Televízna inscenácia klasickej veselohry J. G. Tajovského. Ľúbostný príbeh Miška a Aničky, ktorí musia vo svojej láske prekonávať prekážky v podobe mamonárstva a malomeštiactva rodičov. (oficiální text distributora)

Marina111

Tak niečo tak neskutočne krásne som skutočne nečakala ... Ak Tajovský je jedným z najväčších slovenských dramatkov, tak za to môžu na poli drámy najmä jeho Statky-zmätky (tiež zinscenované) a na poli komédie práve Ženský zákon. Zatiaľ čo v prvom spomínanom zahviezdila Magda Vášáryová, v tomto prípade hviezdi jej sestra Emília, a po jej boku počarovný Jozef Adamovič. Ešte k tomu prirátajte zvyšok výborne dopasovaného osadenstva - najmä Betu Poničanovú a Máriu Markovičovú - a vlastne sa ani nemožno diviť, že som tejto veselohre absolútne podľahla. Ktovie, možno ešte pár pozretí, a s čistým svedomím ju zaradím k svojim najobľúbenejším... A zatiaľ Vám ju vrelo odporúčam ()

troufalka

Stejné téma zpracoval Pavol Haspra po dveceti letech znovu ve stejném formátu. V době nové vlny se dostal k televizním divákům příběh mladé lásky z přelomu století. Zřejmě už tehdy oslovil spíš starší generace, pro současného diváka má spíš studijní význam. ()

mchnk

Upřímná láska proti mateřskému diktátorskému zákonu. Jak na slovenské dědině tak všude jinde. Komedie, ale i skvělé drama s nenapodobitelnými hereckými výkony v bezchybné atmosféře. ()

Snorlax

Pomluva je mocná zbraň, to dokazuje i tato televizní inscenace. Za obrovské plus lze považovat herecké výkony, za obrovské mínus technickou kvalitu zvuku, místy bohužel není rozumět. ()

Anderton

Celý život mi vŕtalo hlavou, čo to znamená ten ženský zákon.....Ani po dobrotky, ani po zlotky....Pravda je. Teda minimálne pri tých starších ročníkoch. Tak si predstavte, že trávite čas s takouto skupinkou osôb, vedúcich medzi sebou nezmyselné spory. Mne bohate stačila necelá hodinka a pol. Situácie v inscenácii sa stále opakujú, niekto príde do jedného domu, tam sa poháda a odíde, potom ten druhý príde do druhého domu a zase sa poháda a odíde. Spojovacím článkom je tu jeden manžel, ktorý sa snaží tieto hádky urovnať a nasmerovať veci správnym smerom. Tento antifeministický prístup sa mi páčil. Monotónnosť filmu už menej. ()

Una111

ANI PODOBROTKY, ANI POZLOTKY! TO JE ŽENSKÝ ZÁKON! - ČOŽE MI JE Z TAKEJ LÁSKY VYČAROVANEJ? AK NEMÁ BYŤ SRDEČNÁ, NESTOJIM O ŇU! - ANI BY MU S DRUHOU NEPRISTALO! (A Jozefu Adamovičovi to s Emílií Vášáryovou opravdu "pristane"!)... Sice jsem určitě nebyla schopná vychutnat si všechny drobné jazykové nuance, ale přesto jsem si to opravdu užívala! A měla jsem příjemný pocit, že i herci si to užívají! S jakou vervou všichni hráli! A ta tetka Dorka, vždyť to byl hotový Jago z Othela! (Že by baba Jaga?) Ale ne, ona se polepšila a všechno nakonec dobře dopadlo! - ZAUZLENO! DRUHÝ RAZ TI VOLAČO DÁM! - Ale u mně není "zauzleno" a já dávám plných 5 *! ()

dyfur

..........asi najklasickejšie spracovanie Ženského zákona......ani v neskoršom období neprekonané.....slovenská klasika.... ()

Martin741

Zlata to doba 60. rokov, kedy ceskoslovenska kinematografia vedela tocit kvalitu. Za normalizacie sla filmova tvorba trochu dole vodou, a teraz v desiatych rokov 21. storocia je stav priserny. PS Keby sme este niekedy vedeli natocit aspon nieco taketo, stale dufam, a stale hovno ...... 89 % ()

majo25

Vynikajúce herecké výkony, na ktorých hlavne stojí táto televízna veselohra. Technická sránka filmu - 2 chalupy, jeden dvor - a to sa neustále opakuje dokola. Ak sa niekde zabudnete v dialógoch, beda vám...už nestíhate. Hodnotenie: 65% ()

dr.fish

Je to mistrně napsané i zahrané. Je to ale úplná hrůza, co ty ženské dovedou. Jde nepochybně o domácí horor, jehož jsem se dokázal účastnit pouze hodinu. 65% ()

Autogram

Ženské hádky, pletky, ohováračky, alebo až ženské násilie, to je ženský zákon. Doporiadku to všetko môže dať len rozvážny chlap, aby mladým nič v ceste nestálo, keď na začiatku sú proti nim skoro všetci. Krásna Emília presne v takej roli, v akej si ju predstavujem. –––– Ty, ty, ty, ty, plemä hadie! –––– No ľaľa tieto. A za dvanásť týždňov som nemohol ich zákon prelomiť. ()

klúčik

Klasická divadelná hra. Klasické televízne spracovanie s výbornými slovenskými hercami. Bohužiaľ dnes už len veľká spomienka. Veľká televízna klasika. 80%. ()

ujec

Úžasný herecký koncert nielen hlavných, ale aj vedľajších postáv tejto klasickej divadelnej inscenácie, doplnený skvelou hudbou Svetozára Štúra a Tibora Andrašovana. Jednoducho nezabudnuteľné. ()

helrohir

Tu je asi chyba vo mne, keďže mi tento dobový humor takmer nič nehovorí. Mimo to mi všetky herecké výkony prídu príliš teatrálne. Ale určitú pôsobnosť to predsa len má a nerobilo mi problém dopozerať to. ()

PTuranyi

Skvelá adaptácia divadelnej hry, ktorá vďaka dobrej hoci aj televíznej produkcii a výborným hereckým výkonom sprostredkuje hádku dvoch rodín kvôli tomu, že žiadna z nich nechce svoje jediné dieťa z domu pustiť. Najviac hereckej driny si tu odkrútia Hana Meličková a Beta Poničanová stvárňujúce rozhádané "sestry" so štipkou divadelnej nadsázky a dedinského šarmu. ()

TomDolly

Klasická televízna inscenácia 60. rokov. Klasická no veľkolepá. Úžasné herecké výkony, pani Vášáryová bohyňou československej kinematografie nielen práve týchto rokov. ()

HRom99

Kedysi som tie prekáračky ženských postáv nemal rád. Možno to bolo aj v nadbytku podobných inscenácií na jedinom televíznom kanáli. Ale dnes mi celé to dielko pripadá ako balzam na duši po všetkých tých amerických "lepidlách", čo sa v TV vysielajú. Človek konečne vie zhodnotiť aj vynikajúce herecké výkony. ()