Ztraceni - Série 2

(série)
Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2005–2006), 17 h 29 min (Minutáž: 42–87 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Yunjin Kim, Naveen Andrews, Daniel Dae Kim, Emilie de Ravin, Dominic Monaghan (více)

Epizody(23)

Colonist

Druhá série má v mém srdci (bože, to zní blbě) zvláštní místo. Už první série mě neskutečně chytla, ale až u druhé jsem si LOST opravdu zamiloval. Kdybych sestavoval žebříček svých nejoblíbenějších epizod, 2. řada by byla zastoupena asi nejvíce. Celá zápletka s hatchem mě neskutečně bavila. Zvlášť poté, co se objevil "Henry". A přitom celá Swan station s tlačítkem byla v konečném součtu vlastně jen odbočkou, která na další směřování seriálu nemá moc vliv :-) (pokud nepočítáme Desmonda). Ale co, byla to kvalitní zápletka. Nejslabší stránkou této řady jsou flashbacky, což bohužel platí i pro následující sérii. X-tý Jackův flashback už zkrátka nemá co nabídnout. Nejlepší epizody série podle mě: Man of Science, Man of Faith, Adrift, Orientation, The Hunting Party, One of Them, Lockdown, ?, Three Minutes, Live Together, Die Alone. ()

malylada

Ve druhé řadě se nabalují nové postavy, nové flashbacky, které už u staré gardy nemají takový šmrnc a je škoda, že se tvůrci zbavili většiny nových členů. Ve scénáři se objevují mouchy, ale i tak se děj vyvíjí výborně a nedá se upřít větší šponovaní atmosféry a napětí na ostrově. První řada mě o chloupek bavila více, neboť z ní sálala větší uvěřitelnost a mrzelo mě, že některé postavy z první řady nedostávají tolik prostoru. Každopádně se podařilo navnadit na třetí sérii dokonale.......9/10 ()

hrumsrt

Druhá série je asi ukázka směru, jaký nám seriál nabídne dále a ochutnávka stylu, jakým mají v plánu pracovat scénáristé napříč celým seriálem.. Přichází další postavy, nabalují se nám nové flashbacky a zkrátka obsahu je více. Daleko poutavější je už pro mě dění na ostrově, avšak flashbacky už tak pro mě nemají takovou sílu.. Zjištění, že půlka lidí z letadla žije a jen jsou na druhé straně ostrova dá naší skupince spoustu nových problémů, se kterými se musí poprat.. Naštěstí nová skupinka přináší i několik výrazných postav, kteří dobře fungují se starými známými, a dokonce mají i oni samotní, co říci k příběhu.. Přijde mi, že příběh na ostrově dostal opravdu zajímavého tempa a mnohokrát se daří šikovně vygradovat napětí.. Co se týká postav, tak moji oblíbenost si pořád drží Sawyer a Locke, kteří mi zkrátka sedí a jejich prostor vyloženě můžu.. A právě po téhle sérii si přidávám i Eka, který několikrát svým pohledem osvěží napjaté prostředí. Bohužel se ale vyprofilovala i řada těch, ke kterým začínám mít postupně averzi, kdy si říkám, kdy už je někdo konečně srovná.. Není to tak dobré jako předchozí série, ale přesto pořád hodně super.. Nejlepší epizody - Tři minuty, Otazník a Uvězněni. 95% ()

Blazkowicz

Tak tak se držím, abych nešel ještě níž. První série by i mohla na flashbacky stačit ne? Nope. Flasbackuje se tady pořád a místo řešení záhad ostrova, jsou na prvním místě nějaké vnitřní věci postav. Ať už city, motivace atd. Nezájem. Zajímá mě ostrov. Ti druzí a Michael byly fajn, ale záhada bunkru nebyla vyřešena k mému uspokojení. 4-* ()

Vabr

Upřímně, mi opravdu nepřijde, že by tato série byla jen o 1% horší. Flashbacky jsou o dost méně zajímavé (až na výjimky jako je Shannon, Anna Lucia nebo Sawyer), míň se probádává něco nového nebo zajímavého, postavy se o trochu zhoršily, děj není tolik originální, strhující, napínavý a zajímavý, a díly jsem nezkoukával s takovým nadšením a tempem jako u první série. Problémem je i to, že prvních 5 dílů je dost nuda. První tři díly jsou doslova o té samé věci a strašně pomalu a nezajímavým způsobem se něco dozvídáme o bunkru. Čtvrtý díl je už dobrý, ale rozhodnutí, které Hugo na konci dílu udělá, celou myšlenku se*e. Ale 6. a 7. díl to je sakra vrchol! V hlavě si nesestavuju žádný žebříček nejlepších dílů, ale rozhodně vím o top 2, protože tyto značně vyčnívaly. Na prvním místě je 7. díl (který je originálně zpracovaný a pojednává o zajímavých věcech) a na druhém místě je 6. díl. (který je strhující a velmi dramatický). Bohužel mě seriál skutečně, ale skutečně nas*al tím, jak v 8. díle Shannon ignorovali! Ta ignorace byla tak přímo do očí bijící jako letní sluníčko! Pocit naštvanosti z celé té ignorace u mě přetrvával asi další 3 nebo 4 díly. Celkově jsou i vedlejší postavy trochu upozadněné, což se mi moc nelíbí. Naštěstí to stále nevypadá jako v 9.sérii The Walking Dead 😄. Charlie se v této sérii začne chovat jako kre*én. Využívá Claire a jejího mimina ke svému prospěchu, obraně nebo jako výmluvu. Fakt ubohý a nechápu, že se začal tak hloupě chovat. Nové postavy, které přibydou jsou vcelku fajn, ale jediný Eco mi docela vadil. Umírá se zde o trošku více, což si nepřeji, jak jsem už říkal u komentáře k 1. sérii. Avšak tento výběr není jen tak. Bohužel jsou tvůrci tohoto seriálu pěkní deme*ti a všechny postavy, které zde zemřou jsou zabity kvůli D.U.I. (pití za volantem). Podle mě dost hloupý důvod, proč zabíjet postavy, které se navíc začínají ZROVNA velice zajímavě a dobře rozvíjet. To jde potom i většinou poznat, protože načasování nebo způsob smrti je na ho*no a nevhodný. Hodně mě štve, jak srabácký a dětinský to od tvůrců je. Herci dělají mnohem, mnohem horší věci, ale kvůli tomuhle hloupému důvodu, který nemá se seriálem nic společného, musí zrovna nějaké postavy úplně zbytečně zemřít. Tímto mám v hlavě druhou sérii zapečetěnou takto a to mě docela štve. Doufám, že se to v dalších sériích nebude opakovat! Dojde ke konci i trochu v průběhu série na objevování Těch druhých. Osobně, mi to moc zajímavé nepřišlo, bylo to lehce zdlouhavé a celkem mě i zklamalo. Nejlepší opravdu je, když se na scéně hádá Charlie a Locke. To jsou dva blbci proti sobě a já fakt nevím, komu fandit. Každej mele svý kecy a občas řekne druhej něco rozumnýho. Locke Charlieho zbytečně mlátí a hraje si na správnýho, a Charlie se donekonečna vymlouvá na Claire a mimino. Dost se tu i vším plýtvá, což mi přijde celkem nerozumný a na hlavu, jak vším zbytečně mrhají. Možná je to ulítlý, ale pro mě to bylo skvělý a je to celkem i vtipný. Zdál se mi dokonce sen o Shannon 🥰! Moc se mi ten sen líbil. Nestává se mi skoro vůbec, že by se mi zdálo o nějaké filmové nebo seriálové postavě, takže to něco OPRAVDU znamená! Horší tři hvězdy. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: SHANNON | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: JACK (Tady jsem moc pozor nedával, kdo je má nejhorší, protože ta kvalita šla celkově dolů, ale pravděpodobně to bude opět Jack. Vždy, když zjistím, že jsou v díle flashbacky na něj, tak se moc netěším.) | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Shannon (mně nejpodobnější filmová nebo seriálová postava) 2. Anna Lucia 3. Sawyer | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Charlie (Trapné a ubohé využívání Claire a mimina. Opakované blbé dohadování.) 2. Eco (Divnej a trapnej. Hraje si na něco víc. V řešení situací se umí zachovat dobře, ale když s ním člověk mluví jen tak, tak mluví jak intelektuální blbec.) 3. Locke (Nechápu. V 1. sérii to byl docela samotář a moc se s nikým nesdružoval, ale tady se snaží s každým kamarádičkovat a bavit se s ním o problémech). SPOILERY: Fakt mě to se*e, že Shannon zemřela. Nese*e mě to proto, že by ta smrt byla blbá, ale protože to všichni strašně ignorovali, nikdo pořádně nebrečel, nepřiběhl k ní, když byla postřelena, aby zkontroloval, jak vážné to poranění je a nikdo po její smrti o ní ani pořádně nepromluvil. Dokonce se zde snad vůbec neobjevila do 6. dílu, což mě fakt štve, jak ji upozadnili. Ale její smrt byla dobrá, smutná a dramatická. Avšak smrt Libby a Anny Lucii byla fakt blbá. Ta smrt Anny Lucii mě už dost naštvala, ale to, když Michael zabil i Libby mě už ku*va dostalo! Fakt idiot! Strašný načasování a smrt. Je to fakt ubohý, že je kvůli nesmyslnýmu D.U.I. zabili. Opravdu mě to pořád štve. WTF?! Libby se totálně otevřela tím, že byla s Hugem v blázinci a k tomu, že ho přesvědčila neskočit. Shannon měla zrovna ve svém díle skutečně zajímavý a super flashbacky a zdálo se, že se o ní budeme dozvídat mnohem víc takových informací. A Anna Lucia byla fakt bad-ass a to se mi hodně líbilo. Měla flashbacky z policejního prostředí, takže bysme narazili i na nějaké pikantní situace a její borcovitost by se ještě víc ukázala. Michael se u mě tím o dost zhoršil. Ani ho nijak nepotrestali blbci. Já měl chuť ho za to fakt pověsit. Zasloužil by si to. Ale ne. Ten deme*t si na lodičce s Waltem někam odpluje. () (méně) (více)

• Druzí ztracení slyší ve vysílačce hlas, který říká, že jsou přeživší z letu 815. Jde o hlas Boona (Ian Somerhalder), ale v české dabingu je namluven mnohem starším hlasem (36:30). (necisty)