Sayid v chrámu zázračně obživne. Když se to dozví vůdce Druhých Dogen, tak ho chce vyslechnout. To se ale nelíbí Jackovi a chce jít s ním. V nastalém zmatku se Sawyerovi podaří utéct a ostatní varuje, ať ho nepronásledují. Kate a Jin se nabídnou, že půjdou za ním a bezpečně ho přivedou zpátky. Pak se ale Jin oddělí a jde hledat Sun. Dogen tvrdí Jackovi, že Sayid je nakažený a dává mu pilulku, kterou mu musí dát, aby se vyléčil.
V alternativní realitě Kate utíká před svým ozbrojeným doprovodem z letiště a unese taxíka, ve kterém sedí těhotná Claire. Ta měla namířeno k rodině, která bude adoptovat její dítě. (PROCESOR)

Colonist

Slabý díl, obzvláště když si uvědomíme, že jsme v poslední sérii a těch epizod už tolik nebude. Děj na ostrově se točí v kruhu a příběh odehrávající se ve flash-sideways v tomto případě taky není žádná bomba. Vlastně můžu s klidem říct, že jde o jeden z nejhorších dílů seriálu. V poslední sezóně nemá takováto zbytečná epizoda co pohledávat. ()

BROKEN_

Tenhle díl zpomalil děj poslední série, která měla na úvod skvělý rozjezd. I přesto dávám 4 hvězdy. Poslední scéna opět pěkně navnadí na další díl. Sawyer a scény v alternativní realitě mě drželi u obrazovky. Ano uznávám, asi se jedná o jednu ne-li o nejslabší epizodu seriálu, ale když vás baví postavy a zajímá vás ty záhady na ostrově, tak si to vaši pozornost ukradne, i když se tempo zpomalí. ()

Arkanoid

Príliš veľa pozornosti na alternatívny dej nerobí dobre kvalite série. Vidno, že scenáristi sú bezradní, keď vymýšľajú dej, ktorý s predošlým dianím pravdepodobne nebude vôbec súvisieť. Pri dochádzaní nápadov je lepšie zvoliť cestu kvality, než kvantity. Alternatívnemu deju by prospela samostatná séria, aby jeho slabá kvalita vynikla samostatne a nekazil už šiestu sériu budovaný dej. Postavy sú zachraňované náhodami deus ex machina a divák môže nadobudnúť pocit, že kvalita už stúpnuť nemôže. Kvalitu príbehu zachraňuje Sawyer a dojazd predošlých epizód. ()