Ztraceni (TV seriál)

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004–2010

Tvůrci:

Jeffrey Lieber

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yoon-jin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan, Emilie de Ravin, Henry Ian Cusick, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Jeff Fahey, Ken Leung, Jeremy Davies, Elizabeth Mitchell, L. Scott Caldwell, Michelle Rodriguez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Sam Anderson, Cynthia Watros, Nestor Carbonell, Tania Raymonde, M.C. Gainey, Michael Bowen, Rebecca Mader, John Terry, William Mapother, Mira Furlan, Alan Dale, François Chau, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Zuleikha Robinson, Clancy Brown, Julie Bowen, Kevin Durand, Doug Hutchison, Fionnula Flanagan, Alexandra Krosney, Christian Bowman, Dustin Watchman, Kimberley Joseph, Lance Reddick, Brian Goodman, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace, Beth Broderick, Željko Ivanek, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Andrew Connolly, Marsha Thomason, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Adetokumboh M'Cormack, Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes, Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Mackenzie Astin, Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino, Eyal Podell, Vanessa Branch, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver, Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall, Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence XVII, Allison Janney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe, David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins, Andrea Gabriel, Chad Donella, Brad William Henke, Izzy Diaz, Julie Adams, Jodi Lyn O'Keefe, Colby French, Raymond J. Barry, William Sanderson, Mirelly Taylor, Diana Scarwid, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Jon Gries, Wayne Pygram, Tracy Middendorf, Aramis Knight, Susan Duerden, Marc Menard, Rebecca Hazlewood, Cleo King, Sung-hi Lee, Kathleen M. Darcy, Kevin Rankin, Paula Malcomson, Sammi Davis, Anthony Azizi, Sundra Oakley, Jeff Kober, Skyler Stone, George Cheung, Stephanie Niznik, Lela Loren, Holland Roden, David Starzyk, Victor Browne, Patricia Hastie, Ron Bottitta, Jacob Witkin, Chard Hayward, Jordan Lawson, Bruno Bruni Jr., Jonathan Dixon, Dan Gauthier, Jeff Perry, Adam Leadbeater, Kenton Duty, Susan Gibney, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Dylan Minnette, Kimberly Estrada, Roxie Sarhangi, Nick Jameson, Donnie Keshawarz, Christopher Amitrano, Kristin Richardson, Jayne Taini, Raymond Ma, Tim DeZarn, James Huang, Sammy Sheik, Stephen Bishop, Emily Evan Rae, Mandy June Turpin, Michelle Arthur, Juan Carlos Cantu, Suzanne Krull, Mary Mara, Steven Elder, Muna Otaru, Melissa Barker, Geoffrey Rivas, Zack Shada, Josiah D. Lee, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Lindsey Ginter, William Francesco Allen, Larry Joshua, Jim Piddock, François Guétary, Lobo Sebastian, Chris Jaymes, Anne Bedian, David Cordell, George O'Hanlon Jr., Len Cordova, Oliver Muirhead, Michael Dempsey, Galyn Görg, Jeremy Shada, John Simon Jones, Veronica Hamel, Scott Paulin, Jenny Gago, Madison, Lindsay Frost, Nick Tate, Rick Overton, James Horan, Sterling Beaumon, Chris Mulkey, Justin Chatwin, Ian Gomez, Rob McElhenney, Rhett Giles, Kevin Chapman, Frederick Koehler, Savannah Lathem, Jose Yenque, Samm Levine, François Chau (a.z.), Ian Somerhalder (vyp.), Skye McCole Bartusiak (vyp.), Carter Jenkins (vyp.), Malcolm David Kelley (a.z.), Harold Perrineau (a.z.), Julie Adams (a.z.), Stephen Semel (a.z.), Fisher Stevens (vyp.), Zoë Bell (vyp.), Faran Tahir, Daniel Dae Kim (a.z.), Emilie de Ravin (a.z.), John Terry (a.z.), Susan Hogan, Naveen Andrews (a.z.), Yoon-jin Kim (a.z.), Kevin Durand (a.z.), Greg Grunberg (vyp.), Fredric Lehne (a.z.), Mark Pellegrino (a.z.), Matthew Fox (a.z.), Melissa Gilbert (a.z.), Michael Landon (a.z.), Evangeline Lilly (a.z.), Ivo Nandi, Jenni Blong, Starletta DuPois, India Dupré, Peter Stray, Stewart Finlay-McLennan, June Kyoto Lu, Victoria Goring, Lillian Hurst, Christina M. Kim, Roxanne Day, Benjamin J. Cain Jr., Ned Van Zandt, April Parker-Jones, Phil Abrams, Dariush Kashani, George Gerdes, Casey Adams, Charles Henry Wyson, Dann Seki, Eric Nemoto, Teresa Huang, Rebecca Tilney, Jeannetta Arnette

Komentáře uživatele Colonist k tomuto TV seriálu

Musím přiznat, že jsem Lost poprvé spatřil až na Nově (ach ta hanba), ale stačilo pár dílů a sehnal jsem si zbytek (bez jejich příšerného dabingu, protože v originále je to mnohem lepší). Seriál je dokonalým mixem dobrodružství, napětí, sci-fi a částečně i hororu. Velmi dobré herecké obsazení a skvěle napsané rozmanité postavy. Lidé, kteří seriál soudí po 4 dílech, že je to hovadina, ať se proberou. Seriál je s každou řadou lepší a lepší (první řada je jen takové úvodní seznamování s postavami), i ty nejnemožnější otázky se nakonec vysvětlí (některé už jsou vysvětleny, další snad budou) a až na první půlku třetí série si seriál drží vysokou kvalitu. Prvních 10 dílů třetí řady je až na výjimky skutečně celkem slabých. Flashbacky nejsou až na pár výjimek nudné či zbytečné a každý díl doplňují. Navíc od 3. řady se z flashbacků stane důležitá záležitost, protože jsou více soustředěné na minulé dění na ostrově (a od 4. řady jsem získal dojem, že schéma flashbacků tu bylo kvůli tomu, aby mohly od 4. série nastoupit mnohem důležitější flashforwardy). 4. řada má opravdu grády, třeba díl 4x05 by se prosadil jako samostatný film. Někteří lidé si stěžují, že je to natahované - co by chtěli? Aby je zachránili po dvou sezónách a nic pořádného se tam nestalo? Prostě je to běh na dlouhou trať. Já se pořád bavím a těším se, čím mě tvůrci překvapí zase příště. Jasně, najde se tam plno scénáristických bot a trochu mě štve to "ten miluje tu, ta toho", ale přes to se prostě musím přenést. Michael Giacchino k celému seriálu skládá výtečnou hudbu, snad žádný seriál nemá tak povedený instrumentální soundtrack. Momentálně nejlepší seriál vůbec. Ale abyste mu přišli na chuť, musíte přistoupit na hru scénáristů, že je možné úplně vše. Musíte být lidé víry, ne vědy. EDIT PO SKONČENÍ SERIÁLU: No...musím uznat, že závěrečná sezóna byla trochu zklamáním, čekal jsem něco jiného, ale pořád si LOST udržel úroveň a bude mi chybět. V samotném finále se nám ale scénáristé pěkně vysmáli do ksichtu. Ačkoliv jsou mé pocity z posledního dílu rozporuplné, bylo to i tak velmi dobré zakončení. But it only ends once...Pořadí sezón podle toho, jak se mi líbily: S5, S4, S2, S1, S6, S3 - Nejlepší postavy: Benjamin Linus, John Locke, Desmond Hume - Nejlepší epizoda: nelze jednoznačně říct, bylo by jich víc - Nejlepší finále: Season 5 - The Incident(31.12.2006)

První série se od zbytku seriálu podstatně liší, ale to nic nemění na tom, že je jako celek výborná. Má takový specifický nádech, který ostatní řady nemají. Pravdou ovšem je, že od 12. do 17. dílu se tempo seriálu zastaví a až od 18. epizody se to zase celé rozjede. Nejlepší epizody série podle mě: Pilot, Walkabout, White Rabbit, Solitairy, Numbers, Deus Ex Machina, Exodus (všechny části).(20.8.2018)

Výborný začátek legendárního seriálu.(20.8.2018)

To samé, co první část Pilotu. Výborný začátek legendárního seriálu.(20.8.2018)

První klasická epizoda s flashbackem, který nám představuje minulost nějaké postavy. Standardní díl, jakých je v první sérii mnoho.(20.8.2018)

A od tohohle dílu se stal Locke mou nejoblíbenější postavou.(20.8.2018)

Jeden ze slabších dílů první série. Flashback není tak zajímavý a dění na ostrově je v podstatě jen vata.(20.8.2018)

Flashback vynikající a co se týče postavy Sawyera poměrně zásadní, zato dění na ostrově příšerné. Kate a Sawyer jdou lovit kance a o tom to celé je. Prostě evidentní vata, aby sérii natáhli na předepsaný počet dílů. Z hlediska děje na ostrově nejhorší díl první řady.(20.8.2018)

Nic proti Jinovi a Sun, ale ruku na srdce - v prvních sériích jsou jim věnované epizody ty slabší.(20.8.2018)

Po sérii slabších a průměrných epizod začíná kvalita první řady postupně stoupat.(20.8.2018)

Jeden z vrcholů první série.(20.8.2018)

5 hvězdiček dávám díky dramatickému dění na ostrově. Flashback je v tomto díle naopak velmi slabý a v podstatě zbytečný. Koho zajímá, jak se Jack ženil? Flashbacky nemusí vždy odhalovat nějaké tajemství, mohou pouze rozvíjet charakter dané postavy, ale musí jít o zajímavý vedlejší příběh, v tomto díle to bylo opravdu o ničem. Tento flashback bohužel předznamenává trend, který budeme sledovat ve 2. a 3. sérii.(20.8.2018)

Sayidův flashback je pravým opakem Jackova flashbacku z minulé epizody (viz můj komentář). I zde je to v podstatě vata, která pouze odpovídá na otázku "Co dělal Sayid v Austrálii a jak se dostal do letadla?", ale zároveň se jedná o napínavý příběh, který rozvíjí Sayidův charakter. Když už vata, tak alespoň zábavná.(20.8.2018)

Slabší díl, který dává divákovi prostor k vydechnutí před nervy drásajícím finále.(20.8.2018)

LOST prostě finále sezón uměl. Všechny epizody Exodus jsou výborné a já osobně je řadím mezi jedny z nejlepších epizod seriálu.(20.8.2018)

Budu se jen opakovat: LOST prostě finále sezón uměl. Všechny epizody Exodus jsou výborné a já osobně je řadím mezi jedny z nejlepších epizod seriálu. A díky bohu, že jsem seriál začal sledovat v době, kdy v USA běžela už třetí série, a tak jsem nemusel několik měsíců čekat na rozuzlení závěrečného cliffhangeru (respektive cliffhangerů!). Exodus končí takovým způsobem, že pokračování musíte vidět hned!(20.8.2018)

Druhá série má v mém srdci (bože, to zní blbě) zvláštní místo. Už první série mě neskutečně chytla, ale až u druhé jsem si LOST opravdu zamiloval. Kdybych sestavoval žebříček svých nejoblíbenějších epizod, 2. řada by byla zastoupena asi nejvíce. Celá zápletka s hatchem mě neskutečně bavila. Zvlášť poté, co se objevil "Henry". A přitom celá Swan station s tlačítkem byla v konečném součtu vlastně jen odbočkou, která na další směřování seriálu nemá moc vliv :-) (pokud nepočítáme Desmonda). Ale co, byla to kvalitní zápletka. Nejslabší stránkou této řady jsou flashbacky, což bohužel platí i pro následující sérii. X-tý Jackův flashback už zkrátka nemá co nabídnout. Nejlepší epizody série podle mě: Man of Science, Man of Faith, Adrift, Orientation, The Hunting Party, One of Them, Lockdown, ?, Three Minutes, Live Together, Die Alone.(20.8.2018)

Začátek série, jak má být. Díly 2x01–2x03 jsou pro mě asi nejlepší start řady v celém seriálu.(20.8.2018)

Výborný start druhé série pokračuje. Líbí se mi, jak události po otevření poklopu sledujeme z jiného úhlu pohledu (Locke, Kate), zatímco v předchozím dílu to bylo pohledem Jacka. Nejslabší částí této epizody je flashback.(20.8.2018)

Dovršení parádního začátku druhé série. Tato epizoda je jednou z mých nejoblíbenějších v historii celého seriálu.(20.8.2018)

První slabší epizoda 2. série. Není vyloženě špatná, ale po výborném startu sezóny působí jako studená sprcha.(20.8.2018)

Jedna z nejslabších epizod druhé série.(20.8.2018)

Dění v bunkru je mnohem zajímavější než celý příběh Kate.(20.8.2018)

Divákovo první opravdové shledání s černým kouřem. Z Eka se postupně stává jedna z mých oblíbených postav.(20.8.2018)

Chápu, že je Jack hlavní postavou seriálu, ale nemohli raději scenáristé věnovat flashback nějaké postavě, která jich ještě tolik neměla? Tenhle pohled do Jackovy minulosti je opět značně nezajímavý. Každopádně dění na ostrově je výborné, v tomto ohledu se jedná o jeden z nejlepších dílů druhé řady.(20.8.2018)

Nejslabší díl druhé série.(20.8.2018)

Opět slabší díl.(20.8.2018)

S příchodem Bena Linuse...pardon, Henryho Gala, chytá série zase druhý dech. Výborný díl.(20.8.2018)

Kdyby nebylo dění v bunkru, šlo by o nejhorší epizodu 2. série.(20.8.2018)

Bottle episode, jak má být. Výborné herecké výkony Terryho O'Quinna a Michaela Emersona táhnou celou epizodu. Závěr dílu jsem při prvním zhlédnutí opravdu nečekal.(20.8.2018)

Po výborném předchozím dílu je pro diváka tato epizoda hořkým zklamáním. Zajímá nás "Henry" a situace v bunkru, Hurley a jeho imaginární kámoš jsou nám víceméně ukradení.(20.8.2018)

Rose a Bernard. Ptám se: "Proč?" Tento díl se spolu s Fire + Water a The Whole Truth řadí k nejhorším epizodám 2. série. Naštěstí se jedná o poslední slabší díl, konec série je už výborný.(20.8.2018)

A od tohoto dílu kvalita série zase stoupá.(20.8.2018)

Locke + Eko na společné výpravě. To nemůže dopadnout špatně. Opět jeden z nejlepších dílů 2. řady.(20.8.2018)

Dění na ostrově si dává na chvíli oddech před závěrečnou epizodou, vše však vynahrazují výborné flashbacky.(20.8.2018)

Perfektní. Pro mě osobně druhý nejlepší závěr sezóny vůbec. Kdo si po tomhle dílu neoblíbí Desmonda, tak je divnej.(20.8.2018)

Temné období celého seriálu. Proč? Protože se jedná o nejhorší sérii ze všech. Tady tvůrcům opravdu docházel dech. Děj na ostrově se vleče jak týden před výplatou (především celá ta záležitost s uvězněním Jacka, Kate a Sawyera na ostrově Hydra) a flashbacky starých postav již nemají co nabídnout. O kvalitě třetí série vypovídá také fakt, že se v ní nachází několik naprosto příšerných epizod - například 3x09 Stranger in a Strange Land, která je obecně považována za nejhorší epizodu seriálu (s tím musím než souhlasit). Druhá polovina série je sice lepší než ta první, ale i v ní najdeme řadu průměrných epizod. Je ovšem pravdou, že když už je nějaký díl výborný, tak jde zpravidla o jeden z nejlepších dílů vůbec (3x08, 3x20). A i když děj epizod mnohdy pokulhává, vše zachraňují výborně ztvárněné postavy (tuto sérii táhnou především Ben, Locke a Desmond). Nejlepší epizody série podle mě: The Cost of Living, Flashes Before Your Eyes, Enter 77, The Man from Tallahassee, One of Us, The Brig, The Man Behind the Curtain.(20.8.2018)

Když to srovnám s ostatními prvními díly jednotlivých sérií, tak se v tomto případě jedná o nejhorší start nové série v historii celého seriálu. Zvláště pak, když tato epizoda následuje po výborném finále 2. série. Na tomto dílu je nejlepší scéna před titulky, pak to jde dolů vodou. Já vlastně celou tu zápletku s umírajícím Benem a s Kate, Jackem a Sawyerem v zajetí na ostrově Hydra nenávidím. Je to zdlouhavé a nudné a mytologii seriálu to nikam neposouvá. Naštěstí jsou herecké výkony a Giacchinova hudba pořád perfektní, jinak bych tyto epizody musel hodnotit nižším počtem hvězdiček. Takhle to na ty slabé čtyři dosáhne. Každopádně první polovina třetí série je temným obdobím seriálu. Ne z hlediska děje, ale kvůli kvalitě jednotlivých epizod.(20.8.2018)

Dějová linie Sayida a spol. je mnohem záživnější než celé dění okolo Jacka. Flashback opět zbytečný.(20.8.2018)

Celý tento díl je jedna velká vata, od dění na ostrově až po příběh zobrazený ve flashbacku. Ale jelikož se to celé točí kolem Locka, tak to funguje. Terry O'Quinn je prostě takový frajer, že to celé utáhne prakticky sám.(20.8.2018)

U tohoto dílu jsem se modlil, ať už celá ta dějová linie s Kate a Sawyerem v medvědí kleci skončí. Pořád je to o tom samém a už je to otravné.(20.8.2018)

První epizoda třetí série, které mohu dát 5 hvězdiček. Ve 2. sérii by takovýto díl patřil k těm průměrným, ale v rámci mizerného startu třetí série jde o klenot. Navíc já mám tento díl poměrně rád. Eko (bohužel naposledy), Locke, černý kouř, stanice Perla...samé dobré věci.(20.8.2018)

A po výtečné předchozí epizodě jsme zase tam, kde jsme byli. V telenovele z medvědích klecí. Naštěstí se tato zápletka pomalu ale jistě blíží ke konci. Navíc má tento díl několik výborných momentů. Mimochodem, touto epizodou jsem dohnal skluz s USA a na další pokračování jsem tak musel čekat se zbytkem světa. Pamatuji si, že to tenkrát byla docela dlouhá pauza.(20.8.2018)

Po několikaměsíční pauze mezi 6. a 7. epizodou se seriál vrátil a diváci po tom všem čekání dostali tohle. Pro mě osobně se jedná o jeden z nejhorších dílů seriálu. Neskutečná otrava. Juliet se nakonec stala mou nejoblíbenější ženskou postavou, ale na flashbacky měla celkem smůlu.(20.8.2018)

Klenot mezi dvěma výkaly (rozuměj: 7. a 9. díl této řady). Jedna z nejlepších epizod seriálu.(20.8.2018)

• Cizinec v cizí zemi (S03E09) (epizoda) (2007)

Nejhorší epizoda celého seriálu. S velkou pompou je nám představena šerifka Druhých (WTF?), kterou vidíme poprvé a naposled. Juliet je označkovaná jako kráva. Druzí se chovají jako sekta, což budoucí díly zcela ignorují (naštěstí). A korunu tomu všemu nasazuje debilní flashback o tom, jak Jack ke svému tetování přišel. To jsme opravdu potřebovali vědět... Tenhle díl je zkrátka jeden velký špatný vtip.(20.8.2018)

Zase díl, který je celý jedna velká vata. Ale po předcházející epizodě, která představuje dno seriálu, je tento díl balzámem na duši. Odpočinková pohoda.(20.8.2018)

Jeden z vrcholů třetí série. Konečně zase jednou výborný díl. Sayidův flashback už ale nepřináší nic nového.(20.8.2018)

Poměrně nevyrovnaný díl. Scény s Lockem a jeho výpravou jsou výborné (obzvláště scéna s plotem), flashback a děj kolem Claire však stojí za zlámanou grešli.(20.8.2018)

Locke zachrání všechno a všechny. I poměrně slabou třetí sérii.(20.8.2018)

Nikki a Paolo jsou špatný vtip, který si naštěstí tvůrci dostatečně rychle uvědomili. A jejich labutí píseň není zase úplně špatná. Líbilo se mi sledovat již proběhlé události z jejich pohledu. A návrat starých postav také potěšil.(20.8.2018)

Další nevyrovnaný díl. Kate, Juliet, černý kouř, to všechno je super. Vedlejší dějová linie je ale k smíchu a flashback tradičně o ničem.(20.8.2018)

Po poměrně dlouhé době epizoda, kdy je flashback lepší než vlastní děj na ostrově (ale ten tentokrát také není zlý). U dílu 3x07 jsem zmiňoval, že až na výjimku scenáristé Juliet s jejími flashbacky příliš nepřáli. Tento díl je právě tou jednou výjimkou.(20.8.2018)

Černá ovce Desmondových epizod, které většinou patří mezi ty nejlepší. Vyloženě špatné to není, je to zkrátka takový lepší průměr. A pokud to srovnám se slabou první polovinou 3. řady, tak jde vlastně o nadprůměr!(20.8.2018)

Tenhle díl se mi úplně vykouřil z hlavy. Pamatuji si jen na scénu s Mikhailem. Flashback je stopadesátou variací toho, co jsme už v epizodách věnovaných Jinovi a Sun viděli. Takže asi tak.(20.8.2018)

Konec řady se pomalu blíží, a tak kvalita epizod rapidně stoupá.(20.8.2018)

Ať už je třetí řada jakákoliv, nikdo jí neupře, že se v ní nachází jedna z TOP 5 epizod seriálu. A to je právě tato.(20.8.2018)

Standardní díl, který připravuje půdu pro finále sezóny. Oceňuji inovaci flashbacku. Jeden kontinuální příběh by už pravděpodobně neměl smysl, poradili si s tím dobře.(20.8.2018)

Na finále sezóny poněkud slabé. Tím nechci říct, že je to špatné, ale když to srovnám s ostatními konci jednotlivých sérií, tak tenhle díl prostě není tak kulervoucí (pokud nepočítám uzavření dějové linie kolem Charlieho a Desmonda). Tohle finále jako celek stojí jen na té závěrečné pointě, jinak je to chatrné jak domeček z karet. Postavy pouze pochodují k radiové věži a do toho se občas něco stane. Epizoda má několik ikonických momentů, ale pro mě to prostě na absolutní hodnocení není. Upřímně moc nerozumím, proč je v mnohých žebříčcích tato epizoda na prvních pozicích. Ano, pointa s flashforwardem je vynikající a nečekaná, ale když si ji odmyslíme, tak toto finále nemá moc co nabídnout. Všechny ostatní závěry sezón jsou dějově atraktivnější.(20.8.2018)

Čtvrtá řada LOST je sérií, kdy se láme chleba. Ze seriálu, který začal jako lehce mysteriózní show o přeživších na opuštěném ostrově, se stává stále větší a větší fantasmagorie. Zvraty jsou čím dál víc šílenější a s každou zodpovězenou záhadou přichází pět nových. Proto se nedivím lidem, kteří druhou polovinu seriálu hodnotí jako slabší. Zřejmě čekali něco jiného. Já jsem ale spokojen. 4. a 5. sérii považuji za vrchol celého seriálu. Teď to všechno teprve dostává pořádné grády. Rozvleklost třetí řady, kterou já osobně považuji za nejslabší, je pryč. Epizody 3–4 a 6–7 jsou víceméně průměrné, ale po nich přišla stávka scenáristů, která tvůrcům rozhodně prospěla. Konec sezóny je nepřekonatelný. Vůbec mi nevadí, že se ze seriálu postupně stává sci-fi, což vyvrcholí v 5. sérii. Mně tahle proměna kápla do noty. Je tu drama, tajemno, akce, skvělé postavy, výborné herecké výkony, nepřekonatelná Giacchinova hudba...tohle všechno u mě prostě funguje. Nejlepší epizody série podle mě: The Beginning of the End, Comfirmed Dead, The Constant, The Shape of Things to Come, Cabin Fever, There's No Place Like Home (komplet).(20.8.2018)

Start sezóny, který nás ujistil, že se nebude opakovat fiasko první poloviny 3. série.(20.8.2018)

Nejslabší epizoda 4. řady.(20.8.2018)

Jeden z nejlepších dílů celého seriálu.(20.8.2018)

Místo toho, aby tvůrci využili flashback Juliet jako berličku k poznání minulosti ostrova, tak nám naservírují obyčejný příběh o milostném trojúhelníku. Herecké výkony výborné, ale po dějové stránce podivný díl. Ben a jeho smrtící plyn...další záležitost, která byla promptně zapomenuta.(20.8.2018)

Tímto dílem mě konečně začali Jin a Sun zajímat. A to je co říct.(20.8.2018)

Akční epizoda s řadou ikonických momentů. Jeden z mých nejoblíbenějších dílů.(20.8.2018)

Díly věnované Lockovi patří k nejlepším dílům celého seriálu. Právem.(20.8.2018)

Všechny části finále 4. série jsou vynikající.(20.8.2018)

Pro mě nejlepší série a vrchol celého seriálu. Je to sice už úplně jiný seriál, než jaký jsme sledovali v 1. řadě, ale mně to vyhovuje, cestování časem mám rád. Pravda, děj je občas hodně chaotický a překombinovaný a řada věcí si protiřečí nebo nedává smysl, jenže celá 5. série je taková jízda, že nad tím nemáte čas přemýšlet. Pro mě to byl výjimečný zážitek, který už asi nikdy nic nepřekoná. U předchozích sérií jsem vždycky vypsal epizody, které považuji za nejlepší, jenže u této řady by to byly prakticky všechny :-). Tak alespoň TOP 3: The Incident, This Place is Death a Dead is Dead.(20.8.2018)

Spolu s epizodou 2x01 jasný kandidát na nejlepší start sezóny (Pilot nechme stranou). Já mám filmy a seriály, kde se cestuje časem, rád, a tak mi tento díl (jako ostatně celá 5. sezóna) neskutečně sedl!(20.8.2018)

Jak už to tak u LOST bývá, dění na ostrově je mnohonásobně zajímavější a zábavnější než flashforward.(20.8.2018)

Standard 5. série. Takže za 5.(20.8.2018)

Stejný případ jako 5x02. Flashforwardy sice nejsou špatné a mají své opodstatnění pro další vývoj děje, ale raději bych sledoval dění na ostrově, které je zajímavější.(20.8.2018)

Jak jsem už před lety tady na CSFD psal k celkovému hodnocení seriálu Ztraceni: nedokážu přesně říct, který díl seriálu je podle mě nejlepší nebo který je můj nejoblíbenější. Takových dílů je mnoho. Ale kdybych měl vybrat jeden reprezentativní díl, který obsahuje vše, co mám na seriálu rád, pak by to byl tento.(20.8.2018)

Celá epizoda se odehrává mimo ostrov a vůbec to nevadí, skvělé herecké výkony to utáhnou.(20.8.2018)

Zásadní díl pro všechny fanoušky Johna Locka. Stejně jako u předchozího dílu se i většina této epizody odehrává mimo ostrov. A i tak je to pořád super.(20.8.2018)

Zas jeden z mých nejoblíbenějších dílů.(20.8.2018)

Nejlepší finále sezóny v rámci celého seriálu. Neustále se tam něco děje, divák nemá čas vydechnout. A posledních 20 minut je takový mindfuck, že jsem při prvním zhlédnutí ještě dlouho po skončení epizody s otevřenou pusou zíral do monitoru a vstřebával, co se vlastně stalo. Tímto dílem končí nejlepší éra seriálu, poslední sezóna už takovýchto kvalit bohužel nedosahuje.(20.8.2018)

Závěrečná sezóna je rozporuplná a podivná. A oproti páté řadě je kvalitativně úplně někde jinde. Ale jako celek to pořád na těch 5 hvězdiček je. Herecké výkony jsou stále výborné a i v této sérii najdeme několik legendárních epizod. O tom, jak celé zakončení seriálu vnímám, jsem psal v komentáři k epizodě The End. Dovolím si to tedy zkopírovat: V šesté řadě se dostali scenáristé do slepé uličky. Za těch šest sérií vymysleli tolik šíleností, že to vlastně ani nějak rozumně uzavřít nešlo. Vysvětlení světa flash-sideways je přitroublé, ale já to beru. Ve třetí sérii, která je pro mě ještě slabší než ta šestá, jsem seriál sledoval jen kvůli postavám, protože děj mnohdy za moc nestál. A konec seriálu to vlastně potvrzuje - nebylo to o ději a o záhadách, bylo to o těch postavách. Mohla být šestá série lepší? No rozhodně. Ale ruku na srdce, vyložený průser to nebyl. Nejlepší epizody série podle mě: LA X (obě), Lighthouse, Dr. Linus, Ab Aeterno, Happily Ever After, The Candidate, The End.(20.8.2018)

Rozporuplná závěrečná série začala výborně. V prvních dvou dílech to ještě vypadalo, že bude kvalita 5. série zachována. Jak naivní jsem byl...(20.8.2018)

Slabý díl, obzvláště když si uvědomíme, že jsme v poslední sérii a těch epizod už tolik nebude. Děj na ostrově se točí v kruhu a příběh odehrávající se ve flash-sideways v tomto případě taky není žádná bomba. Vlastně můžu s klidem říct, že jde o jeden z nejhorších dílů seriálu. V poslední sezóně nemá takováto zbytečná epizoda co pohledávat.(20.8.2018)

Klobouk dolů před hereckým kumštem Terryho O'Quinna. Locke a Man in Black jsou odlišné polohy a obě je zvládá výborně.(20.8.2018)

Jeden z těch lepších dílů 6. série.(20.8.2018)

Poslední epizoda, v níž má Ben výraznější roli. Po zbytek série je už jeho postava jen takovým přicmrndávačem. Za tento díl byl Emerson právem nominován na Emmy. A měli mu tu sošku dát, jedna Emmy je za to, co v seriálu od 2. série předváděl, málo.(20.8.2018)

Slabší epizoda. Každopádně spin-off se Sawyerem a Milesem jako dvěma policajty by byl možná zajímavý :-)(20.8.2018)

Takhle má vypadat díl, který spolu s minulostí postavy přibližuje i historii ostrova. Obdobných dílů mělo být v poslední sérii víc.(20.8.2018)

Touto dobou už jsem si Jina a Sun docela oblíbil, ale bohužel se opakuje situace z prvních tří sérií - jim věnovaná epizoda zas patří mezi ty slabší. Vyložený průšvih to ale není. Flash-sideways je tentokrát zajímavější než dění na ostrově.(20.8.2018)

Epizoda, která uzavírá volnou trilogii Desmondových dobrodružství napříč časem a prostorem (prvními dvěma částmi jsou pochopitelně epizody Flashes Before Your Eyes a The Constant). Díky Desmondovi se svět flash-sideways stává zajímavějším.(20.8.2018)

Smrt Ilany je jedním z nejstupidnějších momentů seriálu. Zas jedna postava, s níž si scenáristé absolutně nevěděli rady. Ilana měla potenciál, mohla se stát zajímavou a klíčovou postavou, jenže kromě toho, že v 5. sérii dokopala Sayida do letadla, vlastně nic nepředvedla. Škoda.(20.8.2018)

Spousta dobrých momentů, ale na pět hvězdiček to tentokrát prostě není. Nevím proč.(20.8.2018)

Jedna z nejakčnějších epizod seriálu. Začíná jít do tuhého.(20.8.2018)

Pamatuji si, jak mě v roce 2010 tato epizoda pořádně vytočila. Mělo jít o jednu z klíčových epizod poslední série. Měli jsme se konečně dozvědět něco víc o historii ostrova a o původu černého kouře. A nedozvěděli jsme se téměř nic. Sice víme, jakým stupidním způsobem kouř vznikl, ale co to je, o tom nemáme pořád ani páru. A už se to vlastně ani nikdy nedozvíme. No a to, že se všechno, co se v seriálu odehrálo, událo kvůli nějaké svítící jeskyni, to je prostě výsměch. Pro mě je tohle zkrátka jedna z nejhorších epizod seriálu. Myslím si, že tato epizoda je důvodem, proč mě poslední díl oproti jiným lidem tak nezklamal a nenasral. Protože po zkušenosti s touto epizodou jsem od finále už nic nečekal (alespoň co se týká zodpovídání otázek). Ale abych jen nehanil - Mark Pellegrino a Titus Welliver jsou výborní.(20.8.2018)

Ticho před bouří.(20.8.2018)

Negativní emoce, které u většiny lidí tenhle závěrečný díl vyvolal, jsem já pocítil u epizody Across the Sea (viz můj komentář). Proto jsem od posledního dílu moc neočekával a necítím tedy zášť jako mnozí. Jedná se o důstojné zakončení seriálu, mohlo to dopadnout i hůř. 5 hvězdiček si tento díl zaslouží, zas je to jízda od začátku do konce. Opět je to finále s řadou nezapomenutelných momentů a skvělých hereckých výkonů. Lhal bych, kdybych nepřiznal, že jsem měl u závěrečné scény slzy na krajíčku. Ta hudba, paralela s pilotní epizodou, věrný Vincent...Z toho musel být naměkko každý správný fanoušek seriálu (navíc já už byl načatý rozlučkou Locka a Bena před kostelem :-) ). Není však pochyb o tom, že se scenáristé dostali do slepé uličky a nevěděli, jak to celé pořádně uzavřít. Za těch šest sérií vymysleli tolik šíleností, že to vlastně ani nějak rozumně uzavřít nešlo. Vysvětlení světa flash-sideways je přitroublé, ale já to beru. Ve třetí sérii, která je pro mě ještě slabší než ta šestá, jsem seriál sledoval jen kvůli postavám, protože děj mnohdy za moc nestál. A konec seriálu to vlastně potvrzuje - nebylo to o ději a o záhadách, bylo to o těch postavách. Mohla být šestá série lepší? No rozhodně. Ale ruku na srdce, vyložený průser to nebyl.(20.8.2018)