Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednou našel mladý Tom (R. Mihok) doma píšťalku a s chutí si na ni zahrál. A tak nedokázal pochopit, proč mu ji pak matka (M. Steinmasslová) v hněvu sebrala a zahodila. Tom ovšem nevěděl, že píšťalka byla to jediné, co matce zbylo po jeho otci, bohu Cernunovi (B. Rösner), který ji opustil. Roztrpčený Tom opouští domov, a tak začíná sled jeho dobrodružství, na jehož konci nejenom zachrání zemi před nájezdem dánských vojsk a získá ruku své lásky, princezny Olwen (Š. Ullrichová), ale najde i svého otce. (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Neatraktivní televizní pohádka, která se z velké části odehrává v příšerně tmavých ateliérech. Exteriéry jsou tu sice také, ale buď je to smutný podzimní les bez slunce anebo nějaká zřícenina, která aby alespoň trošku vypadala jako hrad, tak na jejích zdech visí tepichy. Televizní kravina za pár korun s nezáživným dějem, ze které si budu pamatovat jedině snad Borise Rössnera, jak mu stále padala šestka na kostce. [413. hodnocení, 18. komentář, 51%] ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

další pohádka u které se objevují negativní komentáře o tom že dříve byly lepší atp. Uvědomte si že se jedná o pohádku! Když jsem se jako malý na tuto pohádku díval, vůbec mi nevadila "papundeklová" jeskyně. Tato pohádka má příběh, napětí, odkazy na staré mýty.... Ještě si rýpnu k těm haničům pohádek po roce 89, před tím se ty "legendární" pohádky také točily jednou za deset let!. Dodatek: prostě má oblíbená pohádka (o=´ ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

V Irských pověstech je tolik možností, s kterými si lze pohrát. A je zajímavé, že zrovna Dušan Klein si vzal na paškál pohádku. Otázkou tak už pouze zůstává, proč hlavním hercem není herec. Při vší úctě k Radku Mihokovi - nehrál vyloženě špatně, ale také nepředvedl nic navíc. Ani další herecké výkony nejsou nic moc. Jako by se pod vlivem počasí herci už ukládali ke spánku. Pouze Boris Rösner stojí za komentář. Na druhou stranu se ale irské počasí a prostředí podařilo vykreslit docela věrně. Jenže chybí nějaké drama. Něco, co by nutilo hlavního hrdinu se vydat ze všech sil na boj proti zlu. Zatímco o poražení dánských vojsk se dozvídáme, zrzavý Radek Holub raději utíká sám. A tak se dá jen těžko konstatovat, že všechno dobře dopadlo, když to ani jinak nešlo. Otec - bůh vše zařídil a Tom se ani moc nenadřel, aby princezninu ruku získal. Tím spíše, když se kolem ní do té chvíli motali jen budiž k ničemové a lajdáci. ()

Morsie 

všechny recenze uživatele

Což o to, obyčejná průměrná pohádka - viděla jsem jich plno daleko horších. Ale co mě naprosto odbouralo, je hlavní hrdina Tom! Nikdy jsem totiž netušila, že Radek z kapely Jaksi Taksi kdysi hrál v pohádce :D Už jen proto musím pohádku hodnotit tak, jak ji hodnotím. Bylo vtipné koukat se na punkera v pohádce. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Tom najde na půdě píšťalku (v dospělosti, taky vám připadá divné, že se v dětství ve věcech na půdě neštrachal?) a umí na ni hrát, zjevně bez toho, že by se kdy hrát učil. Ten talent má od boha Cernuna, svého roztomilého otce. Ne, že by jeho otec byl bůh přes muziku, takový spíš přes drsné vtípky a bílé psy. Přes určitou zkratkovitost a chvílemi i to, že hlavní hrdina recitoval jako na školní besídce, to vůbec nebylo špatné. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • V roli Toma se představil Radoslav Mihok - zpěvák skupiny Jaksi Taksi. (prasklinka)

Reklama

Reklama