Stávka s čertom (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 79 min

Laco Halama

Vincent Rosinec

"A kone si kde nechal, ty cap!!?"...a tresk po hube...Som veľmi rád, že som si to po dlhých rokoch mohol opäť pripomenúť. Videl som to ešte za komunistov a už vtedy ma ten čierny kocúr deptal. Rozprávka? Neviem, či to tak nazvať i keď postava čerta jasne ukazuje do akého žánru tento film patrí. Pre deti to veľmi nebude. Je to skôr pre staršieho diváka, schopného uznať hlavne herecké výkony. Radan Rusev je skvelý, na obrazovke je takmer neustále, pretože hraje dvojúlohu a jeho žena...tak to je riadna pekelnica. Na motívy Tatranských povestí natočili tvorcovia temný, ale komediálny príbeh, ktorý bude aktuálny vždy. Natáčalo sa prevažne v Tatrách a zábery na hory a krásnu prírodu príbehu veľmi pomáhajú. Príbeh je osadený niekde do goralského, slovensko-poľského hraničného pásma, pretože mená ako Juzek, Sobek či Jašek hovoria sami za seba. Asi sa v celom Česko- Slovensku nenájde nikto kto by nevidel ruského Mrázika. Ak aj vás najviac bavili macochine nadávky na starého deda, tak je Stávka s čertom presne pre vás. Ak by bolo nadávok a humoru od ženy ešte viac, dal by som aj plný počet. Už nebohý český herec Radan Rusev je dabovaný, ale aj tak si trúfam povedať, že ho v ničom lepšom neuvidíte. 80%.(28.12.2011)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 23.12.1987 (30.5.2009)(30.5.2009)