostřená. Celou sérii chodí postavy sem a tam. Chrám a lidi v něm jsou strašlivě zbyteční a nevyužití. Nejzbytečnější místo z celého seriálu, což znamená, že prvních 6 dílu se vlastně děj odehrává na místě, které je úplně zbytečné. Celkově ohledně toho chození sem a tam, tak s tím souvisí i náhodný rozdělování postav do skupin, náhodné události, náhodné rozhodnutí, náhodné názory a všeobecně je tahle série strašně náhodná a v tom je problém. Nemá vůbec žádný vytyčený cíl hned od začátku (ukončení série není cíl, když ani nevíme, jak se to má zakončit). Totálně nepotřebná postava Jacoba se očividně vymyslela jen proto, aby postavy kormidlovala, ale i tak je to k ničemu a tu náhodnost přehlédneme. Opět, dělají z Charlese Widmora toho nejhoršího záporáka na světě, i když jím NENÍ! Nechápu, proč jsou tak šíleně proti němu zaujatí, když jim milionkrát větší problémy dělá Ben. Popravdě byl Ben v týhle sérii trochu víc v klidu, ale bohužel to nahradily již nové, zmíněné mínusy. Ze začátku vypadal jejich svět, kde normálně přistanou letadlem do LA, jak měli, slibně a dost najetě, ale pak se to zkazilo. Pro upřesnění tomu budu říkat ideální svět, protože jsem tomu tak říkal při sledování. Prý to má být jejich očistec nebo nebe. Nevím, třeba to scénáristé potvrdili, ale já to osobně bral jako jejich ideální svět. Pak začal být ale jejich ideální svět nudný a nezajímavý, a pak se k tomu přimontoval DESMOND! De*il Desmond, kterej všechny nutil, aby si vzpomněli na ostrov. Dost mě tím s*al. To, že si nežije dobrej život, je jeho problém, ne ostatních, tak ať s tím jak ko*ot neotravuje. Bohužel, se mu jeho deb*ilní plán vydařil. Kazí tu a překopávají charaktery viz. Alex, Charlotte, ale já si stejně říkal, že to nejsou ony, že by se jinak chovaly normálně dobře. Nebo dávají hodně divnej výběr povolání postavám např. Saywerovi a Milesovi. V této sérii se dále nic moc nevysvětluje. Tohle mi upřímně moc jako velkej problém tak jako většině lidí nepřijde, ale je tu stejně několik věcí, které by bylo opravdu potřeba vysvětlit. A vůbec mě nezajímá nějakej blbej Jacob. Toho já vůbec vysvětlovat nepotřeboval. Celou dobu od smrti Shannon jsem čekal na vysvětlení toho, co měl znamenat ten výjev Walta, který ji zavinil smrt!!! A nevysvětlilo se to. Dále mi vadí, že je zde pár dílů, které jsou jen o jednom tématu a není tam žádné prolínání. Prostě plná stopáž například na Richarda nebo Jacoba. Tyhle díly mě hodně nudily. Jack se choval jak ko*ot s tím, že chce na ostrově zůstat. Nechápu, že konec 5. série byl tak hodně vygradovanej, a pak s tím vůbec nic neudělali. K tomu Juilet zemřela, takže jsem v téhle sérii neměl vůbec žádnou hlavní postavu, které bych fandil. Nedává vůbec smysl, kam zmizely všechny skupinky lidí jako jsou lidé z chrámu, Ti druzí a ostatní lidé z pláže. Musí se jich tam potulovat snad přes 40! To by třeba vážně potřebovalo vysvětlit. Poslední díl série je bez jakéhokoliv náznaku gradace, který jsem pevně očekával. Ani emoce, které se snažily vytvořit u mě nezafungovaly a celkově mi tohle zakončení připadá jako výsměch všem divákům. Opravdu to nezávidím těm, kteří to sledovali v televizi. NEJLEPŠÍ IDEÁLNÍ SVĚT: Kate | NEJHORŠÍ IDEÁLNÍ SVĚT: Ben (Otravný a trapný. Ať jde někam s tím Dr. Jde vidět, že titul má asi každej de*il. Musel by to bejt příšernej učitel) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Zoe 2. Claire 3. Kate (Je to jen orientačně. Nedal bych tu popravdě nikoho, protože tu byly málo, byly nevýrazný a nebyly tolik dobrý, aby to právoplatně platilo.) | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Locke (Trapnej. To samý jak u předchozích sériích.) 2. Ben (De*ilní názory, chování a vyjadřování. Tak jako vždy kre*én.) 3. Desmond (Narušil všem bezdůvodně v ideálním světě život, přestože si žili bezstarostně. Zase hrozně plaší a dělá ze sebe hrozně inteligentního.) () (méně) (více)

malylada

Už chabá snaha to nějak doklepat do zdárného konce, kdy nic moc nedává smysl a vlastně celé čtyři poslední série jsou WTF. Na moji mysl toho bylo moc a skutečnou pointu, souvislosti jsem nepochopil. Je do nebe volající, jak většina hlavní postav se přetransformuje a během celého seriálu se změní na bezvýznamné loutky, které diváka neberou. Nepamatuji seriál, který se tak tragickým natahováním změnil na spletenec dějového nesmyslu......5/10 ()

Arkanoid

Najslabšia séria. Zosobnenie čierneho dymu nerobí dobre jeho tajomnosti a ničivosti, ale aspoň sa divák dozvie všetko podstatné o minulosti ostrova. Rozprávanie príbehu, ako ho poznáme z piatej série, sa už nekoná, tak aj tým to upadá na atraktivite. Prítomný dej na ostrove je tentoraz narúšaný alternatívnym dejom, ktorý mení udalosti v určitých bodoch. Týmto tieto dve dejové línie nemôžu dosiahnuť intenzitu, ktorú by dosiahli, keby boli rozprávané oddelene, a nie spolu v každej epizóde. Príbeh sa v oboch dejových líniách spolieha viac na vieru ako logiku uvažovania postáv a tým tiež kazí kvalitu série. Prakticky sa nedá ani načo sťažovať, lebo celý seriál bol postavený na viere, tajomne a mysteriózne, len v ostatných sériách to fungovalo lepšie. ()

LEATHERFAC

Spoiler bacha!!!! Tak za mě to šestou sérií totálně dosrali. Po perfektně rozjeté páté sérii ouuups přehodíme vyhýbku a ...kam vlastně? Nejen v rámci časové linie, ale hlavně bohužel do úplně jiného seriálu. Pravda mysterium prvních dvou sérií se vytratilo už příchodem té třetí, nicméně když člověk ignoroval čím dál nudnější a otravnější přeskoky do realného světa, dění na ostrově byla furt jízda a co se týká tajemství, pořád bylo co řešit a hledat. Ovšem v šestce se dostáváme do jakési dementně vymyšlené pohádky o dvou nezajímavých bratřích, která mystérium prvních sérií totálně pohřbívá a v kombinaci s nesmyslným paralelním světem kdesi v alternativní realitě seriál úplně pohřbívá. Závěrečné přeslazené poklepávání po ramenou wtf? Škoda, že většina dobrých seriálů je koukatelná tak do první třetiny až dvou - Akta X, Twin Peaks, Game of Thrones a závěr seriálu jde většinou do kytek. Proč??? ()