Ztraceni (TV seriál)

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2004 - 2010, 121x42 min

Tvůrci:

Jeffrey Lieber

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yoon-jin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan, Emilie de Ravin, Henry Ian Cusick, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Jeff Fahey, Ken Leung, Jeremy Davies, Elizabeth Mitchell, L. Scott Caldwell, Michelle Rodriguez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Sam Anderson, Cynthia Watros, Nestor Carbonell, Tania Raymonde, M.C. Gainey, Michael Bowen, Rebecca Mader, John Terry, William Mapother, Mira Furlan, Alan Dale, François Chau, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Zuleikha Robinson, Clancy Brown, Julie Bowen, Kevin Durand, Doug Hutchison, Fionnula Flanagan, Alexandra Krosney, Christian Bowman, Dustin Watchman, Kimberley Joseph, Lance Reddick, Brian Goodman, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace, Beth Broderick, Željko Ivanek, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Andrew Connolly, Marsha Thomason, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Adetokumboh M'Cormack, Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes, Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Mackenzie Astin, Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino, Eyal Podell, Vanessa Branch, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver, Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall, Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence XVII, Allison Janney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe, David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins, Andrea Gabriel, Chad Donella, Brad William Henke, Izzy Diaz, Julie Adams, Jodi Lyn O'Keefe, Colby French, Raymond J. Barry, William Sanderson, Mirelly Taylor, Diana Scarwid, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Lana Parrilla, Aisha Hinds, Jon Gries, Wayne Pygram, Tracy Middendorf, Aramis Knight, Susan Duerden, Marc Menard, Rebecca Hazlewood, Cleo King, Sung-hi Lee, Kathleen M. Darcy, Kevin Rankin, Paula Malcomson, Sammi Davis, Anthony Azizi, Sundra Oakley, Jeff Kober, Skyler Stone, George Cheung, Stephanie Niznik, Lela Loren, Holland Roden, David Starzyk, Victor Browne, Patricia Hastie, Ron Bottitta, Jacob Witkin, Chard Hayward, Jordan Lawson, Bruno Bruni Jr., Jonathan Dixon, Dan Gauthier, Jeff Perry, Adam Leadbeater, Kenton Duty, Susan Gibney, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Dylan Minnette, Kimberly Estrada, Roxie Sarhangi, Nick Jameson, Donnie Keshawarz, Christopher Amitrano, Kristin Richardson, Jayne Taini, Raymond Ma, Tim DeZarn, James Huang, Sammy Sheik, Stephen Bishop, Emily Evan Rae, Mandy June Turpin, Michelle Arthur, Juan Carlos Cantu, Suzanne Krull, Mary Mara, Steven Elder, Muna Otaru, Melissa Barker, Geoffrey Rivas, Zack Shada, Josiah D. Lee, Lawrence Mandley, Dan Hildebrand, Lindsey Ginter, William Francesco Allen, Larry Joshua, Jim Piddock, François Guétary, Lobo Sebastian, Chris Jaymes, Anne Bedian, David Cordell, George O'Hanlon Jr., Len Cordova, Oliver Muirhead, Michael Dempsey, Galyn Görg, Jeremy Shada, John Simon Jones, Veronica Hamel, Scott Paulin, Jenny Gago, Madison, Lindsay Frost, Nick Tate, Rick Overton, James Horan, Sterling Beaumon, Chris Mulkey, Justin Chatwin, Ian Gomez, Rob McElhenney, Julian Barnes, Rhett Giles, Kevin Chapman, Frederick Koehler, Savannah Lathem, Jose Yenque, Samm Levine, François Chau (a.z.), Ian Somerhalder (vyp.), Skye McCole Bartusiak (vyp.), Carter Jenkins (vyp.), Malcolm David Kelley (a.z.), Harold Perrineau (a.z.), Julie Adams (a.z.), Stephen Semel (a.z.), Fisher Stevens (vyp.), Zoë Bell (vyp.), Faran Tahir, Daniel Dae Kim (a.z.), Emilie de Ravin (a.z.), John Terry (a.z.), Susan Hogan, Naveen Andrews (a.z.), Yoon-jin Kim (a.z.), Kevin Durand (a.z.), Greg Grunberg (vyp.), Fredric Lehne (a.z.), Mark Pellegrino (a.z.), Matthew Fox (a.z.), Melissa Gilbert (a.z.), Michael Landon (a.z.), Evangeline Lilly (a.z.), Ivo Nandi, Jenni Blong, Starletta DuPois, India Dupré, Peter Stray, Stewart Finlay-McLennan, June Kyoto Lu, Victoria Goring, Lillian Hurst, Christina M. Kim, Roxanne Day, Benjamin J. Cain Jr., Ned Van Zandt, April Parker-Jones, Phil Abrams

Když se mi toto epické mistrovské dílo dostalo pod ruku a před oko byl jsem ohromen od první sekundy až po samotný nápis "Lost" uzavírající každou episodu. Měl jsem nashromážděny 2 série a živě si pamatuji, jak jsem přišel domů, okamžitě zapnul Lost a žil si ve svém vlastním světě tropického ostrova až do noci, dokud mě nepřemohla ospalost... Lost byl můj fenomén, který mě každým dílem doslova hypnotizoval, ohromil, uhranul a snad i inspiroval - do prvních 3 sérií se v mé mysli zkrátka honosil označením nejlepší seriál vůbec... To se však během 4. až 6. série začalo pomalinku otáčet, neboť Lost opustil civilní prožitost a tak trochu se utápěl v rádoby velkolepé překombinovanosti, z níž plynula řada drobných logických nedostátku, či absurdit. Přesto i dnes, po úplném, skončení, na Lost vzpomínám příliš rád, než abych se k mému, kdysi nejoblíbenějšímu seriálu, otáčel zády. 9/10(19.12.2007)

Co říct k Lostům? Když se mi asi před půl rokem dostala do ruky kompletní první série bylo to neuvěřitelné. Totální euforie. Celou první sérii sem dal za sebou. Jeden díl za druhým. Byl jsem doslova přikovaný k obrazovce a žil jen sledováním Lostu. Tak svěží, napínavý a propracovaný seriál mi v té době v televizi velmi chyběl. Totéž u mě zavládlo i u druhé série, která nám opět poodhalila charaktery našich hrdinů. Třetí série už na mě ale dělá dojem zbytečného natahování. Samozřejmě, že nechci aby už seriál skončil ale prostě z vody se vařit nedá. Uvidíme tedy jak si tvůrci poradí s dalšími díly. Když opomenu zmiňovanou třetí sérii musím seriál dát po zásluze pět hvězdiček. Seriál si to určitě zaslouží.(28.1.2007)

(odkedy som tento komentár začiatkom roka 2006 napísala, k Lostu som sa ešte nevrátila a ani mi nechýba, už počas sledovania druhej sezóny ma otrávilo a znudilo neustále nabaľovanie nových zápletiek a záhad a neriešenie žiadnych predošlých. tak znižujem hodnotenie na priemer - za spracovanie - a ponechávam pôvodný komentár) *** Tým, že dávam 4* patrím k šedému priemeru medzi fanúšikmi Lostu... pretože s prihliadnutím na všetky tie časti, z ktorých sa hodnotenie skladá, tento seriál si ich zaslúži. Ale určite som outsider v tom, že neznášam dve hlavné postavy - Spasiteľa Jacka a Samaritánku Kate - ktoré pravdepodobne vzbudzujú najviac nežných citov u väčšiny diváctva. Nakoľko charaktery podliehajú snahe o realizmus a nakoľko plánom a nápadom scenáristov nie je dôležité, je to iba seriál. No keď sa divák doňho ponorí, vytvára si sympatie k postavám... no a tie moje sú asi trochu odlišné od priemeru. Sú chvíle, keď ma tá príšerná "lostovská" mysterióznosť aj správanie postáv dovádza do zúrivosti, pretože niektoré dejové zvraty a finty sú priehľadné ako šlapkyne nohavičky. Ale inak je to prudko pozerateľný americký brak s bandou, ktorú si obľúbite aj znenávidíte a rozhodne budete chcieť vidieť ďalší diel...a potom ďalší...(4.4.2006)

Nemůžu si pomoct, ale jediný, kdo mi tady přijde Lost, jsou scénáristé, jenž pohánění dopředu komerčním úspěchem podobně jako veslaři pod rytmy bubeníka na galéře ztrácejí dech a vaří z čím dál tím víc kalné vody. Pokud ukončení seriálu přinese uspokojivé vysvětlení všech dosavadních událostí, osobně se jim omluvím před rozvinutou zástavou televize ABC..(1.9.2008)

Existuje-li v dnešní "přeseriálované" době možnost, že by vás nějaký televizní seriál uchvátil tak, že se na každý díl budete "těšit jako na výplatu", pak jste na správné adrese ! J.J. Abrams dostal výborný (jednoduchý) nápad. Vsadit katastrofou letadla partu naprosto cizích lidí do míst, kde jsou odkázáni jen na sebe a vzájemnou spolupráci.... To už tu bylo několikrát, řeknete si, ale takovýhle kabát tomu ještě nikdo "neušil". To mi věřte ! .... Skvělé scénáristické hraní si s tajemnem, flash backy do minulosti všech postav a jejich vývoj, výborní neokoukaní herci, skvělá režijní práce - to vše mě doslova přikovalo k televizi. Skoro jsem nevěřil, že sleduju "jenom" TV seriál.... Proto jsem hltal jeden díl za druhým, až jsem dospěl do bodu, ve kterém teď (11/2005) trčí spousta lidí po celém světě. Je to týdenní netrpělivé čekání na nový díl. To už jsem dlouho nezažil .... :) P.S. už mě napadlo při jednom velkém Jack-potu vsadit jednu číselnou kombinaci - raději jsem to zavrnhul .... :)(15.11.2005)

• - Ako referencia na seriál je v hre "World Of Warcraft" v krajine Sholazar Basin tiež umiestnený poklop. Nachádza sa na piesočnatom ostrove na jednom z jazier s postupnosťou z Lost zvýšenou o 1 - číslami 5, 9, 16, 17, 24 a 43. (Zl0)

• - Ve 3. epizodě 4. série zavírá Sayid (Naveen Andrews) mrtvé ženě oči, ta je má v předešlém záběru již zavřené (01:37). (necisty)

• - V 7. epizodě 2. série slyší druzí ztracení ve vysílačce hlas, který říká, že jsou přeživší z letu 815. To je hlas Boona (Ian Somerhalder), ale v české dabingu je namluven nějakým mnohem starším hlasem (36:30). (necisty)