Ztraceni (TV seriál)

Lost

Nezvestní

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004 - 2010, 121x42 min

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yoon-jin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan, Emilie de Ravin, Henry Ian Cusick, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Jeff Fahey, Ken Leung, Jeremy Davies, Elizabeth Mitchell, L. Scott Caldwell, Michelle Rodriguez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Sam Anderson, Cynthia Watros, Nestor Carbonell, Tania Raymonde, M.C. Gainey, Michael Bowen, Rebecca Mader, John Terry, William Mapother, Mira Furlan, Alan Dale, François Chau, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Zuleikha Robinson, Clancy Brown, Julie Bowen, Kevin Durand, Doug Hutchison, Fionnula Flanagan, Alexandra Krosney, Christian Bowman, Dustin Watchman, Kimberley Joseph, Lance Reddick, Brian Goodman, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace, Beth Broderick, Željko Ivanek, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Andrew Connolly, Marsha Thomason, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Adetokumboh M'Cormack, Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes, Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Mackenzie Astin, Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino, Eyal Podell, Vanessa Branch, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver, Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall, Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence, Allison Janney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe, David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins, Andrea Gabriel, Chad Donella, Brad William Henke, Izzy Diaz, Julie Adams, Jodi Lyn O'Keefe, Colby French, Raymond J. Barry, William Sanderson, Mirelly Taylor, Diana Scarwid, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Jon Gries, Wayne Pygram, Tracy Middendorf, Aramis Knight, Susan Duerden, Marc Menard, Rebecca Hazlewood, Cleo King, Sung-hi Lee, Kathleen M. Darcy, Kevin Rankin, Paula Malcomson, Sammi Davis, Anthony Azizi, Sundra Oakley, Jeff Kober, Skyler Stone, George Cheung, Stephanie Niznik, Lela Loren, Holland Roden, David Starzyk, Victor Browne, Patricia Hastie, Ron Bottitta, Jacob Witkin, Chard Hayward, Jordan Lawson, Bruno Bruni Jr., Jonathan Dixon, Dan Gauthier, Jeff Perry, Adam Leadbeater, Kenton Duty, Susan Gibney, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Dylan Minnette, Kimberly Estrada, Roxie Sarhangi, Nick Jameson, Donnie Keshawarz, Christopher Amitrano, Kristin Richardson, Jayne Taini, Raymond Ma, Tim DeZarn, James Huang, Sammy Sheik, Stephen Bishop, Emily Evan Rae, Mandy June Turpin, Michelle Arthur, Juan Carlos Cantu, Suzanne Krull, Mary Mara, Steven Elder, Muna Otaru, Melissa Barker, Geoffrey Rivas, Zack Shada, Josiah D. Lee, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Lindsey Ginter, William Francesco Allen, Larry Joshua, Jim Piddock, François Guétary, Lobo Sebastian, Chris Jaymes, Anne Bedian, David Cordell, George O'Hanlon Jr., Len Cordova, Oliver Muirhead, Michael Dempsey, Galyn Görg, Jeremy Shada, John Simon Jones, Veronica Hamel, Scott Paulin, Jenny Gago, Madison, Lindsay Frost, Nick Tate, Rick Overton, James Horan, Sterling Beaumon, Chris Mulkey, Justin Chatwin, Ian Gomez, Rob McElhenney, Julian Barnes, Rhett Giles, Kevin Chapman, Frederick Koehler, Savannah Lathem, Jose Yenque, Samm Levine, François Chau (a.z.), Ian Somerhalder (vyp.), Skye McCole Bartusiak (vyp.), Carter Jenkins (vyp.), Malcolm David Kelley (a.z.), Harold Perrineau (a.z.), Julie Adams (a.z.), Stephen Semel (a.z.), Fisher Stevens (vyp.), Zoë Bell (vyp.), Faran Tahir, Daniel Dae Kim (a.z.), Emilie de Ravin (a.z.), John Terry (a.z.), Susan Hogan, Naveen Andrews (a.z.), Yoon-jin Kim (a.z.), Kevin Durand (a.z.), Greg Grunberg (vyp.), Fredric Lehne (a.z.), Mark Pellegrino (a.z.), Matthew Fox (a.z.), Melissa Gilbert (a.z.), Michael Landon (a.z.), Evangeline Lilly (a.z.), Ivo Nandi, Jenni Blong, Starletta DuPois, India Dupré, Peter Stray, Stewart Finlay-McLennan

Jeden z mála kvalitních seriálů, který diváka strhne svým tempem a šikovně napsaným scénářem. Charaktery jsou nesmírně zajímavé a především flashbacky do minulosti jsou perfektní záležitostí. Technicky zdatně odvedená filmařina, kde bije do očí jen několik vyloženě okatě počítačových efektů, ale to se dá přežít. Spousta věcí je zatím nevyjasněných, ale uvidíme co nám přinese série s pořadovým číslem dvě. Nejpodstatnější je fakt, že Abrams dokáže udržet diváka v maximálním napětí po celou dobu a slabších chvilek se dočkáme skutecně jen minimálně. Hitovka nebývalých rozměrů.(26.3.2006)

Rozhodně nejsem seriálový typ diváka a musel bych ve svých vzpomínkách zaplout hodně hluboko, abych si vzpomněl, který seriál / nepočítaje miniserie na HBO / jsem viděl naposledy celý. O Ztracených jsem nevěděl zhola nic, ale těsně před začátkem prvního dílu o nich básnila Květula s takovým nadšením, že jsem si řekl, fajn zkusím první díl a pak se jí vysměju. Místo výsměchu však následovalo totální nadšení a bylo jasný, že neděli co neděli budu trávit před obrazovkou. Jak strašně se mi seriál zaryl pod kůži mi dochází až teď, kdy skončil poslední díl třetí série a já chodím každou neděli večer bloumat před televizi, protože mi hrozně chybí to odkrývání tajemství ostrova, ty překvapující zvraty, vývoj každé hlavní postavy, chybí mi adrenalin, napětí, překvapení, soucit, nenávist, porozumění, lítost, strach, zkrátka celá paleta emocí, kterou ve mě tento seriál vyvolával. Nejvíce se mi však stýská po Sayidovi, Sawyerovi, Charliemu, Lockovi, těch druhých, Kate, Jin a Sun, Hugovi a samozřejmě Jackovi. Opravdu ten pocit je skoro stejný, jako kdyby mě opustilo najednou několik kámošů, které jsme měl rád. Originálně dělaný seriál způsobil, že jsem se každou neděli těšil až ztratím z reálného světa do světa ztracených.(13.2.2008)

If we can't live together, we'll die alone. Obsahuje SPOILERY! Se ztroskotanci z letu Oceanic 815 jsem řešila záhady ostrova, pochovala spoustu milovaných, prožívala s nimi jejich srdceboly a vydávala se s nimi do minulosti, budoucnosti i posmrtného života - a to zhruba během osmi let. Zpočátku jsem tomuto originálnímu seriálu propadla na TV Nova, o něco později jsem jej začala sledovat v původním znění. První tři řady byly jednoduše bez chybičky, avšak ve čtvrté sérii přišla krize, kdy jsem se nemohla "hnout z místa" a u dějové linie se záchrannou (?) lodí uložila seriál na nějakou dobu k ledu. Zkrátka jsem byla opravdu ztracená ve všech příbězích. O pár let později jsem se rozhodla navázat tam, kde jsem skončila - a jsem za to opravdu ráda! Děj se po poněkud nudné a zmatené lince s lodí Charlese Widmora zase svižně rozběhne a již brzy se dostavuje zase ta stará, dobrá závislost. Pátá série je podle mého až na pár karambolů perfektní - pravdou je, že v poslední sérii to zase začne trochu drhnout a ztrácet dech. Ale přesto se jedná o nadprůměrný seriál s unikátním námětem, jaký tu dosud nebyl. A rozhodně bych jej neodsoudila jako to spousta lidí udělalo, protože si to zkrátka nezaslouží. Tolik zmatení, nepochopení a záhad zkrátka nikde jinde nenajdete. A na Jacka, Kate, Shannon, Charlieho a v určitých momentech i Julie a Sawyera nikdy nezapomenu. To, že jsou postavy nepromyšlené a bez vývoje je mimochodem nebetyčná hloupost i vzhledem k tomu, že jejich příběhy vymysleli psychologové. A navíc, nikde jsem neviděla tak promyšleného záporáka, jakým je Benjamin Linus..(28.12.2014)

Ztraceni se mohou chlubit výborným castingem, krásným prostředím, zajímavým scénářem, který při pilotním dílu nenechá člověka chladným. Postupem času už takové nadšení ze ztracených nezdílím. Je to dobrý seriál a každý díl má co nabídnout, ale necítím už hlad po nových a nových dílech a tím strhávám hodnocení na 4 hvězdičky...(11.11.2007)

Vypěstovala jsem si alergii na to jejich baťůžkářství a solidní antipatii ke spoustě postav - hysterickou Claire, slušňáckého "já všechno vím, všemu nejlíp rozumím" Jacka, Locka, kterej sype z pusy kraviny typu "Dostojevský byl nejlepší autor", ženský v mužkým těle (Kate + Ana-Lucia)... nicméně intrikánství, zejména Sawyerovo ("Proč mi to říkáš?" - "Protože tím naseru Jacka...") dělá tento seriál ještě pořád přitažlivým 8-)(15.5.2007)

• - Ve 22. epizodě 2. série je seznam, který pálí Michael (Harold Perrineau), růžový. Ve flashbacku je však seznam od Bena (Michael Emerson) na žlutém papíře.  (karlik4801)

• - Ve 23. epizodě 2. série je možné v pozadí na molu, kam odvedli druzí Sawyera (Josh Holloway), Jacka (Matthew Fox) a Kate (Evangeline Lilly), vidět ostrov Chinaman’s Hat, který se ve skutečnosti nachází na Havaji a připomíná čínský klobouk. Ten stejný ostrov lze spatřit i v Jinově (Daniel Dae Kim) flashbacku v 17. epizodě 1. série.  (karlik4801)

• - Ve 3. epizodě 4. série zavírá Sayid (Naveen Andrews) mrtvé ženě oči, ta je má v předešlém záběru již zavřené (01:37). (necisty)