Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Shephard po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie – lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal.

Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť – viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. „Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami". Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe – naopak – nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad – počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň... (TV JOJ)

HellFire

Když J.J. dostane do rukou skvělý scénář, tak umí vykouzlit něco doslova magického a v případě Lost mu dokonale sedl tenhle tajemný námět. Pilot má všechno, po čem by mohl akce, tajemna a napětí chtivý divák toužit. Spousta otázek, jeden pád letadla a lidé ztroskotaní na ostrově? Pojďme na to. Jeden z top seriálových pilotů, ale za tu shaky kameru bych někomu zpřelámal ruce. ()

BROKEN_

Můj největší seriálový rest. Dlouho jsem to odkládal a jen jsem poslouchal chválu na tuhle kultovní show. A po té době jsem se k tomu dostal. Na první epizodu úžasný rozjezd. Nastínění děje se mi hrozně líbí, je to mix mysteriózní, thriller, drama a lehce sci-fi. A sakra se mi to líbí. Atmosféra perfektní! Plus hudba Micheala Giachhina je jak jinak než skvělá. Od tvůrců Abramse a Lindelofa očekávám sakra zajímavou podívanou. Jen tak dále! : ) ()

Arkanoid

Survival, ako sa patrí. Prales podmanivý, nebezpečenstvo záhadné a brutálne, postavy rozdielnych charakterov. Kamera vie zaostrovať a mazať pri dialógu. Pilot 1 rozhodne navnadil. ()

helraiser

Super úvod do legendárního seriálu, který mi tak dlouho unikal. Prostředí naprosto super, postavy působí zajímavě a má to především neskutečnou atmosféru. Jsem opravdu zvědaví co se na tajuplném ostrově nachází a o co vlastně na konec půjde. Zatím naprostá spokojenost. ()