Ztraceni - Série 6 (série)

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2010, 13 h 59 min (Minutáž: 42–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yoon-jin Kim, Daniel Dae Kim, Henry Ian Cusick, Michael Emerson, Ken Leung, Zuleikha Robinson, Sam Anderson, L. Scott Caldwell, Elizabeth Mitchell, Brad William Henke, Kimberley Joseph, Fredric Lehne, Dominic Monaghan, Mark Pellegrino, Daniel Roebuck, Ian Somerhalder, Sean Whalen, John Hawkes, David H. Lawrence XVII, Hirojuki Sanada, Nestor Carbonell, Jeff Fahey, Emilie de Ravin, William Mapother, Rob McElhenney, Jeff Kober, Suzanne Krull, Katey Sagal, Kenton Duty, Veronica Hamel, Dylan Minnette, Cas Anvar, Anthony Azizi, Kevin Durand, Andrea Gabriel, Aramis Knight, William Atherton, Alan Dale, Jon Gries, Tania Raymonde, Neil Hopkins, Sheila Kelley, Rebecca Mader, Jodi Lyn O'Keefe, Steven Elder, Mirelly Taylor, Titus Welliver, Juan Carlos Cantu, Izzy Diaz, Jose Yenque, Andrew Divoff, Larry Joshua, Chad Donella, Jeremy Davies, Fionnula Flanagan, Fisher Stevens, Sonya Walger, Frederick Koehler, Sundra Oakley, Bruce Davison, Harold Perrineau, Cynthia Watros, Samm Levine, François Chau, Christopher Amitrano, Skyler Stone, Kevin Tighe, Allison Janney, Lela Loren, Mira Furlan, Michelle Rodriguez, Maggie Grace, John Terry, John Pyper-Ferguson, Melissa Barker, Madison, Fredric Lehne (a.z.), Mark Pellegrino (a.z.), Naveen Andrews (a.z.), Melissa Gilbert (a.z.), Matthew Fox (a.z.), Michael Landon (a.z.), Evangeline Lilly (a.z.), Malcolm David Kelley (a.z.), Greg Grunberg (vyp.), Ivo Nandi, Jenni Blong, Lillian Hurst, Benjamin J. Cain Jr., Casey Adams, Eric Nemoto

Komentáře uživatelů k sérii (8)

Ak hodnotiť a komentovať po rokoch niektorú zo sérií tohto kultového seriálu, tak potom tú záverečnú a tú, na ktorú sme všetci netrpezlivo čakali a ktorú mám osobne čerstvo v pamäti. Tvorcovia prišli namiesto vysvetlovania dejových medzier s novinkou, akousi alternatívnou realitou a my sme boli opäť v obrovskom napätí, čo sa z toho vyvŕbi a ako to zapadne do celkovej mozaiky. Podľa môjho názoru sa tvorcovia snažili vykreslením ostrova skôr metaforicky vyjadriť ľudskú prirodzenosť a chovanie, ako prísť s nejakým brutálne neočakávaným záverečným a doslovným zvratom. Ja ich za to čiastočne chválim a čiastočne som mierne sklamaný, že som sa nejakého veľkého prvoplánového šoku na záver nedočkal.(30.8.2017)

Už chabá snaha to nějak doklepat do zdárného konce, kdy nic moc nedává smysl a vlastně celé čtyři poslední série jsou WTF. Na moji mysl toho bylo moc a skutečnou pointu, souvislosti jsem nepochopil. Je do nebe volající, jak většina hlavní postav se přetransformuje a během celého seriálu se změní na bezvýznamné loutky, které diváka neberou. Nepamatuji seriál, který se tak tragickým natahováním změnil na spletenec dějového nesmyslu......5/10(13.7.2017)

Závěrečná sezóna je rozporuplná a podivná. A oproti páté řadě je kvalitativně úplně někde jinde. Ale jako celek to pořád na těch 5 hvězdiček je. Herecké výkony jsou stále výborné a i v této sérii najdeme několik legendárních epizod. O tom, jak celé zakončení seriálu vnímám, jsem psal v komentáři k epizodě The End. Dovolím si to tedy zkopírovat: V šesté řadě se dostali scenáristé do slepé uličky. Za těch šest sérií vymysleli tolik šíleností, že to vlastně ani nějak rozumně uzavřít nešlo. Vysvětlení světa flash-sideways je přitroublé, ale já to beru. Ve třetí sérii, která je pro mě ještě slabší než ta šestá, jsem seriál sledoval jen kvůli postavám, protože děj mnohdy za moc nestál. A konec seriálu to vlastně potvrzuje - nebylo to o ději a o záhadách, bylo to o těch postavách. Mohla být šestá série lepší? No rozhodně. Ale ruku na srdce, vyložený průser to nebyl. Nejlepší epizody série podle mě: LA X (obě), Lighthouse, Dr. Linus, Ab Aeterno, Happily Ever After, The Candidate, The End.(20.8.2018)

Naprosto dokonalá série. 5 & 6 za mě top! Poslední dvojdíl nádherný. Zakončení vynikající i když to chce trošku úvah.(10.2.2019)

• LEATHERFAC

Spoiler bacha!!!! Tak za mě to šestou sérií totálně dosrali. Po perfektně rozjeté páté sérii ouuups přehodíme vyhýbku a ...kam vlastně? Nejen v rámci časové linie, ale hlavně bohužel do úplně jiného seriálu. Pravda mysterium prvních dvou sérií se vytratilo už příchodem té třetí, nicméně když člověk ignoroval čím dál nudnější a otravnější přeskoky do realného světa, dění na ostrově byla furt jízda a co se týká tajemství, pořád bylo co řešit a hledat. Ovšem v šestce se dostáváme do jakési dementně vymyšlené pohádky o dvou nezajímavých bratřích, která mystérium prvních sérií totálně pohřbívá a v kombinaci s nesmyslným paralelním světem kdesi v alternativní realitě seriál úplně pohřbívá. Závěrečné přeslazené poklepávání po ramenou wtf? Škoda, že většina dobrých seriálů je koukatelná tak do první třetiny až dvou - Akta X, Twin Peaks, Game of Thrones a závěr seriálu jde většinou do kytek. Proč???(18.7.2019)

95%(29.4.2018)

Tahle série přinesla alespoň odpovědi, když už nic jiného. Alternativní svět mě zklamal svým vysvětlením, zklamal mě závěr i světa "normálního". Ale to pouze v osobní rovině. Smrt oblíbených postav, takové nijaké rozuzlení a nevysvětlení všeho. Ale aspoň mi dal možnost o všem přemýšlet, což hodnotím pozitivně a celý seriál beru hodně kladně a rád na něj budu vzpomínat.(3.1.2018)

Těžko hodnotit- alternativní realita, nebe či očistec, nebo jak je to myšleno, každému nemusí sedět. Nicméně pro mě byl seriál naprostý skvost a skončil pořád jako velice nadprůměrná zábava.(4.10.2017)