Ztraceni (TV seriál)

Lost

Nezvestní

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004 - 2010, 121x42 min

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yoon-jin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan, Emilie de Ravin, Henry Ian Cusick, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Jeff Fahey, Ken Leung, Jeremy Davies, Elizabeth Mitchell, L. Scott Caldwell, Michelle Rodriguez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Sam Anderson, Cynthia Watros, Nestor Carbonell, Tania Raymonde, M.C. Gainey, Michael Bowen, Rebecca Mader, John Terry, William Mapother, Mira Furlan, Alan Dale, François Chau, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Zuleikha Robinson, Clancy Brown, Julie Bowen, Kevin Durand, Doug Hutchison, Fionnula Flanagan, Alexandra Krosney, Christian Bowman, Dustin Watchman, Kimberley Joseph, Lance Reddick, Brian Goodman, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace, Beth Broderick, Željko Ivanek, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Andrew Connolly, Marsha Thomason, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Adetokumboh M'Cormack, Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes, Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Mackenzie Astin, Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino, Eyal Podell, Vanessa Branch, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver, Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall, Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence, Allison Janney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe, David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins, Andrea Gabriel, Chad Donella, Brad William Henke, Izzy Diaz, Julie Adams, Jodi Lyn O'Keefe, Colby French, Raymond J. Barry, William Sanderson, Mirelly Taylor, Diana Scarwid, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Jon Gries, Wayne Pygram, Tracy Middendorf, Aramis Knight, Susan Duerden, Marc Menard, Rebecca Hazlewood, Cleo King, Sung-hi Lee, Kathleen M. Darcy, Kevin Rankin, Paula Malcomson, Sammi Davis, Anthony Azizi, Sundra Oakley, Jeff Kober, Skyler Stone, George Cheung, Stephanie Niznik, Lela Loren, Holland Roden, David Starzyk, Victor Browne, Patricia Hastie, Ron Bottitta, Jacob Witkin, Chard Hayward, Jordan Lawson, Bruno Bruni Jr., Jonathan Dixon, Dan Gauthier, Jeff Perry, Adam Leadbeater, Kenton Duty, Susan Gibney, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Dylan Minnette, Kimberly Estrada, Roxie Sarhangi, Nick Jameson, Donnie Keshawarz, Christopher Amitrano, Kristin Richardson, Jayne Taini, Raymond Ma, Tim DeZarn, James Huang, Sammy Sheik, Stephen Bishop, Emily Evan Rae, Mandy June Turpin, Michelle Arthur, Juan Carlos Cantu, Suzanne Krull, Mary Mara, Steven Elder, Muna Otaru, Melissa Barker, Geoffrey Rivas, Zack Shada, Josiah D. Lee, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Lindsey Ginter, William Francesco Allen, Larry Joshua, Jim Piddock, François Guétary, Lobo Sebastian, Chris Jaymes, Anne Bedian, David Cordell, George O'Hanlon Jr., Len Cordova, Oliver Muirhead, Michael Dempsey, Galyn Görg, Jeremy Shada, John Simon Jones, Veronica Hamel, Scott Paulin, Jenny Gago, Madison, Lindsay Frost, Nick Tate, Rick Overton, James Horan, Sterling Beaumon, Chris Mulkey, Justin Chatwin, Ian Gomez, Rob McElhenney, Julian Barnes, Rhett Giles, Kevin Chapman, Frederick Koehler, Savannah Lathem, Jose Yenque, Samm Levine, François Chau (a.z.), Ian Somerhalder (vyp.), Skye McCole Bartusiak (vyp.), Carter Jenkins (vyp.), Malcolm David Kelley (a.z.), Harold Perrineau (a.z.), Julie Adams (a.z.), Stephen Semel (a.z.), Fisher Stevens (vyp.), Zoë Bell (vyp.), Faran Tahir, Daniel Dae Kim (a.z.), Emilie de Ravin (a.z.), John Terry (a.z.), Susan Hogan, Naveen Andrews (a.z.), Yoon-jin Kim (a.z.), Kevin Durand (a.z.), Greg Grunberg (vyp.), Fredric Lehne (a.z.), Mark Pellegrino (a.z.), Matthew Fox (a.z.), Melissa Gilbert (a.z.), Michael Landon (a.z.), Evangeline Lilly (a.z.)

Seriál, který mě zpočátku vůbec nezajímal, LOSTmánie se mi dlouho vyhýbala, až nakonec v době kdy Nova dávali již třetí série, jsem seriál začal zpětně sledovat. V originále, tak jak to mam rád. Nyní sleduji již aktuální čtvrtou řadu a pořád se těším na nové a nové díly, ještě že je nakonec 13dílu místo 8. Skvěle rozběhnutý příběh, sympatické charaktery a stále nové objevování záhad na ostrově, plus přítomné flashbacky a nyní i flashforwardy mě drží u každého dílu s očima na stopkách, jen tak dál... Namaske;-). 24.5.2010: A je konec, finále nebylo zrovna nejlepší, ale tvůrci to mohli zkazit o dost více. Jsem vcelku spokojen. OCEANIC 16 R.I.P. ;-).(10.1.2008)

• TheMaker

První díly docela šly, ale pak to bylo pořád dokola a dokola. Kravina.(25.4.2008)

• Dudek

Začalo to vlastně zajímavě. Jeden velký ostrov, skupina lidí, kteří se navzájem neznají a spousta otázek. Tvůrci měli jeden velký nápad. Klasické charaktery vsunuli do modernějších rolí, drobně je pozměnili a umně skombinovali, jenže jak dlouho může trvat fascinace prostředím a nápadem? Již po několika dílech se Ztracení zvrtávají do starých známých kolejí, teď budeme několik dílů hledat odpověď, což se stává jakýmsi dlouho trvajícím způsobem, jak diváka udržet v napětí. Dalším problémem jsou flashbacky, které splňují účel jakéhosi rozmělňovače stopáže a fungují prostě jako taková berlička, která ovšem velmi ovlivňuje výslednou kvalitu dílu. Zatímco zpočátku bylo zajímavé sledovat úsek ze života každého ostrovana, postupem času již flashbacky poztrádají punc originality a navíc se zmítají v mírné křeči, když vyrahují OBROVSKÉ ŠOKY typu: "Sakra, tihle dva se už viděli." což se bohužel stává neustále vytahovaným esem z rukávu. Příchod třetí řady je pro mnohé zklamáním a není se čemu divit. Nabízí sice vděčnější prostředí a mnohem vyšší potenciál, ale přichází tím o svou jedinečnost. Do seriálu vstupují nové motivy a otázky, které nevrcholí pěkným rozuzlením a zmatkem. Navíc děj se zdá být zbytečně natahovaným, a zatímco předtím seriál dávkoval v každém díle alespoň jeden problém, třetí řada problamtiku roztahuje do více dílů. Navíc krom klasického lákalda z předchozích řad - rozluštění určitého tajemství - přichází na řadu zbytečné napínáky, kdy se na konci stane něco velmi dramatického. Už mě ani nezajímá, co ta partička bude dělat já, ale na finální pointu se i docela těším.(25.9.2007)

// Production companies: Bad Robot,Touchstone Television, ABC Studios, Grass Skirt Productions //(14.6.2011)

• choze

Na televizi koukám jen minimálně a dost si vybírám. Po čtyřech prvních dílech nevím, proč bych se na tenhle seriál měl dívat dál. Není to špatné, ale dějově mě to nijak zvlášť nezaujalo a některé hlavní postavy mě přímo iritují (ty nejkladnější).(15.10.2006)

• - Michelle Rodriguez dala seriálu přednost před nabídkou účinkovat v seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004). (Chipsonator)

• - Ve 14. epizodě 4. série Kate (Evangeline Lilly) v několika záběrech drží dítě pokaždé jinak (35:40). (necisty)

• - Původně se uvažovalo, že postava Kate (Evangeline Lilly) bude asi třicetiletá podnikatelka, které zemřel na následky autonehody manžel a která se po havárii stane vedoucí trosečníků. (SidneyP)